30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Špatně parkující řidičce v Kladně vypustil muž pneumatiku a přivolal strážníky.  (Přečteno 8181 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

No, je to taková diskuse o nesmrtelnosti chrousta, protože v praxi se to asi moc běžně neřeší (kdyby jo, tak je o tom něco dohledatelné - rozsudky, články, méně povrchní komentáře).

Ale když znovu vyjdu z Šámala citovaného výše, tak ten tam plácá cosi o podstatné snížení kvality věci tak, že tato nemůže plnit své původní určení. Řekl bych, že akce typu vyfouknout kola (bez záměru poškodit, tedy např. spolu s upozorněním za stěrač), nebo třeba nálepka na čelní sklo neznamená snížení kvality ani nemožnost plnit původní určení.

Zajímavější by to bylo třeba se soukromou botičkou ... tu sice lze odstranit svépomocí, ale jen za cenu poškození/zničení té botičky.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

...Řekl bych, že akce typu vyfouknout kola (bez záměru poškodit, tedy např. spolu s upozorněním za stěrač), nebo třeba nálepka na čelní sklo neznamená snížení kvality ani nemožnost plnit původní určení.

No, auto s vyfouklym kolem se nemuze pouzit primarnim spusobem na kterej je urceno. Takze bych rekl, ze to *je* nemoznost plnit puvodni urceni. Nikde v zakone se pritom neuvadi, ze se musi jednat o trvalej, nezvratnej, nebo dlouhodobej stav...

No a papirky spod sterace bezne kradou potvorky veverky (jak tady dobre vime). Ridic se pak pohne s prazdnym kolem, a na prvnim vytluku si poskodi pneu i rafek...
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil

Pravdepodobne je dôvod chýbajúcich judikátov ten, že sa väčšina týchto činov odignoruje s odkazom na chýbajúcu "škodu nikoli nepatrnou". A o náhradu škody sa tiež málokto bude súdiť, lebo opruz s tým je aj pre človeka, ktorý je plne v práve, väčší než tá škoda...
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

Tak pokud řidič před jízdnou neprovedl kontrolu
Nic takového vám zákon nenařizuje. Naopak pokud si dobře vzpomínám tak NSS v nějakém rozsudku uvedl, že řidič oprávněně očekává, že je vozidlo ve stavu v jakém jej zanechal, tzn. je technicky způsobilé.

Samotnou kontrolu sice zákon nenařizuje, ale vzniklou povinnost "užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem" pravděpodobně nijak jinak než kontrolou vozidla nedocílíte. Je to stejné jako poškození vozidla s nasazenou botičkou, kvůli tomu, že si ji řidič nevšiml (ta škoda půjde úplně stejně na jeho vrub). Podobně před jízdou člověk "kontroluje" všechna světla, RZ atd. - s výše zmíněnou argumentací by byl svět určitě mnohem lehčí, ale SO1 i 2 to prakticky vždy shodí ze stolu.

Nemáte po ruce ten rozsudek? Docela by mne zajímal a možná by se ho dalo někdy využít.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Imho záleží na tom, jak moc pneumatiku vypustil. Pokud jen trochu, tak není s dofouknutím problém. Jestli úplně, tzn. ráfek stál na pneumatice na zemi, tak bych trval na úhradě škody, protože bych té pneu prostě nevěřil, může být poškozená a aby mi někde praskla, o to nestojím.   
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil

já bych na místě řidičky řekl že tam stojím nouzově právě kvůli tomu prázdnému kolu a ať se jsou bodnout
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

já bych na místě řidičky řekl že tam stojím nouzově právě kvůli tomu prázdnému kolu a ať se jsou bodnout
Což otevírá možnost jak pakovat na prasaka, byť je pak opruz s dofukem, ale pro dlouhodobé stání ideál  ;D
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

já bych na místě řidičky řekl že tam stojím nouzově právě kvůli tomu prázdnému kolu a ať se jsou bodnout

Ale tak jestli to chápu, tak ten chlap to nejdřív vypustil a až pak nabonzoval, ne? Předpokládám, že se přiznal k tomu, že to vypustil, protože jak jinak by ho mohla policie podezřívat? Pak by taková výmluva byla k ničemu.. A vůbec bych se nedivil, kdyby se ten chlap sám nabonzoval při svém siláckém telefonátu MP..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Stejně je hlavní výtěz úřad. Vybere si pokutičky od obou.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

To je pravda :/

BTW moje InfZ žádost má poslední den lhůty příští středu. Takhle dlouho jsem teda ještě nečekal :D Co když to budou chtít proignorovat? Stížnost na nevyřízení?
EDIT: A nebo je tady ještě scénář, že tam smolí několika stránkové zamítnutí, nejspíš s odkazem na na nějakou ochranu osobních údajů :D Nicméně já jsem se ptal pouze na to, jaký přestupek byl SO oznámen a kolik strážníci navrhli příkazem na místě, takže where is the problem, idk.. A nebo že by to chtěli prohlásit za informace z trestního řízení, které jsou utajované? :O
« Poslední změna: 02 Října 2020, 19:39:28 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

https://mestokladno.cz/assets/File.ashx?id_org=6506&id_dokumenty=1485357

Ok, bonzák dostal trojku, s výší nesouhlasil, takže na 99% bude platit ještě víc. A bezesporu mnohemvíc, než dáma, co parkovala na trávě, či kde :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

to vypadá na dobrou léčbu  8)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Udavače nemají rádi ani strážníci  ;D ;D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Ja bych rekl ze maji, ale kdyz je moznost udavace zkasirovat ... :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

.qoyi: To možná taky, ale já myslím že tyhle udavače ani strážníci nemají rádi.. když někdo napráská špatné parkování tak oni tam musejí jet a řešit to.
Sice čárka, ale moc práce.
IP zaznamenána