30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Musí mít MP maják při ilegálním parkování? + podatelna  (Přečteno 1840 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Zdravím,

vím, že už takhle spamuju tohle forum věcmi jen částečně spojenými s dopravními přestupky a proto se pokusím zde hodit několik svých dotazů a u toho být maximálně stručný. Všechno jsem se pokoušel hledat, ale moc jsem nepochodil :(

a) Mám za to, že Městská policie může ilegálně parkovat pouze pokud činí úkrok či zákrok a pokud ilegálně parkuje, tak musí mít zaplou diskotéku. Je to pravda? Mohl by mě někdo prosím případně odkázat na paragraf? Včera jsem zahlédl městské strážníčky zákona, kteří stáli bez majáku celým vozidlem na chodníku (zablokovali ho). Stáli těsně před Pizzerií, v autě byl jen jeden a já se domnívám, že si šli pro Pizzu... Nemám důkaz na stížnost, ale RZ i čas mám :D Vím, že je to ztráta času, ale můj čas se zatím nepočítá ve zlatých cihlách, takže bych rád prošťouchl 106kou místní MP a položil pár nepříjemných otázek, zejména o jaký úkon, či zákrok se jednalo. Snad mi tu toto zaměstnávání nebude mít nikdo za zlé.

b) Místní MP uvádí na webu jen email. Nic víc. Pokud bych tedy chtěl směřovat 106ku jim, tak se to podává rovnou na podatelně města s tím, že jako adresu "odboru" uvedu MP a jejich adresu? Chci to řešit na papíru, ať s tím je hergot trošku práce pro ně =) Současně mi nedává moc smysl to podávat někam městu. Chci přeci odpověď od MP :) Našel jsem, že stížnosti se mají posílat starosti, případně zastupitelstvu. Já ale chci 106ku, nebo stížnost.

c) Můžu já jako osoba blízká podat na podatelně dopis s dotazem dle zákona 106 i za svého rodiče? Sešlo se nám to, že by se rodičovi skutečně velmi hodila informace (jedná se o bydlení poskytované městem). Dopis by normálně podepsal rodič, žádal by zaslání odpovědi na své jméno a na své bydliště, poštou. Takže snad není důvod pochybovat, že se jedná o podvrh nebo tak.. Akorát bych to tam na místní podatelnu odnesl já.
« Poslední změna: 19 Září 2020, 19:06:23 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Musí mít MP maják při ilegálním parkování? + podatelna
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2020, 19:28:17 »

c) Můžu já jako osoba blízká podat na podatelně dopis s dotazem dle zákona 106 i za svého rodiče?

Na podatelnu může dopis odnést libovolná osoba.. je to jen "pošťák" který jim doručí papír.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Musí mít MP maják při ilegálním parkování? + podatelna
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2020, 19:41:45 »

Na podatelnu může dopis odnést libovolná osoba.. je to jen "pošťák" který jim doručí papír.

Díky za odpověď  :). Já měl za to, že podání na podatelně je obecně považováno za důvěryhodné, musím se prokázat občankou a dostanu nějaký podací lístek. Ale pravda, že na úřadě jsem ještě nic nepodával.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Musí mít MP maják při ilegálním parkování? + podatelna
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2020, 23:48:59 »

Totožnost toho, kdo něco osobně donesl na podatelnu, není zvykem ověřovat - i když striktně podle SprŘ by se možná dalo osobní doručení písemného podání považovat za úkon, při kterém dochází ke styku účastníka s SO, z čehož by měl být pořízen protokol. Zákon (SprŘ ani ArchZ) nepředepisuje ani způsob, jak a zda vůbec tomu, kdo něco osobně přinesl, potvrdit. Funguje ale univerzální praxe - pokud si podatel přinese kopii (první stránky) toho, co podal, dají mu na to stejné podací razítko jako na papír určený úřadu.

Docela to funguje. Hrotit by se to asi oboustranně dalo právě skrz § 18 správního řádu - podatelna by mohla třeba podatele lustrovat a zkoumat jeho vztah k věci (není-li sám účastníkem či procesním zmocněncem), podatel by naopak mohl chtít skutečné potvrzení o tom, že a jaké podání bylo učiněno, např. právě ve formě protokolu, ne jen prdnout razítko na papír, který navíc je třeba mít připravený. V reálu ale problémy nevznikají.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Musí mít MP maják při ilegálním parkování? + podatelna
« Odpověď #4 kdy: 20 Září 2020, 23:21:30 »

Díky za odpověď  :). Já měl za to, že podání na podatelně je obecně považováno za důvěryhodné, musím se prokázat občankou a dostanu nějaký podací lístek. Ale pravda, že na úřadě jsem ještě nic nepodával.

Podání na podatelně vypadá asi tak že jim to tam dáte a oni si to vezmou  :) :)

Ale podací lístek nedostanete.. běžně vám orazítkují kopii podání jak píše hh..
a nebo si můžete napsat nějaké potvrzení o doručení a nechat si to od nich potvrdit. To jsem použil když jsem doručoval hodně dokumentů (fun fact.. baba vůbec neřešila co jsem přinesl ani čeho doručení mi potvrdila a jestli to je to samé  ;D ;D )
IP zaznamenána