30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hlinsko - automatizované měření - výzva  (Přečteno 2439 krát)

coupe20vt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Hlinsko - automatizované měření - výzva
« kdy: 01 Října 2020, 08:23:51 »

Zdravím. 26.8.2020 jsem pirátil autem své babičky v Hlinsku. jel jsem vražedných 62kmh (po odečtu 59kmh) v obci. Vyděrači po babičce chtějí 500,-Kč. Babička ten den ležela v nemocnici a nikdy nevlastnila ŘP. Můžete mi prosím poradit jak postupovat? něco jsem zde už nastudoval, ale nevím kterou cestou se dát...
a. deadmuth - riziko (neměl ŘP, byl v době spáchání hospitalizovaný,atd...)
b. helmuth - neznám cizince s kompletními nacionále...
c. pak mě napadl nějaký bezďák s bydlištěm na obci
d. sklopit uši a zaplatit - to nechci...

V příloze je anonymizovaná výzva.
děkuji za každou radu.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2020, 09:39:43 »

Dalsi moznost je virtualni Helmut s dorucovaci adresou ve Vasem dosahu.

Ten jejich tiskopis samozrejme pouzit nemusite Staci oznamit volnou formou jmeno, bydliste, datum narozeni a popripade dorucovaci adresu v CR ridice, ktery babiccin vuz ridil v dobe domneleho spachani domneleho prestupku.
« Poslední změna: 01 Října 2020, 09:54:52 od medved »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2020, 09:51:39 »

Babička by mohla udat sama sebe, s úřadem se pokočkovat, přiznat se, schválně správní řízení prohrát a až pak si vzpomenout, že v tu dobu vlastně ležela v nemocnici.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2020, 11:24:20 »

for ČÍKUS: Přiznání babičky je sice možné, ale nevím jak by pak obhajovala, že si vlastně vzpomněla že jednak ležela v nemocnici a jednak nikdy neměla ŘP...

for MEDVED: takového Helmuta bych asi klidně vymyslel, ale jak budu postupovat, když po mě následně budou chtít číslo ŘP? Lze se potom při nejhorším stáhnout a zaplatit to jako provozovatel?

hrozí nějaké následné navýšení pokuty a jiné sankce? (myslím to jak vyhrožují pokutou 20 tis. při dodání nesprávných údajů,atd...)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #4 kdy: 01 Října 2020, 11:26:12 »

Obhajovala by to tak, že by předložila důkaz o tom, že byla v tu dobu v nemocnici. Nějakou lékařskou zprávu by našla ne?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #5 kdy: 01 Října 2020, 11:30:18 »

Nápad s babičkou je hezký :) Je u toho odpustku i nějaký formulář na napráskání řidiče, nebo to Hlinsko nechává na volné formě? Pokud tam formulář je, ať ho babička vyplní a podepíše - vždy může tvrdit, že zkrátka nepochopila, co po ní úřad chce.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #6 kdy: 01 Října 2020, 11:59:25 »

for Číkus: zpráva a prokázání hospitalizace je OK, ale nevlastnění ŘP asi neobhájí tím, že si náhle vzpomněla, že v uvedenou dobu řídit nemohla, jelikož nikdy nevlastnila ŘP... :-D

formulář na bonzování je přiložený...
takže vyplnit formulář, do něho uvést nějakého HELMUTA, který má doručovací adresu u mě doma...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2020, 12:34:39 »

Ale však babička bude prokazovat že neřídila.

Takže vzít formulář a vyplnit babičku.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #8 kdy: 01 Října 2020, 12:36:49 »

číkus: ale pane kolego, zajisté jste měl na mysli vyplnit formulář daty o babičce a nikoliv s formulářem v ruce vyplnit chuděru babičku, že ano? 

Omlouvám se, ale musel jsem…
;)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #9 kdy: 01 Října 2020, 14:40:36 »

coupe20vt> A Helmutovo cislo bot by takhle nahodou urad v Hlisku vedet nechtel? Nebo jeho fotku v krajkovem spodnim pradle ... jmeno, prijmeni, datum narozeni a adresa je vse, co urednik potrebuje vedet. Nehlede k tomu, ze kdyz uz stvorite Helmuta, neni zadny problem stvorit i cislo jeho RP, ne?

Ovsem samozrejme souhlasim s Cikusem a hh. Babicka, ktera uda sama sebe a potom si vzpomene, ze vlastne lezela v nemocnici - to je daleko zabavnejsi varianta. Zalezi na Vas, na co se citite - a samozrejme na babicce, jak moc je schopna a ochotna se na teto taskarici podilet.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #10 kdy: 02 Října 2020, 07:51:24 »

Problém je, že babička věří v pravdu a lásku... Ona by mě u případného jednání klidně bonzla, protože úřady jsou pravdivé, vždy férové,atd... Bohužel ženská v 83 letech se mnou takovou hru moc hrát nebude...
Nápad bych měl a ani by to nebylo "lživé" Jelikož ona opravdu byla ten den na sále a operovali ji, co by se stalo, kdyby uvedla v dopise, že vzhledem ke své hospitalizaci v nemocnici nemůže jednoznačně určit řidiče, ale jako uvědomělý občan chce úřadu pomoci dohledat pachatele, a že auto dlouhodobě užívají její vnuci, oba držitelé ŘP, uvést nacionále mé a bratra. Předpokládám, že postup úřadu bude takový, že nás obešlou oba dva a my bychom mohli oba svorně tvrdit, že to byl vždy ten druhý...
Jak by úřad postupoval?
možná je to kravina....
nebo ještě že vzhledem k nejistému určení řidiče žádá babička o zaslání fotografie pro snažší identifikaci... (třeba z ní nebude nic zřejmé...)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #11 kdy: 02 Října 2020, 08:55:02 »

Podle mne mate pravdu - je to kravina :-). Ve chvili, kdy babicka nebude schopna urcit presne jednoho ridice, urad to ochotne preklopi na "Sprdel". Tudy, dle meho nazoru, cesta nevede.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko - automatizované měření - výzva
« Odpověď #12 kdy: 02 Října 2020, 09:30:04 »

Jo, tohle opravdu smysl nemá. Takovéhle hry jsou zbytečné. Pokud do toho ona nepůjde, tak s tím moc neuděláte.
IP zaznamenána