30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Téma: [?] Sprdel pro s.r.o. za rychlost (Trutnov)  (Přečteno 54799 krát)

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #60 kdy: 28 Června 2015, 23:46:19 »

Kdy se měnil ten zákon o prekluzi sprdele? Nebylo to až někdy v listopadu? Takže v tomto případě by se dala i sprdel dotáhnout do prekluze...
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #61 kdy: 28 Června 2015, 23:52:46 »

U právnické osoby to jsou 4 roky. http://30kmh.cz/index.php?topic=315.msg536#msg536
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #62 kdy: 28 Června 2015, 23:58:27 »

Aha, tak já to četl jen tak letem světem, čili pokud je to takhle, jsme v tomto přápadě dost nahraný a byla blbost to všechno proignorovat až do této fáze.
« Poslední změna: 29 Června 2015, 00:00:12 od plikous »
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #63 kdy: 29 Června 2015, 23:54:37 »

Začal jsem procházet ostatní témata na fóru (já vím, trochu pozdě :-[) a zaujaly mě dvě věci.
Jednak je to sepisování sáhodlouhých mnohostránkových odvolání, aby se ouřadovi trochu znechutila jeho práce. Rád bych tuhle metodu využil. :)
Dále jsem narazil na tyhle příspěvky http://30kmh.cz/index.php?topic=477.msg4279#msg4279 kde se řeší, zda úřad může zahájit sprdel, aniž by provedl předvolání k podání vysvětlení (úřad musí provést nezbytné kroky ke zjištění pachatele, než zahájí sprdel a předvolání by měl být jeden z těch nezbytných kroků). Odpovídá to totiž našemu případu (nikdo nás nepředvolal), akorát nikde není jednoznačná odpověď, zda by se to dalo opravdu napadnout jako nezákonný postup úřadu.

Bohužel ale stále jaksi tápu v tom, co vlastně teď bude následovat. Podali jsme odpor proti sprdeli. Úřad nám teď zašle zpátky co?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #64 kdy: 30 Června 2015, 10:32:38 »

Podali jsme odpor proti sprdeli.

Pokud to byl blanketní odpor měli by Vás vyzvat k doplnění. No a jestli se nepletu tak tady (mimo jiné) vzneste tu námitku že nevyšetřovali atd.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #65 kdy: 30 Června 2015, 10:33:58 »

úřad zahájí správní řízení s PO pro správní delikt. Mnohostránkové odvolání proti verdiktu, který bude jistojistě "vinen" samozřejmě podat můžete, ale nebudete se odvolávat proti přestupku, nýbrž proti správnímu deliktu
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #66 kdy: 30 Června 2015, 10:36:53 »

Podali jsme odpor proti sprdeli.

Pokud to byl blanketní odpor měli by Vás vyzvat k doplnění. No a jestli se nepletu tak tady (mimo jiné) vzneste tu námitku že nevyšetřovali atd.

žádné doplnění se nekoná, je to odpor, ne podání v rámci SŘ, které ještě nebylo zahájeno ;)
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #67 kdy: 18 Září 2015, 11:40:13 »

Zdravím zdejší osazenstvo,
chtěl bych vás opět poprosit o radu.

Původní přestupek za rychlost je již promlčený, ale aktuálně je to jedno, protože je to už překlopené na sprdel. Jak je vidět z přiloženého obrázku, zaslali nám nyní info o tom, že bude probíhat provádění důkazů. Na fóru jsem dohledal příspěvek od Mršti, kde přesně tenhle postup popisuje, pokud to chápu správně: http://30kmh.cz/index.php?topic=477.msg4279#msg4279

Můj plán je takový, že chci celou sprdel označit za neoprávněnou, protože Trutnov si nikoho nepředvolal k podání vysvětlení.
Můj dotaz tedy zní - můžu tenhle pěknej dopis (viz příloha) ignorovat a čekat až vydají rozhodnutí, odvolat se proti němu a teprve až v tom odvolání uvést, že celá ta jejich sprdel je hovadina?

Díky za rady.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #68 kdy: 18 Září 2015, 13:52:52 »

Kde je tam ten otisk úředního razítka? A kde je podpis té úřední osoby?
Já bych jim to vrátil a vyzval k odstranění vad podání.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #69 kdy: 18 Září 2015, 17:24:35 »

Kde je tam ten otisk úředního razítka? A kde je podpis té úřední osoby?
Já bych jim to vrátil a vyzval k odstranění vad podání.

Nic ve zlém, ale když nemáš zkušenosti, tak prosím neraď. Tohle je zcela ok, šlo to datovkou.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #70 kdy: 18 Září 2015, 19:44:43 »

Klídek, Opasi. Nepoznal jsem, že ten oskenovaný dokument přišel datovkou, tak nebuďte tak agresivní…
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #71 kdy: 18 Září 2015, 21:21:18 »

Klídek, Opasi. Nepoznal jsem, že ten oskenovaný dokument přišel datovkou, tak nebuďte tak agresivní…

Jde o to, že radíš blbost. Šlo to firmě, tedy to šlo datovkou automaticky, protože firmy mají datovku ze zákona. Netřeba nad tím přemýšlet.
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #72 kdy: 21 Září 2015, 12:00:23 »

Díky za názory, ještě bych se ale vrátil k té mé původní otázce:
Citace
Můj dotaz tedy zní - můžu tenhle pěknej dopis (viz příloha) ignorovat a čekat až vydají rozhodnutí, odvolat se proti němu a teprve až v tom odvolání uvést, že celá ta jejich sprdel je hovadina?

Myslíte, že je takový přístup správný?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #73 kdy: 21 Září 2015, 12:58:58 »

Díky za názory, ještě bych se ale vrátil k té mé původní otázce:
Citace
Můj dotaz tedy zní - můžu tenhle pěknej dopis (viz příloha) ignorovat a čekat až vydají rozhodnutí, odvolat se proti němu a teprve až v tom odvolání uvést, že celá ta jejich sprdel je hovadina?

Myslíte, že je takový přístup správný?

Myslím, že tím můžeš argumentovat už teď. O čas teď nejde, na sprdel mají času dost a přestupek už řešit nemůžou.
Takže je potřeba je jednat aktivně a napsat jim to. Nechť orgán prokáže, že sprdel zahájil v souladu se zákonem.

Pak v odvolání napíšeš, že se orgán s tvojí argumentací nijak nevypořádal a oni jim to (snad) vrátí. Když nevrátí, tak uvidíš jak to zdůvodní.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #74 kdy: 21 Září 2015, 13:00:49 »

Ať příjdete nebo ne to rozhodnutí stejně vydají, dávají Vám pouze možnost se seznámit se všemi podklady k rozhodnutí. Pokud by to neudělali tak by nemohli rozhodnout, respektive by jim to po odvolání kraj vrátil. Teď v podstatě záleží jen na Vás jestli to budete trochu zdržovat (podjatost, omluva atd.) a nebo je necháte rozhodnout a pak dáte vše do odvolání.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7