30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18

Autor Téma: [WIN] Výzva z MHMP - ulice Zálesí  (Přečteno 150773 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #75 kdy: 02 Června 2015, 20:05:33 »

jestli z vedlejších silnic dám do místa měření těch 40-50km/h, ale nějak jsem se k tomu nedostal.
Challenge accepted!

Tak jak? :-) Já jel dnes tak nějak kolem a jelikož byl provoz, nešlo udělat pořádné testy, ale chtěl jsem mít alespoň představu, jestli je to reálné a mám za to, že je. Při normálním rozjezdu s tím, že jsem byl na kraji silnice, jsem to dal lehce přes 30 (GPS má lehce zpoždění). Pokud bych byl dál od křižovatky, bylo by to o dost lepší, protože to už se vůz dostal do ráže a nerozjíždět se normálně, ale třeba s launch controlem, tak je to bez debaty. No a pokud bych se nerozjížděl z 0, ale plynule projížděl křiživatkou, tak .... No a mít 4kolku, tak mám u semaforů snad 200 :-)
« Poslední změna: 02 Června 2015, 20:15:48 od swenak »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #76 kdy: 02 Června 2015, 20:33:56 »

Na smyčkách 32. Launch control 4300rpm, jednička, pedal-to-the-metal. Omezující element Barum Brilantis mě víc nepustil.
Nemám to natočený, zejtra zkusím vzít aspoň mobilem.

Si okolí (zejména obsluha benzínky) musí myslet, že se tam začíná rozmáhat nějakej novej sport :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #77 kdy: 02 Června 2015, 20:40:20 »

Chtělo by to alespoň SuperSport od Michelin, nebo Cup2 semislicky :-) Okolí si klepe jistě na čelo, já tam trošku i vál, z prava bus, z leva bus, plná čára, no, prostě pyrát pyčo, ale vše v zájmu vědy :-)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #78 kdy: 02 Června 2015, 20:43:39 »

Já též pyrát jakbysmet, na fotce budu mít na hlavě ˇxiltovku Pirátské strany :D prubnu to ještě možná večer znova; na semislicku budu mít příležitost během příštích týdnů minimálně jednou..

Důležitý je výsledek: na smyčkách lze mít z vedlejší ulice bez účinnosti třicítky víc jak 30 km/h.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #79 kdy: 03 Června 2015, 13:59:53 »

Až ta kšiltovka mi napověděla, kde už jsem tu tvou přezdívku viděl :) Na našem fóru.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #80 kdy: 04 Června 2015, 09:17:27 »

Kluci, jste dáblíci
Dalo by se dokázat že jim to měří špatně, neboli zpochybnit výsledky jejich měření? Stačilo by, aby člověk ukázal, že jel pod 30 a ono to naměřilo přes 30km/hod, nebo napadá vás něco jiného?

Nebo najít nějaký precedens, kdy zařízení na tomto principu měřilo špatně.

Předpokládám, že měření pomocí smyčky ve vozovce méří na základě rozladění oscilací v důsledku velkého železného předmětu, auta. Auto jede přes první smyčku, ta se rozladí, auto jede dál přes druhou smyčku a ta se také rozladí. Z časového rozdílu se spočítá rychlost. Pokud při průjezdu nad první smyčkou zapnu elektromagnetické pole, tak rozladím i druhou smyčku a to dřív než nad ní dojedu. Systém to vyhodnotí, jako že jsem jel rychleji.
Dokázat, že jsem si pomohl Elmagnetickým polem je dost složité, museli by mít záznam jak se rozladilo pole v mém případě a že to bylo jinak než při běžném měření.

Pokud to měří jednou špatně, tak lze zpochybnit jakékoliv měření na uvedeném zařízení do prvního cejchování a i to je otázkou, zda cejchování odstraní náhodilou chybu při měření.

Výše uvedený odkaz na měření pomocí smyček je super, jen by to chtělo česky nebo anglicky a hlavně víc technicky.
« Poslední změna: 04 Června 2015, 09:21:22 od Charon »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #81 kdy: 04 Června 2015, 11:18:12 »

Win by bylo najit, cim to mereni rozesrat a pak duvod, proc zrovna ja mam na aute takovy zvlastni podvozek.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #82 kdy: 04 Června 2015, 11:25:19 »

Mělo by význam vytisknout na papír o velikosti RZky nějakou RZ a nalepit na kapotu a na střechu, aby byla dvakrát přečtena za dobu odpovídající průjezdu cca čtvrtiny délky auta? (mám zato, že tento systém měření rychlosti OCRkuje všechno na fotkách, co vypadá jako text.. ehm.. teď jsem si vzpomněl na http://i.imgur.com/RmfbEsZ.jpg)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #83 kdy: 05 Června 2015, 13:48:28 »

Myslim, ze ne, protoze v tomhle pripade meri rychlost ty indukcni smycky a fotka se dela jen jednou.

Ale napada me jina taskarice: Dva lide v aute stejneho typu a barvy se stejnou predni RZ na usekovem mereni. Prvni by musel vjet do useku tak, aby ho nezachytila vjezdova kamera. A jeli by ve vzdalenosti, aby pak z toho vypadla nejaka pekna rychlost.
Coz me vede k otazce - maji usekovky nejaky horni limit, kdy prohlasi namerenou rychlost za error?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #84 kdy: 05 Června 2015, 14:08:19 »

indukční smyčka v tomto případě funguje pouze 0-1
neinstaluji tyhle, ale předpokládám, že proncip je stejný, tedy v té drážce není jeden "závit" ale 4-5

i systémy které používáme pro závory ( parkoviště firem, supermarketů atp. ) mají "detekci rychlého průjezdu"
ovšem letec k závoře většinou stejně přibrzdí, takže nejsem schopen odhadnout, jakou max. rychlost to umí
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #85 kdy: 05 Června 2015, 14:22:32 »

Myslim, ze ne, protoze v tomhle pripade meri rychlost ty indukcni smycky a fotka se dela jen jednou.

Ale napada me jina taskarice: Dva lide v aute stejneho typu a barvy se stejnou predni RZ na usekovem mereni. Prvni by musel vjet do useku tak, aby ho nezachytila vjezdova kamera. A jeli by ve vzdalenosti, aby pak z toho vypadla nejaka pekna rychlost.
Coz me vede k otazce - maji usekovky nejaky horni limit, kdy prohlasi namerenou rychlost za error?
Ten úsek je jen 1 metr, tak by byl problém tam být 2 auty.
Ale nic nebrání tomu to projet s papírovou SPZ nějakého neoblíbence.
http://www.osbid.cz/2009/01/radary-v-usa-potes-kamarada/
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #86 kdy: 05 Června 2015, 14:24:11 »

Taškařice se dvěma stejnými auty, stejnými RZ, stejně vypadajícími řidiči a nereálně rychlým průjezdem mě napadla už dávno, žel můj vůz jest příliš specifický pro zapojení do této taškařice..

neznáte někdo RZ Stanislava Humla?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #87 kdy: 05 Června 2015, 14:42:58 »

neznáte někdo RZ Stanislava Humla?

Informace jsou cenné zboží. A ty má jen náš společný výtvor (stát), který nám trochu přerostl přes hlavu.
 
Proto tu máme Úřad na ochranu osobních informací. Zdánlivě pracuje pro Vás, aby někdo nezneužil Vaše osobní data, ale ve skutečnosti to chrání státní aparát, aby nemusel řešit zaměnitelnost osob, aut, telefonu, RČ .....  Protože, pokud by nebyla jednoznačná identifikace při mnoha Vašich činnostech, tak by byl dost v prdeli s represemi proti anonymním jednotlivcům, kteří si dovolili mít odlišný názor. Každá ovečka má mít své číslo, a to musí zabečet, než chce něco říct, udělat, poslat........
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #88 kdy: 13 Června 2015, 22:26:13 »

A co takhle jako bonus tvrdit, že značka byla v době průjezdu přelepena (přeškrtnuta, zakryta plachtou, igelitovým pytlem ap.).
To, že to potom zase nějaký snaživý příslušník sundal nic nemění na tom, že důkazní břemeno je na straně magorstrátu.
No a v mezičase by to Ti postižení měli skutečně párkrát udělat, aby se to používalo častěji a nikdy nebyla jistota, jak to bylo v okamžiku měření.  :)  Mohla by se z toho stát hezká sportovní disciplína.
« Poslední změna: 13 Června 2015, 22:28:40 od kverulant »
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #89 kdy: 15 Června 2015, 10:46:15 »

Tak jsem jel v neděli přes tuto křižovatku.  Koukal jsem po značce a mam pocit, že ji inovovali, doplnili o žluté pozadí (možná přemístili) či co. Moc si to nepamatuji, jen ten pocit tu je. Můžete na to někdo kouknout a případně vyfotit, až tam tudy pojedete? Aktuálně nejsem v Praze. Původně vypadala jako v tomto příspěku:
http://30kmh.cz/index.php?topic=1512.msg12398#msg12398
dík
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18