30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopravní nehoda  (Přečteno 4076 krát)

maxm6

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Dopravní nehoda
« kdy: 14 Září 2020, 15:09:24 »

Zdravim,
potřeboval bych poradit, na parkovišti u nákupního centra do mě nacouval jiný řidič, přivolaná policie určila viníka (i dle kamerových záznamů). viník odmítl podepsat
protokol s tím, že chce jít do správního řízení.
Jak v tomto případě postupovat, nechat si opravit auto na vlastní náklady a pak to po něm nějak vymáhat, nebo raději počkat na výsledek správka
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2020, 15:26:51 »

Nahlasit na pojistovnu a oznacit ho jako vinika. Kamerovy zaznam by byl pro pojistovnu fajn. A vinikovi preji at spravko vyhraje. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

maxm6

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2020, 16:01:56 »

Nechápu jeho postoj, PČR jej na základě videozáznamu z kamer na parkovišti jednoznačně určila jako viníka, měl zaplatit pokutu 500,- , on na nárazníku lehké škrábnutí, já mám promáčklé dveře.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2020, 16:04:54 »

maxm6> Udělal naprosto správně že nezaplatil a nepodepsal. Vám by snad nějak pomohlo, kdyby jej fízlové okradli?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2020, 16:19:50 »

Přesně tak, jak si to škůdce zařídí s fízly a úřady je jeho boj. Vy sice nemáte důvod mamlase, který vám poškodil auto, a teď navíc dělá nějaké ofuky, zahrnovat láskou, ale nijak si nepomůžete ani tím, že se mu do toho budete jakkoliv montovat (a to opravdu jakkoliv - nevíte, proč jednal jak jednal, i kdybyste to s ním myslel dobře, nemá smysl mu dávat rady, ani fakticky, ale ani jako vlastní myšlenkové cvičení spočívající ve snaze pochopit postoj).

Buďte rád, že znáte viníka (nebo minimálně vozidlo), a existuje i nějaký solidní důkaz. Uplatněte škodu u jeho pojišťovny, klidně hned (není důvod čekat na výsledky přestupkového řízení s řidičem). Alternativně do toho možná můžete na své straně vtáhnout i svoji pojišťovnu, kde máte POV či HAV (u některých smluv funguje jako benefit možnost nechat vše zlikvidovat vaší pojišťovnou s tím, že na viníkovi se pak zahojí).
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2020, 17:50:20 »

Z mých zkušenosti. Jeho pojišťovna se do ničeho hrnout nebude.
Hlavně pokud tu nehodu nenahlásí, tak se bude pojišťovna všelijak kroutit a ČNB si s vaší štížností vytře akorát zadek.
Je třeba počítat s tím, že peníze neuvidíte dříve jak za 3 měsíce. Ale třeba to zrovna vám vyjde. Jak se ríká, doufat v nejlepší, ale počítat s nejhorším.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2020, 18:53:41 »

Z mých zkušenosti. Jeho pojišťovna se do ničeho hrnout nebude.
Klidne bych nechal sve poskozene auto cekat v servisu, a po dobu do definitivniho ukonceni reseni nehody bych si vzal vuz z pujcovny. Pojistovna by pak platila i to...
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2020, 19:13:48 »

Tím si nejsem úplně jist.
Protože pokud se ukáže, že jste na opravu vozu měl (např. naspořeno na účtu), a mohl zaplatit opravu ze svého, tak to nebudou účelně vynaložené prostředky a pojišťovna plnit nebude. To by musel prokázat, že byl v takové finanční tístni, že nemohl opravu zaplatit ze svého a musel čekat na plnění.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2020, 20:14:10 »

maxm6> Udělal naprosto správně že nezaplatil a nepodepsal. Vám by snad nějak pomohlo, kdyby jej fízlové okradli?

No, tak nevim jestli by ho okradli, možná by příště koukal do zrcátka když couvá, ale to je věc názoru.
Kdyby mi na jeho pojišťovně neřekli že nic nezaplatěj dokud nebude uzavřený správko, bylo by mi jedno že nezaplatil pokutu.
Takhle mě to sere. Nechci to platit ze svýho a pak to kdovíjak vymáhat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2020, 20:36:49 »

Pojišťovna ať se kroutí jak chce. Jak jsem naznačil, jsou dva základní scénáře. Máte-li důvěru ve vlastní pojišťovnu (ať už máte jen POV či nějakou kombinaci s HAV) a jde o ten případ, kde vám nabízejí, že plnění od cizího škůdce zajistí, můžete toho využít.

Komunikujete se svou pojišťovnou a ona se o vše postará, zprostředkuje opravu auta (jako by šlo o HAV) a s pojišťovnou škůdce se pak bude dohadovat o plnění. Půjde to hladce, protože likvidátoři obou pojišťoven mluvit jazyk stejný kmen, takže spolu vždy něco upečou. Obvykle to nedává smysl, ale to nevadí, protože všichni jsou spokojení, poškozený má ve finále opravené auto, je-li třeba, po dobu opravy i nějaké to náhradní, a žádné peníze přes něj vůbec nepotečou. Pojišťovny na sebe navzájem nezkoušejí levárny, protože tady sice jedna plní a druhá inkasuje, ale zítra zase budou mít opačný případ, takže dlouhodobě se jim vyplatí „pískat rovinu“.

Pokud toto řešení není možné nebo ho poškozený nechce, je postup zcela přímočarý - nahlásíte pojišťovně viníka škodu jako poškozený, doložíte nějaké základní údaje, ze kterých je zřejmé, že se událost skutečně stala (zde zřejmě protokol od PČR, jinak euroformulář) a spolupracujete s pojišťovnou, tedy umožníte prohlídku, popíšete ze svého pohledu co se stalo atp.

Až se pojišťovna přestane ptát a zadávat úkoly, co všechno ještě máte doložit, tak se zeptáte vy jí, jak máte postupovat. Pokud se začnou kroutit, že potřebují nejdřív šetřit, a nahlásit událost svým pojištěncem - škůdcem, tak jim sdělíte, že beze všeho, ať si šetří co chtějí a jak chtějí (když to stihnou v zákonných lhůtách), ale vy nemůžete čekat a tak když vám nedoporučí či nezprostředkují něco jiného, či se jinak nedohodnete, tak zkrátka auto jde o nejbližšího autorizovaného servisu, podle jejich ceníku si půjčíte náhradní auto odpovídající třídy, a až si pojišťovna vše došetří, tak to zkrátka budete chtít všechno zaplatit. A jestli budou prskat, že to je moc, že se to nevejde do nějakých jejich tabulek či co, tak jistě nebudou mít žádný problém vysvětlit u soudu, kde je o to plnění zažalujete, proč ve chvíli, kdy je poškozený zoufale žádal o součinnost, ho poslali do háje, ale po bitvě jsou ohledně správného postupu likvidace škody chytří jak celý generální štáb.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2020, 20:41:33 »

No, tak nevim jestli by ho okradli, možná by příště koukal do zrcátka když couvá, ale to je věc názoru.
Tak snad Vás okradou, třeba příště budete parkovat správně.

Trochu sebereflexe prosím. :-)
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2020, 20:43:48 »

Ok. díky za radu, zítra se obrátím na svou pojišťovnu.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2020, 21:01:57 »

číkus,
nechápu.. pokud parkuju špatně, nepůsobím tím škodu jinému řidiči
pokud někdo domněle parkuje špatně mým vozidlem, asi je třeba nejdřív prokázat že jsem tak parkoval já, nebo někdo konkrétní.
Pokud se to prokáže, asi se musím nechat okrást.
Tady to ale bylo celkem zřejmé, vím zcela nezpochybnitelně kdo do mě nacouval a byla určena i vina.
Ještě jednou, kdyby se pojišťovna necukala, vůbec bych to neřešil, nejspíš se cuká neoprávněně, nemám s tím zkušenosti.
Primárně mi šlo o to , že mi tím jak to vypadalo přidělal další starosti, jestli by měl platit pokutu mě až tak nezajímá.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2020, 21:35:55 »

pojišťovna bude na 90% plnit v okamžiku, když PČR odešle spis k SO
vlastní zkušenost
na rozhodnutí SO nečekala
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dopravní nehoda
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2020, 21:57:04 »

pokud někdo domněle parkuje špatně mým vozidlem, asi je třeba nejdřív prokázat že jsem tak parkoval já, nebo někdo konkrétní.

Moderní trend je vykostit provozovatele a ať si zařídí aby jeho auto parkovalo správně.. aspoň uvidí že mít auto není legrace.

Tady to ale bylo celkem zřejmé, vím zcela nezpochybnitelně kdo do mě nacouval a byla určena i vina.
Ještě jednou, kdyby se pojišťovna necukala, vůbec bych to neřešil

Ale rozdíl je jestli řešíte náhradu svojí škody a nebo aby ten druhý dostal ještě pokutu.
Teď asi musíte jít po pojišťovně protože pojišťovně se nechce platit už z principu..
IP zaznamenána