30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - lc81

Stran: [1] 2 3
1
Nedopravní tématika / čekací doba na přechodech
« kdy: 16 Června 2024, 19:24:13 »
Zdravím!

Mám dotaz, googlil jsem, ale neúspěšně, zda je někde na netu realtime čekací doba na přechodech. Na dopravniinfo.cz tohle zrovna není, nebo resp neukazovalo to teď žádnou frontu, tak nevím. A kamery jsem tam nenašel, že by bylo vidět co stojí na silnici. Googlením vypadnou jen obecné opatření, ale jde mi o to, jak do Německa budou teď kontrolovat kvůli fotbalu. Jezdím osobákem a nechci tam někde zůstat déle než 10min.

Dá se to najít?

lc

2
Zajímavé články z internetu / radary v itálii
« kdy: 01 Června 2024, 10:50:44 »

3
Zajímavé články z internetu / bezpečnost vozů
« kdy: 29 Května 2024, 10:30:56 »
Jsem paranoidní nebo jde jen o to, aby značka byla lépe skenovatelná?

https://www.novinky.cz/clanek/auto-vozy-alfa-romeo-prijdou-kvuli-narizeni-eu-o-charakteristicky-designovy-prvek-40473776

vvvvvv: editace linku na anonymnější

4
Nedopravní tématika / Evropské volby
« kdy: 20 Května 2024, 17:36:47 »
Zdravím,

nechci kafrat na evropské volby a přitom nevolit. Ale bohužel teď absolutně nemám ponětí, koho volit, aby to mělo smysl. Je někde nějaký smysluplný rozbor ala Dfens? Popravdě jsem doufal, že D-F přiraví nějaký návod, ale zatím nic a termín se neúprosně blíží.

Proevropské šašky podporovat nehodlám, ale ostatní moc neznám a rád bych hlas využil smysluplně, tedy nechci volit někoho, kdo předem nemá šanci se tam dostat.

Tedy něco v souladu s většinovým s názorem na nesystémových serverech, tedy pro individuální dopravu, proti ideologii (zejména té zelené), neřízené migraci, proti veřejnoprávním médiím a jediné pravdě, WHO, válečným provokacím a dalším vymoženostem dnešního mainstreamu.

Předem díky

lc

5
Zajímavé články z internetu / rozsudek-bouračka v armádě
« kdy: 05 Ledna 2024, 14:43:09 »
zdravím,

možná tento rozsudek přinese něco použitelného pro civilní sféru

https://archiv.hn.cz/c1-67280250-co-je-vic-rozkaz-nebo-pocasi-soud-se-zastal-vojaka-ktery-havaroval-po-pokynu-nadrizeneho

třeba to bude použitelné na ty jejich kecy nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky nebo tak něco. při vší snaze někdy to prostě nejde

lc

6
https://www.fintag.cz/2023/10/23/americka-monstra-zabijeji-na-evropskych-silnicich/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

nemám něco takového ani potřebu tím jezdit, ale nevidím ty obrovské počty těch fujky fujky pickupů

hlavně se zase ohní (samozřejmě bez konkrétních čísel) vrchní cyklobuzna

7
Tak se nám odkopal další zmrdík s plány vrchnosti, byť zatím ne úplně jednoznačně. i tak je to na blití:

https://www.tydenikeuro.cz/nas-usek-d4-bude-hotovy-vcas/

ještě si vzpomínám na kecy, že mýtné brány nebudou nikdy měřit rychlost, že 50 v obci je jen kvůli harmonizaci se socialistickou uhnijí a nebude se vymáhat atd.

lc

8
Potřebuji poradit - ostatní / zákaz vjezdu-stavba
« kdy: 25 Května 2023, 08:36:57 »
zdravím!

náš prdelákov vymyslel stavbu chodníku. stavba chvályhodná, ale ty tanečky kolem nic moc. dali na trasu silnice se stavbou chodníku zákaz vjezdu mimo stavby a mhd, což je oficiální a povolené (a tedy i viditelné v online navigacích) a samozřejmě tam občas chytají státní (zcela nezávisle samozřejmě, jen trošku na politickou žádost). teď to vylepšila obec tak, že dali až na konec obce stejný zákaz, ale asi ne zcela "úřední" (není ani v navigacích, narozdíl od té první části), asi jen tak nějaký místní obecní bejk vyhrabal přebytečnou značku. a teď vzhledem k drobným konfliktům mezi stavbou a místními, kteří by vlastně ani nemohli dojet ke svým domům (ani tam, kde zatím není stavba-jedou na etapy) obec vymyslela, že budou dávat povolení k vjezdu. nejsem nijak kovaný, ale tohle přece nemůže mít oporu v zákoně, že si obec jen tak rozhodne dávat propustky?

lc

9
Policejní a městapácké píár / Zabavení značek Litoměřice
« kdy: 27 Dubna 2023, 06:54:24 »
Zdravím,

narazil jsem na podivný článek:

https://echo24.cz/a/HqirG/zpravy-domov-policiste-litomerice-zabavovat-znacky-neplatici-pokut

Nějak jsem nepochopil detaily, což je asi obvyklou vysokou kvalitou žurnalistiky nebo úmyslně integrovanou masírkou.

Tedy:

1)to jako městapo z nějakého prdelákova má kasírovat značky? Na základě jakého práva?

2)nebo to berou jako že nějaká hvězda z výboru si vzpomene, že bude úkolovat stáťáky a ty za ní bodou kasírovat výpalné?

lc

10
Nedopravní tématika / rozpad EU
« kdy: 01 Července 2022, 08:06:53 »
Zdravím!


Trochu mimo dopravní agendu. Byl jsem vždy fanoušek Evropy jako kontinentu a i myšlenky nějaké společné evropské spolupráce. Líbila se mi i Unie, resp. hlavně její předchůdci, kde to bylo zejména o hospodářství. Přineslo to docela dost pozitiv, na která se zapomíná (volný pohyb zboží, přístup na trhy, víceméně žádné kontroly na hranicích atd). Bohužel se to celé zvrklo od sympatické myšlenky do debilních ideologií, které jsou silou nuceny všem a akorát zničí blahobyt. Posledních pár let bohužel uznávám, že EU výrazně více škodí než přináší.

Proto se zeptám. Myslíte si, že dojde k nějakému zlomu a unie se rozpadne? Máte k tomu nějaký názor? Nemyslím tím, co si přejete, ale co si myslíte, že je reálné.

lc

11
zdravím,

zajímal by mně váš názor. možná jsem paranoidní, ale když vidím tohle

https://www.auto.cz/praha-zvazi-zavedeni-parkovani-v-modrych-zonach-pro-navstevy-zdarma-143712

napadá mně, že budou chtít jen vytahat údaje o autech při nějaké registraci (ať už propojeností s rezidenty nebo nějakou registrací pro přidělení volných hodin), aby šlo lépe vytěžit radary apod. sice řidič tím stále není jasný, ale alespoň předem nabonzuje, kterým směrem lovit

nebo se mi to zdá?

lc

13
Nedopravní tématika / portály pro kamionovou dopravu
« kdy: 22 Června 2021, 06:11:20 »
Zdravím!

Trochu OT, ale jelikož se tu pohybuje hodně lidí kolem aut, asi má někdo zkušenosti. Potřebujeme na firmě občas (3-4x ročně) kamionovou dopravu, vesměs CZ-SRN. Z dřívějška vím, že jsou různé databáze, ale zkušenosti s tím nemám a potřeboval bych něco jednoduchého (typu epoptavky nebo tak něco), tedy bez registrace, prostě zadat co, kdy, odkud, kam a mail, kam budou chodit nabídky. Žádné zdlouhavé registrace atd. Většinou to není zcela rychle, takže 1-2t předstih je. Ale zase to musí být spolehlivé, protože se koordinují celkem složité nakládky na konkrétní hodinu. Sice by se mi líbilo jezdit s 1-2 firmami, ale bohužel nakládky jsou rozprostřené po celé zemi a navíc zejména menší firmy nebudou mít nejspíše zrovna kapacitu v ten den a posunou o den to jen tak nelze (váže se na to obvykle jeřáb). Nejde mi úplně o cenu, +- pár % neřeším, ale mám to občas pořešit a nechci se s tím nějak moc babrat.

Máte s něčím takovým zkušenosti?

Díky

lc

14
Nedopravní tématika / kamery u postoloprt
« kdy: 16 Června 2021, 06:24:56 »
zdravím,

již rok tápu ohledně kamer na d7 u postoloprt. cca na úrovni seletice (50.3646531N, 13.6658803E) jsou v obou směrech kamery pro každý pruh a na silnici čáry (ale ne klasický úsekáč, jsou tenké a ca 3m od sebe). vše nasvědčuje, že to je měření rychlosti, ale je pravda, že i vloni se mi podařilo to opomenout a párkrát svižně projet, ale nic se nestalo. je to měření nebo co to je? klasická kamera na sledování situace provozu je o kus dále, tu nemyslím. víte někdo, oč kráčí?

lc

Stran: [1] 2 3