30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl  (Přečteno 2524 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2020, 21:41:44 »

za RZ je snad větší flastr než za chlast ne ?
a když si vozidlo nezkontroloval  8)
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2020, 07:10:06 »

Tak já na jeho místě bych tvrdil, že jsem si auto zkontroloval a že tam značka byla. Jenomže ta kontrola byla tak pečlivá a dlouhá, že než jsem obešel auto, tak jsem tu RZ zapomněl. Navíc byla z jeho jiného auta, takže ji znal, nebyla cizí.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2020, 07:45:07 »

a když si vozidlo nezkontroloval  8)
A ta kontrola je někde nakázaná? ;-) Musíte použít vozidlo technicky způsobilé, já koukám na gumy, světla, brzdy... Značku fakt nekontroluju a že ji vtipálek přehodil.. no, stane se, chybí zavinění.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2020, 08:33:22 »

@Fogyn: omyl, podstata přestupku podle § 125c odst. 1 písm. a) bod 1. je řízení vozidla bez SPZ nebo s jinou, než přidělenou SPZ. Zavinění postačuje nedbalostní, musel byste zarytě tvrdit, že se to stalo až v průběhu jízdy, kdy jste objektivně neměl možnost se o tom dovědět - jednorázově by to asi bylo hratelné.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2020, 21:09:09 »

A ta kontrola je někde nakázaná? ;-) Musíte použít vozidlo technicky způsobilé, já koukám na gumy, světla, brzdy... Značku fakt nekontroluju a že ji vtipálek přehodil.. no, stane se, chybí zavinění.

RZ se řeší v §125c (1) a) hned o jeden odstavec před technickou způsobilostí (RZ §125c (1) a) 1. a 2., )

Zavinění přestupku stačí i z nedbalosti..
Když má řidič ŘP tak měl vědět že je zakázáno řídit vozidlo se špatnou RZ.. a když mu nic nebránilo vozidlo zkontrolovat tak mohl vědět že na vozidle je špatná RZ..

Řidič nevěděl ač to vzhledem k okolnostem a svým osobním poměrům vědět měl a mohl.
..A máte zavinění.

musel byste zarytě tvrdit, že se to stalo až v průběhu jízdy, kdy jste objektivně neměl možnost se o tom dovědět - jednorázově by to asi bylo hratelné.

To je hratelné pro chybějící RZ.. ale že vám někdo vyměnil RZ za jízdy a navíc za RZ vašeho druhého vozidla.. tomu asi SO ani soud neuvěří.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2020, 21:17:41 »

musel byste zarytě tvrdit, že se to stalo až v průběhu jízdy, kdy jste objektivně neměl možnost se o tom dovědět - jednorázově by to asi bylo hratelné.
To je hratelné pro chybějící RZ.. ale že vám někdo vyměnil RZ za jízdy a navíc za RZ vašeho druhého vozidla.. tomu asi SO ani soud neuvěří.

Co když se najde svědek (řidičův kamarád), který přizná, že řidiči nenápadně vyměnil zadní značku, když s autem stál na světlech?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl
« Odpověď #7 kdy: 15 Září 2020, 21:41:10 »

No zkusi bych průzkum bojem :) Asi by to šlo, se svědectvím osoby co se přizná že motiv byl mu uškodit by to mohlo projít  ;D ;D
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Tak dlouho si z toho děláme legraci, až to někdo provedl
« Odpověď #8 kdy: 19 Září 2020, 14:40:19 »

@dk: 2M má pravdu, že by to bylo hodně vratké, rozhodně bych to nepokoušel, pokud to není nezbytně nutné. Jednak tím můžete vystřílet munici někomu, kdo to bude opravdu potřebovat, druhak kdo ví, jaká by z toho vznikla judikatura - jeden kur*ič Kocourek stačí.
IP zaznamenána