30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ČKP jak se aktuálně lze bránit?  (Přečteno 3740 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« kdy: 29 Srpna 2020, 15:07:36 »

Zdravím,

mám před sebou dopis od ČKP na 6 500 Kč a podle informace z infolinky ČKP je další na cestě, celkem tedy ČKP vymáhá za 1 rok nepojištění 13 000 Kč.

Je dnes ještě nějaká účinná obrana? Jsme připraveni to zaplatit, ale pokud by se tomu šlo vyhnout, byl bych radši.

Chápu, ze aktuálně nelze svést na to, ze vozidlo nebylo pojízdné a stalo mimo PK? Nebo co kupní smlouva s helmutem?
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2020, 17:14:18 »

Leda RZ v depozitu?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2020, 18:52:20 »

Nedával jsem a auto už nemam.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2020, 18:57:43 »

Tak doložit žádost o přepis vozidla s nějakým datumem.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2020, 19:20:02 »

Můžete to trochu blíže specifikovat? Vozidlo jsem vlastnil rok a nebylo pojištěné, nějakým nedopatřením se na to zapomnělo, ale platit nyní ČKP 13k za vozidlo hodnoty max 10k je uchylarna.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2020, 19:27:08 »

To znamená, že už je přepsané nebo ekologicky zlikvidované?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #6 kdy: 29 Srpna 2020, 19:46:02 »

Na mě napsáno někdy 05/2019, prodáno 06/2020 (zároveň došlo k přepisu), toto období, kdy to bylo na mě, tak vymáhají.
IP zaznamenána

Cjk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #7 kdy: 22 Února 2023, 18:05:24 »

To znamená, že už je přepsané nebo ekologicky zlikvidované?

Řeším nyní případ sešrotovaného vozidla. Předpokládám, že likvidací vozidla zaniká vlastnické právo k vozidlu a tím snad i povinnost platit výpalné (vyvrácení zákonné domněnky).... 
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #8 kdy: 02 Března 2023, 01:19:56 »

Nespolěhal bych se jen na to, že bylo sešrotováno, pokud to nebylo oznámeno registru vozidel. Předpokládal bych spíš, že i ekologickou likvidaci je třeba úřadu oznámit do 10 dnů, stejně jako převod na jiného vlastníka. NSS judikoval, že neoznámení změny registru vozidel do 10 dnů je postižitelné i jako trvající přestupek, tedy nedojde po roce automaticky k promlčení.

https://www.mesec.cz/clanky/co-hrozi-kdyz-radne-a-vcas-nepozadate-o-zapis-zmeny-vlastnika-vozidla-jak-je-to-s-pokutami/
« Poslední změna: 02 Března 2023, 01:27:44 od alo.is »
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #9 kdy: 02 Března 2023, 18:16:41 »

Případ od mého kolegy, nechal starý vůz A sešrotovat firmou, za pár měsíců mu volá policie co dělají jeho značky na autě B. Závěr ani zda došlo k ozznámení do registru zatím neznám.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:ČKP jak se aktuálně lze bránit?
« Odpověď #10 kdy: 03 Března 2023, 06:21:57 »

Já když nechával své auto ekologicky zlikvidovat, tak mi tedy RZ i TP nechali, abych si to vyřídil na úřadu sám, akorát mi přidali papír o ekologické likvidaci.
IP zaznamenána