30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - lc81

Stran: [1] 2 3
1
zdravím,

zajímal by mně váš názor. možná jsem paranoidní, ale když vidím tohle

https://www.auto.cz/praha-zvazi-zavedeni-parkovani-v-modrych-zonach-pro-navstevy-zdarma-143712

napadá mně, že budou chtít jen vytahat údaje o autech při nějaké registraci (ať už propojeností s rezidenty nebo nějakou registrací pro přidělení volných hodin), aby šlo lépe vytěžit radary apod. sice řidič tím stále není jasný, ale alespoň předem nabonzuje, kterým směrem lovit

nebo se mi to zdá?

lc

3
Nedopravní tématika / portály pro kamionovou dopravu
« kdy: 22 Června 2021, 06:11:20 »
Zdravím!

Trochu OT, ale jelikož se tu pohybuje hodně lidí kolem aut, asi má někdo zkušenosti. Potřebujeme na firmě občas (3-4x ročně) kamionovou dopravu, vesměs CZ-SRN. Z dřívějška vím, že jsou různé databáze, ale zkušenosti s tím nemám a potřeboval bych něco jednoduchého (typu epoptavky nebo tak něco), tedy bez registrace, prostě zadat co, kdy, odkud, kam a mail, kam budou chodit nabídky. Žádné zdlouhavé registrace atd. Většinou to není zcela rychle, takže 1-2t předstih je. Ale zase to musí být spolehlivé, protože se koordinují celkem složité nakládky na konkrétní hodinu. Sice by se mi líbilo jezdit s 1-2 firmami, ale bohužel nakládky jsou rozprostřené po celé zemi a navíc zejména menší firmy nebudou mít nejspíše zrovna kapacitu v ten den a posunou o den to jen tak nelze (váže se na to obvykle jeřáb). Nejde mi úplně o cenu, +- pár % neřeším, ale mám to občas pořešit a nechci se s tím nějak moc babrat.

Máte s něčím takovým zkušenosti?

Díky

lc

4
Nedopravní tématika / kamery u postoloprt
« kdy: 16 Června 2021, 06:24:56 »
zdravím,

již rok tápu ohledně kamer na d7 u postoloprt. cca na úrovni seletice (50.3646531N, 13.6658803E) jsou v obou směrech kamery pro každý pruh a na silnici čáry (ale ne klasický úsekáč, jsou tenké a ca 3m od sebe). vše nasvědčuje, že to je měření rychlosti, ale je pravda, že i vloni se mi podařilo to opomenout a párkrát svižně projet, ale nic se nestalo. je to měření nebo co to je? klasická kamera na sledování situace provozu je o kus dále, tu nemyslím. víte někdo, oč kráčí?

lc

7
Potřebuji poradit - ostatní / technické vybavení-záznamy v autě
« kdy: 30 Prosince 2020, 21:08:03 »
Zdravím,

bohužel jsem na obvyklých serverech nenašel nic použitelného, všude se řeší nutnost a právní stránka nahrávání orgánů. Nicméně nikde jsem nenašel nějaké doporučení konkrétního vybavení.

Moje představa je zejména skryté audio nahrávání, které není přímo vidět zvenku. Nechci se moc babrat kabelováním, takže ideál nějaký mikrofonek nad sluneční clony a diktafon do schránky na brýle.

Další stupeň by pak byla kamerka na čelní sklo, tedy neskrytá, ta spíše pro případ nějakého ťukance než kvůli orgánům.

Tedy co používáte za spolehlivé značky, modely atd?

Díky

lc

8
Policejní a městapácké píár / Kolaboranti systému
« kdy: 28 Listopadu 2020, 09:45:03 »
Někde na mně vyskočil banner oděvní firmy Bandi, co dává slevu 50% jako poděkování všem fízlům (nemyslím, že to je typická cílovka, ale já bych s tím jméno firmy neprznil). Napadlo mně udělat seznam kolaborantů, tedy zejména firem, které se hlásí k činnosti všech represivních složek. Ať už z nějakého debilního přesvědčení, tak čistě z marketingu. Aby člověk věděl, kterým značkám se vyhýbat.

Konkrétně já se vyhýbám Bernardu, neb kdysi poděkoval osvobozenému fízlovi, co sundal motorkáře.

Dále aktuálně banner Bandi oděvy.

lc

9
Zajímavé články z internetu / Modré zóny Eltodo
« kdy: 04 Října 2020, 10:17:09 »
https://www.auto.cz/jak-se-kontroluji-modre-zony-bezchybnost-neni-stoprocentni-136221

Tuší někdo, jak moc pravdivé to je? Poslední info, tuším někde z D-F bylo, že systém je offline. Tedy celý den čte a večer data přesype městapu, aby nehrozilo, že někdo napadne spojení dat a soukromého subjektu. Podle článku výše však to asi online je?

Pak je otázka, jak rychle se posunou data směrem k městapu a odtahům (když člověk parkuje 2-3h, mělo by to být příliš rychlé, ale to už možná neplatí)

lc

12
Potřebuji poradit - ostatní / čitelnost značky
« kdy: 11 Ledna 2020, 21:14:02 »
Zdravím,

mám dotaz na místní techniky. Značky na přání mají omezení (nesmí být prý G, CH, O, Q a W).

Tušíte někdo, jak moc s tím mají problém všelijaké automaty, když se toho tak bojí, že to zakazují?

Mám zahraniční značku a zvažuji, že bych si tam vybral z výše uvedeného něco z těchto písmen, ať to nemají tak snadné. Nutno podotknout, že tam nejsou značky celé na přání, ale pouze část. I tak je tam určitý prostor. Kdysi byl článek na D-F, ale to nebylo úplně ono, týkalo se spíše parkovacího skenování.

Díky

lc

13
Policejní a městapácké píár / PR městapo Zruč
« kdy: 01 Října 2019, 12:43:56 »
Pomohou, poradí...třeba na tomto videu chvilku po 5-té minutě

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dva-agresivni-bratri-terorizuji-mesto-policie-tvrdi-ze-na-ne-paky-nema-79733?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

Určitě ale každý den rozdají hojně pokut, botiček atd. Ne, že by to jinde bylo jiné...

14
Zajímavé články z internetu / Magistrála 50kmh
« kdy: 03 Září 2019, 22:13:28 »
Tak to tu asi máme z5:

https://www.e15.cz/domaci/konec-svizne-jizdy-prahou-radnice-predepsala-padesatku-uz-i-na-magistrale-1362033

Samozřejmě potichu, bo jinak nejde kasírovat, že...

Stran: [1] 2 3