30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto  (Přečteno 2928 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/policie-nabor-akce-sport-jihoceska-ceske-budejovice.A200919_571901_budejovice-zpravy_mrl

Tohle by se dalo v nepatrnych obmenach vygooglit asi tisickrat, ale nema nekdo vlastni zkusenost? No dobre, na tomto serveru asi vtip ;D Nebo neznate nejakeho zajemce? Jak to probiha, kdyz tem hecirum nekdo s usmevem sdeli, ze se prisel pobavit? O cem jsou vlastne ty povestne psychologicke testy? Kdyz vidim individua, ktera jimi kdysi prosla, tak bych nechtel potkat ostatni uchazece...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 009
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2020, 20:44:40 »

Kdo zvládne IQ test

a nezabloudí při člunkovém běhu, ten je přijat.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2020, 20:55:27 »

Info z druhy ruky nad pivem, ale pritelkyne ma jednoho kamkarada z detstvi u policie a ten ji kdysi vypravel o tech psychotestech - Jednim z ukolu bylo nakreslit obrazek stromu. Na prvni pokus tema psychotestama neprosel a pak se dozvedel interni info od jednoho budouciho kolegy, ze to bylo kvuli tomu, ze u toho stromu nenakreslil koreny. Na druhy pokus udelal sirokou korenovou zakladnu a uz v pohode prosel.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2020, 21:25:21 »

S tim stromem, to je nejaky proflaknuty psychologicky pajc. U ruznych prijimacich rizeni jsem strom maloval minimalne petkrat. Obvykle se po dokonceni veledila (fakt nejsem umelec - technika je mi mnohem blizsi) rozbehla debata mezi mnou a psycholozkou (nikdy to nebyl chlap, vzdycky jenom zenska):

- "Kde jsou koreny?" "Koreny jsou pod zemi, ale tady, jak se to u zeme rozsiruje je korenovy nabeh. Prejete si, abych nakreslil rez stromem a podlozim, aby byl videt korenovy system?" "Nene, to je v poradku."
(v tuhle chvili nekteri pritomni pojali podezreni, ze si z nich delam prdel)
- "Kde jsou listy?" "Listy spadly na zem, je podzim." "Z ceho ma byt zrejme, ze je podzim?" "Z toho, ze dnes mame konec rijna a z toho, ze na obrazku muzete videt opozdene ptaky, odletajici na jih." a ukazuji na par vlnovek u koruny stromu.
(v tuhle chvili vsichni pritomni pochopili, ze si z nich opravdu delam prdel)

Presto mi tu praci vetsinou nabidli.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 009
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2020, 21:31:57 »

medved> Nestačí namalovat graf neobsahující kružnice?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2020, 21:40:33 »

medved> Nestačí namalovat graf neobsahující kružnice?
A vysvetlis zaklady linearni logiky psycholozce?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2020, 21:45:21 »

Jestli používají něco tak profláklého a nefunkčního jako Baum test, navíc interpretovaný šablonovitě způsobem kořen = zakořeněnost, tak to něco vypovídá ani ne tak o uchazečích, jako o naprosto neschopném psychologovi.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2020, 09:42:27 »

Mohu potvrdit, že donucen v 18ti rodiči, jsem byl na náboru. Psychotesty asi tisíc otázek, na konci nakresli strom. Dle rad už nevím koho měl mít opravdu strom kořeny a měl být rozvětvený.
Jen dodám, že jsem neprošel - asi bylo poznat, že trochu pohrdám autoritami a že mám nyní tak moc rád toto fórum :-)
edit - je to 15 let
« Poslední změna: 23 Září 2020, 09:44:28 od ipkis »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2020, 10:08:17 »

Test stromem už je teď s největší pravděpodobností používán pro lži-faktor. Jinými slovy, pokus o odhalení, že se uchazeč na psychotest připravoval tak, aby ho obelhal.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2020, 11:22:30 »

Jestli používají něco tak profláklého a nefunkčního jako Baum test, navíc interpretovaný šablonovitě způsobem kořen = zakořeněnost, tak to něco vypovídá ani ne tak o uchazečích, jako o naprosto neschopném psychologovi.

Zase co byste čekal, oni ty vtípky na fízly z něčeho vznikly, to není nábor na konstruktéra motorů, takže nasadit normální psychotest, nábory skončily. Je to jako u kantorů, kantor může nasadit nasadit laťku a co neproleze, vypadne, ale příští rok je na dlažbě on, bo není koho učit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #10 kdy: 23 Září 2020, 11:40:48 »

Test stromem už je teď s největší pravděpodobností používán pro lži-faktor. Jinými slovy, pokus o odhalení, že se uchazeč na psychotest připravoval tak, aby ho obelhal.
A co když mým cílem není obelhat test, ale jen mám smůlu, že tento pochybný test a jeho pozadí zkrátka znám? Musím se v takovém případě nechat otestovat nezávisle a nechat si navrhnout strom, který odpovídá mé osobnosti, a ten pak všude kreslit?

Kdysi dávno za oceánem, aby Timothy Leary díky správně vyplněným psychotestům mohl utéct z vězení, musel nejdřív ty testy sám vytvořit. U PČR je tahle laťka zjevně úplně jinde.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #11 kdy: 23 Září 2020, 12:00:23 »

No a je obelhání na škodu, nebo k dobru uchazeče u policie? A co když test znám a neobelžu stromem? Jak jsem dělal psychotesty pro navrácení ŘO, tak by mně taky zajímalo, která odpověď "značí".
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #12 kdy: 23 Září 2020, 19:50:59 »

Kdo zvládne IQ test
Co znamena "zvladne"? Pozitivni vysledek? Podle me tam ale musi byt i nejaka horni hranice, soude podle toho, co potkavam, dale muze precuhujici uchazec ohrozit nadrizeneho pripadne mu prilis vysoka hodnota IQ muze znemoznovat vykon funkce.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Na vlastní kůži: V cíli pěkně funím, ale jsem policista na(ne)čisto
« Odpověď #13 kdy: 24 Září 2020, 17:04:15 »

kromě IQ samozřejmě i averze k práci, tato činnost je o poflakování kdesi v režimu stand-by
IP zaznamenána