30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: [?] Sprdel pro s.r.o. za rychlost (Trutnov)  (Přečteno 54710 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #30 kdy: 18 Dubna 2015, 22:05:14 »

Nemusí archivovat kupní smlouvu, to je každého věc. Pokud vím, že jsem auto prodal někomu, kdo jej nepřihlásí, tak musím počítat s tím, že mi můžou chodit obsílky a nejlepší způsob jak mít klid, je poskytnout kupní smlouvu. Mám s tím osobní zkušenost a např. mám kupní smlouvu na auto z roku 1992 a všechny po tom. Nedělá mi problém archivovat kupní smlouvy a mám klid.

Úřad může nahlížet na co chce, pokud mu to někdo poskytne. Vynucovat si kupní smlouvu nemůže, ale pak se nemůžu divit, že se mnou povede řízení. Když úřadu prokážu, že jsem vozidlo prodal Matoušovi a je jedno jestli kupní smlouvou nebo po ústní dohodě se svědkem, tak není problém. Výsledek je, že bude mít úřad údaje o novém vlastníkovi. Současně je důležitá i plná moc k přepisu, která nemusela mít ověřené podpisy, protože by se taky mohlo stát, že nový vlastník řekne "ano, koupil jsem to auto od Franty, ale on to auto na mě do dneška neodhlásil, čímž mi zabránil vozidlo přihlásit" Než bych si dopisoval s úřadem o tom, kde je a není vlastník, tak jim tu smlouvu raději dám.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #31 kdy: 18 Dubna 2015, 23:27:16 »

Malá vsuvka, vozidlo nebylo odhlášeno s tím, že si to nový vlastník všechno zařídí.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #32 kdy: 19 Dubna 2015, 09:57:25 »

To je celkem jedno, úřad bude primárně kontaktovat posledního známého vlastníka a je na něm, jak se k tomu postaví.
Pořád platí, že má vlastník povinnost 10 pracovních dní na ohlášení změny, takže když např. uvede, že to propadal Pepovi, tak se pořád vystavuje pokutě, protože to na něj neodhlásil. Teď je to stejně jedno, protože to auto po červnu vyřadí a aktuální majitel už ho nikdy neoživí. Vyjebábat s úřadem do novely šlo, ale za předpokladu, že mám kupní smlouvu a plnou moc (klidně na fiktivního cizince).
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #33 kdy: 20 Dubna 2015, 09:13:48 »

Hlavne, pokud to do deseti dnu neprehlasi prodavajici na noveho majitele (nepocitam uz s poloprevodem), tak se, pokud se urad nasere, vystavuje financnimu postihu do 50000Kc.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #34 kdy: 20 Dubna 2015, 10:59:38 »

Otázka ovšem, kdy k prodeji došlo. Pokud před několika lety, pak „přestupek“ je již spolehlivě promlčen a úřad musí stáhnout ocas…
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #35 kdy: 20 Dubna 2015, 11:38:30 »

Otázka ovšem, kdy k prodeji došlo. Pokud před několika lety, pak „přestupek“ je již spolehlivě promlčen a úřad musí stáhnout ocas…

S tím ovšem nelze moc souhlasit, v tomhle případě se jedná o trvající delikt a rok se počítá od doby kdy orgán zjistí že se jedná o protiprávní stav, s prodejem nemá nic společného.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #36 kdy: 20 Dubna 2015, 14:27:22 »

no, nesouhlasit sice můžete, ale to je tak vše. Počítá se to od „spáchání přestupku“.
Je to sice dost blbé přirovnání, ale to máte to samé, jako s vraždou.
Ano, stav je trvající (zavražděný zůstává zavražděný i nadále a rozhodně nehodlá obživnout), ale za dvacet let je to prostě promlčené a basta…  :)
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #37 kdy: 20 Dubna 2015, 20:20:57 »

Někdy je méně více. Platí to i pro příspěvky tady.
Trvající delikt je trvající proto, že je udržován určitý protiprávní stav. Vaše vražda je dokonaný čin, ale např. povinnost něco nahlásit může existovat tak dlouho, dokud nebude splněna. Dílčí skutky bude od sebe oddělovat zahájení řízení, ty pak můžou postupně prekludovat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #38 kdy: 20 Dubna 2015, 21:28:29 »

Hm, to je zajímavé.
Takže pokud jsem před deseti lety prodal auto, k němu jsem tehdy kupci dal veškeré papíry (malý i velký techničák) a plnou moc k přepisu auta (s tím, že on se zavázal přepis provést) a on to před deseti lety neudělal (a já se o tom nedozvěděl) tak co?
Podle JUDr. Berana „Údaje v registru vozidel jsou pouze evidenční a nejsou s nimi spojeny žádné věcně-právní důsledky…“
« Poslední změna: 20 Dubna 2015, 22:17:30 od ViktorN »
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #39 kdy: 21 Dubna 2015, 08:49:36 »

Pokud auto nepřihlásím do deseti dnů tak jedenáctého dne se stal přestupek, a od tohoto data se snad počítá prekluze. Je to stejné jako při ztrátě pasu, máte povinnost to nahlásit ale pokud prohlásíte, že jste ho ztratil před deseti lety, je to v suchu. Například u občanky je rozdíl v tom, že tu musíte mít neustále, tam je to i po ztrátě trvající stav, protože ji pořád nemáte. U přihlášení auta ale není přestupek to, že není přihlášené ale to že ho nepřihlásíte, to je ten rozdíl. Pokud se pletu tak mě prosím opravte.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #40 kdy: 21 Dubna 2015, 10:48:42 »

Pro pas by melo platit to stejné jako pro občanku, v obou případech je neoznámení ztráty přestupkem. U občanky je potom přestupků ještě víc, tedy nepožádání o novou atd. Trochu jsem se o tom bavil se známým, který je právník a u přepisu vozidla je to podle jeho názoru tak, že dokud není nahlášena změna tak je to trvající přestupek a prekluze se začíná počítat od přepsání vozidla. V tomhle ale asi nenajdeme shodu :) chtělo by to nějakej judikát, kterej by nám to trochu objasnil.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #41 kdy: 22 Dubna 2015, 07:31:05 »

[45]K této námitce Nejvyšší správní soud považuje nejprve za nutné odkázat na relevantní judikaturu zabývající se trvajícími delikty. Podle rozsudku ze dne 22. 2. 2005, č.j. 5 A 164/2002–44, publ. pod č. 832/2006 Sb. NSS, „[za] trvající jiný správní delikt lze proto považovat takový správní delikt, jímž pachatel vyvolá protiprávní stav, který posléze udržuje, popřípadě  jimž udržuje protiprávní stav, aniž jej vyvolal. Jednání, jímž pachatel udržuje protiprávní stav, závadný z hlediska správního práva, tvoří jeden skutek a jeden správní delikt až do okamžiku ukončení deliktního jednání, tj. až do okamžiku odstranění protiprávního stavu.  Lhůta  pro  uložení  pokuty,  případně  pro  zahájení  řízení  o  uložení  pokuty,  může  začít  běžet  teprve od okamžiku ukončení trvajícího správního deliktu. Pokaždé, kdy se správní orgán dozví, že protiprávní stav je delikventem pořád udržován, tj. že stále nedošlo k ukončení trvajícího jiného správního deliktu, počne vždy běžet nová subjektivní lhůta k uložení pokuty, resp. k zahájení řízení o uložení pokuty.“ Na tento rozsudek navázala řada  dalších  rozsudků  Nejvyššího  správního  soudu  zabývajících  se  trvajícími  delikty.  V této souvislosti lze odkázat např. na rozsudek ze dne 8. 11. 2007, č.j. 9 As 40/2007 –61, kde bylo mj. konstatováno  následující:  „Pouze  pro  úplnost  Nejvyšší  správní  soud  uvádí,  že  ačkoli  se  trvající  delikt (přestupek) posuzuje vždy jako jedno jednání a jeden skutek až do ukončení deliktního jednání, je třeba odlišit situaci, kdy je již v průběhu trvání deliktu (tj. dříve, než je protiprávní stav ukončen) uložena sankce. V takovém případě  je,  a  to  pouze  z hlediska  ukládání  sankce,  nutno  trvající  delikt  považovat  za  ukončený,  neboť se předpokládá, že právě uložení sankce pachatele donutí k ukončení protiprávního stavu. Pokud je však po uložení sankce protiprávní stav i nadále udržován a trvající delikt trvá dále, nejedná se z hlediska totožnosti skutku o skutek shodný, nýbrž o skutek nový, za který lze uložit další sankci. Existuje zde sice totožný pachatel i protiprávní stav, odlišnost je však dána časovým obdobím, po které delikt (přestupek) trvá a za které je sankce ukládána.“
[46]Z výše citované judikatury vyplývá, že pro posouzení deliktu jako trvajícího je rozhodné, zda je tímto deliktem vyvolán protiprávní stav, který je posléze udržován. V nyní posuzovaném případě měl stěžovatel dle § 94a odst. 2 zákona o silničním provozu povinnost odevzdat řidičský průkaz příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností do 5 pracovních dnů ode dne, kdy nabylo právní moci rozhodnutí, kterým mu byla uložena sankce zákazu řízení motorových vozidel. Stěžovatel tak však neučinil. Podle § 46 odst. 1 zákona o přestupcích je přestupkem porušení i jiných povinností, než  které jsou uvedeny v  § 21 až 45  zákona o přestupcích, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.
[47]Nejvyšší správní soud dospěl k závěru, že neodevzdáním řidičského průkazu stěžovatel vyvolal protiprávní stav a tento posléze udržoval.

č.j. 9 As 93/2014
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #42 kdy: 22 Dubna 2015, 08:55:58 »

To mi zrovna přijde zcestné, protože už první den stát ví, že je auto se v polopřevodu, ví o uplynutí lhůty pro odevzdání řidičáku atp.
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #43 kdy: 22 Dubna 2015, 12:33:03 »

Co se týče toho pasu, pokud je nenahlášení ztráty promlčeno, nemůžu dostat pokutu, protože nemít pas není trestné, tudíž žádný protiprávní stav tím není udržován. Co se týče vraždy, být mrtvý taky není trestné tudíž po promlčení taky žádný trest. Co se týče nepřehlášeného auta, tak protiprávní čin trvá, ale asi jen pokud s ním jezdím.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #44 kdy: 27 Dubna 2015, 21:42:51 »

Zákon praví: nastane-li událost U, pak ve lhůtě L splň S. Nesplnění S je přestupkem. Teď si můžete dosadit za U rozhodnutí s uložením zákazu řízení a za S odevzdání řidičáku, nebo za U změnu vlastníka a za S nahlášení téhle změny (přepis). A dokud není S splněno, tak přestupek trvá, protože má být dosaženo zákonného stavu (jak správně vysvětlil Tacecekovi známý právník). Argument "být mrtvý taky není trestné" výše uvedené opravdu nevyvrací.
Polopřevod už není, povinnost přepsání auta není podle zákona na jeho provozování závislá (navíc to asi nejspíš vyjde najevo tehdy, když s tím autem někoho zastaví, nebo při nehodě). A odpovědnosti za takovou povinnosti se pochopitelně nelze zbavit tím, že tím pověříte (klidně smluvně) jinou osobu.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7