30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko  (Přečteno 17720 krát)

borec88

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil

Dobrý den.
Dne 11.7. jsem spáchal hrdelní zločin kdy jsem při sjezdu do Štenberku nechal auto trochu rozjet z kopce a bohužel jsem neměl tušení o stacionárních radarech co postavili na vjezdu kde je z jedné strany les :-D.

Dopis byl na poště 7.8 a 17.8. mi jej poslal naskenovaný můj otec - má stejné jméno jako já tak mu jej pošta předala a tvrdil že jej ten den i vyzvedl. Výsledek - SPRDEL za 600,- tak jsem sklonil hřbet a zaplatil - podle bankovnictví se splatností 1.9.

Dnes 7.11. mi přišel ze Šternberka dopis že rozjíždí správní řízení že jsem neuhradil včas. A že mi posílají 600,- zpět. Zase to vyzvedl můj otec.


Takže nejprve mě nasrali že měří v poli a rovnou inkasují, teď jsem rozzuřen do běla že jsem uhradil přesně 15 dní od doručení a oni si rozjíždí SŘ.

Jako 2 měsíce jim to leží na účtu a oni to teď vrátí, že je to zaplaceno pozdě? Co to má znamenat?

Prosím o radu jestli se s tím dá něco dělat a popřípadě jak začít postupovat - dnes budu mít údaje z toho druhého dopisu o SŘ.
Napadá mě napadnout datum doručení, jelikož doručili mému otci a né mě - na adrese mám trvalé bydliště, ale bydlím 200km jinde. Asi by bylo vhodné teď i zřídit datovou schránku? Musí do ní začít další dokumenty hned doručovat?
Rád bych i napadl to, že si nechají ležet 2 měsíce peníze na účtu a pak začnou řešit že jim dorazili pozdě? To je taky trochu na hlavu ne?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2015, 11:02:45 »

Otázka je, kam to nyní chceš směřovat
a) Těch 600 si nechte a tím to pro mě končí.
b) Tak panáčkové nechtějí bez práce 600? OK, peníze vraťte, ale další ze mě bez boje nedostanete.

Co ti doporučí 5 ze 4 třicetikilometristů je jasný. Obzvlášť, pokud již Sprdel byla započata  ;)
IP zaznamenána

borec88

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2015, 11:12:39 »

No těch 600,- už jsem přežil. Zas ve správním hrozí 2500+1000,- což je rozdíl když to projedu. Ale pokud by byla šance dostat i těch 600 zpět tak by to byl nádherný pocit zadostiúčinění. Bohužel prekluze už je 2 roky snad a Na Helmuta se moc necítím. Nejlepší by bylo je utáhnout na neoprávněné zahájení SŘ a naúčtovat jim náklady, které mi tím vznikli ale to je asi nereálné. Nebo má někdo lepší nápad?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2015, 12:14:22 »

1. Těch 600 dostanete na účet zpět. Škoda, že to nezaplatil ze svého účtu Váš otec, mohlo proběhnout celé řízení s ním a teprve na závěr to shodit, že jednají s nesprávnou osobou. Takhle zbývá určitá možnost, že Vás otec požádal, že má něco platit, tak aby jste za něho platbu poslal, že on tyhlety internety neovládá.
2. K těm 600 se ještě můžete vrátit, když úřadu vytknete nesprávnost doručení a požádáte o navrácení v předchozí stav, kdy výzvu zašlou skutečně Vám. Pokud Vám nevyhoví, tak proběhne s Vámi správní řízení, úřad už si dá pozor, aby Vás s otcem rozlišoval a budete odsouzen. Odvolačka by to měla shodit na zásadní vadu řízení hned na začátku, kdy sprdel neměla být vůbec zahájena. Nebo až soud.   
3. Pokud se rozhodnete bojovat, tak nic než Helmut se nenabízí (po vrácení řízení na úroveň přestupku), protože tou platbou jste se již vlastně přiznal. Mám možnost Vám dohodit někoho, kdo pár dní potom při autonehodě skončil nebo mého oblíbeného nemožného jezdce z EU. 
4. něco z toho budete muset zvolit, protože jinak je to za plnou cenu. Ale není kam spěchat, zatím vše probíhá radostně s Vašim otcem. U Vás by stálo za to, si zřídit DS. 
IP zaznamenána

borec88

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2015, 12:55:24 »

No bohužel v dopise jsou již mé správné nacionále. Jde mi o to, že já to zaplatil podle bankovnictví se splatností 1.9. a výzvu otec přebral a oscenovanou zaslal 17.8. Takže by i tak těch 15 dní mělo být splněno tak proč rozjíždí správní řízení? Nebo jestli se to počítá i včetně dne doručení tak to připadá na neděli a v pondělí to bylo zaplaceno.

Každopádně bych si z vyřešené prkotiny nechtěl zadělat na problém za 3500,- a pokusu o podvod s Helmutem. Trochu se bojím, že je tato strategie uuž prokouklá. V ponděli ihned zřídím datovku.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2015, 13:31:40 »

Problém za 3500 už máte. A správné nacionále jsou k prdu, když to pošta stále dává někomu jinému.
Také tomu můžete nechat volný průběh a po odsouzení uplatňovat škodu vůči poště, neboť vám vznikla v přičinné souvislosti s jejich nesprávným postupem.
IP zaznamenána

borec88

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2015, 13:42:45 »

To je divný. S poštou mám takovou zkušenost že by tohle nikam nevedlo - vždy se na něco vymluví a pochybuji že z nich dostanu úhradu za pokutu. Co napadnout to doručení otci a požadovat vrácení do předchozího stavu? Jaká tam je šance uspět? teď se dívám do kalendáře a zaplatil jsem to přesně 15 den.
Jaká je šance vůbec dnes s Helmutem? Mám bydliště které úřad nezná, takže si můžu nechat k sobě poslat Helmutovu poštu, ale neddovedu si představit jak budu s nim dále operovat
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #7 kdy: 07 Listopadu 2015, 13:52:31 »

Jenom poznámka - u všech mých výzev to 15. den musí být připsáno na účet úřadu, nestačí jenom v 15. den odeslat platbu.
IP zaznamenána

borec88

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #8 kdy: 07 Listopadu 2015, 13:56:11 »

JJ je možné že mi to trvalo 16 dní (včetně víkendu). Dopis převzat 17.8 otci a zaplaceno se splatností 1.9. Takže kvůli jedno dne se mnou po 2 měsících rozjíždí správní řízení?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #9 kdy: 07 Listopadu 2015, 18:25:35 »

1. Těch 600 dostanete na účet zpět. Škoda, že to nezaplatil ze svého účtu Váš otec, mohlo proběhnout celé řízení s ním a teprve na závěr to shodit, že jednají s nesprávnou osobou. Takhle zbývá určitá možnost, že Vás otec požádal, že má něco platit, tak aby jste za něho platbu poslal, že on tyhlety internety neovládá.
2. K těm 600 se ještě můžete vrátit, když úřadu vytknete nesprávnost doručení a požádáte o navrácení v předchozí stav, kdy výzvu zašlou skutečně Vám. Pokud Vám nevyhoví, tak proběhne s Vámi správní řízení, úřad už si dá pozor, aby Vás s otcem rozlišoval a budete odsouzen. Odvolačka by to měla shodit na zásadní vadu řízení hned na začátku, kdy sprdel neměla být vůbec zahájena. Nebo až soud.   
3. Pokud se rozhodnete bojovat, tak nic než Helmut se nenabízí (po vrácení řízení na úroveň přestupku), protože tou platbou jste se již vlastně přiznal. Mám možnost Vám dohodit někoho, kdo pár dní potom při autonehodě skončil nebo mého oblíbeného nemožného jezdce z EU. 
4. něco z toho budete muset zvolit, protože jinak je to za plnou cenu. Ale není kam spěchat, zatím vše probíhá radostně s Vašim otcem. U Vás by stálo za to, si zřídit DS.

No, já bych to viděl tak, že otec neznalý bankovních operací ho pověřil, aby provedl platbu pod daným variabilním symbolem a dál bych tento bod už nerozváděl. Tím pádem to má úřad potentovaný. Za nesprávné doručení nezodpovídá adresát a už by to neměli zpětně překlopit na sprdel, protože provozovatel neobdržel výzvu a oni mají po termínu (na doručence je poštou napsána identifikace přebírajícího dle OP)…
IP zaznamenána

borec88

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #10 kdy: 07 Listopadu 2015, 19:19:55 »

Jj. To že to blbě doručili je věc jasná. Když na to upozorním úřad co můžu čekat a co za postup zvolit? Jak to že už nemohou rozjet sprdel?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #11 kdy: 07 Listopadu 2015, 19:27:04 »

.... a už by to neměli zpětně překlopit na sprdel ....
Kolega tím myslel vrátit zpět na řízení o přestupku.
viz diskuze zde : http://30kmh.cz/index.php?topic=1501.msg12594#msg12594
Asi vše už tady bylo řečeno, aktuálně jste nedobrovolný učeň a systém se pokouší si vypěstovat dalšího odpůrce.
Až jim budete psát, tak přiložte :
https://www.youtube.com/watch?v=HnOHnXvAx-4
https://www.youtube.com/watch?v=KXRuGzC7vLQ
IP zaznamenána

borec88

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #12 kdy: 07 Listopadu 2015, 19:55:34 »

Jaj i když to tu pročítám tak to nechápu :(. Vrátím to zpět, přijde mi papír s výpalným a ten zaplatím a mám pokoj o ohlej hřbet nebo s tím de nějak dál bojovat?

Já tak nesnáším jednání s úředníky :(
Btw nemuzu nejak napdnout že mi 2 mesíce nevratily ty penize? Štvou mě, že mě defakto popotahujou za pozdni zaplaceni o max 1 den (možná poslední den splatnosti.)  Nějak mi v tom chybí souvyslost

Každopádně Vám moc všem děkuji. Hodně mi pomáháte - už jsem byl z toho zoufalý. Ta bezmoc je děsná
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #13 kdy: 07 Listopadu 2015, 21:39:23 »

Já tak nesnáším jednání s úředníky :(
Zvykejte si.
Předpokládám, že jste dostal Oznámení o zahájení správního řízení o přestupku resp. výzvu k úhradě 2.500 Kč s temnou výhružkou, že to ještě může být o 1000 Kč dražší, když se budete bránit.
Nebo máte napráskat řidiče. To znamená, že ta rychlost byla o 20-30 kmh vyšší a tak Vám zároveň půjde o bodíky, když to postavíte na tom, že jste to Vy. A pokud neudáte řidiče, tak to hodí na správní delikt provozovatele a půjdou jenom po penězích.
Budu se opakovat, aby mě někdo nepodezříval, že mi dochází trpělivost  :P  : takže jsou tyto možnosti :
a) zaplatit 2.500 a nechat si nandat body
b) pokusit se napadnout doručování s požadavkem vrácení v předchozí stav (50% šance) = zaplatil jste něco co otec chtěl, a teprve teď se k Vám donesla nějaká existence přestupku , pokud vrátí a Vy zaplatíte 600 tak Game over a Voltaren na záda.
   b1) správní řízení, ústní jednání, dotaz na řidiče .....
c) na jejich výzvu jim sdělit řidiče (pokud se ptají) nebo podat odpor (hádám z křišťálové koule co máte a je dneska nějak špatný přenos nebo můj zrak slábne po methanolu)
   c1) řidič jste Vy (potěšení bude na jejich straně)
   c2) řidič je Helmut nebo Deathmut (trocha legrace, ztratíte hrůzu z úřadů a  > 80% šance win)
d) zaplatit si komerční službu (cca 3000), která využije Helmutů atd., dost pravděpodobně vyhraje a Vy máte bonus na podobné situace během roku.




IP zaznamenána

borec88

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:63 na 50. Sprdel a pošta předána nesprávné osobě a rozjeté Správko
« Odpověď #14 kdy: 07 Listopadu 2015, 21:54:35 »

Děkuji. Už rozumím.
Zatím přišlo jen že jsem nezaplatil včas a zahájí správní řízení a budou mě kontaktovat nic víc. Těch 2,5k + 1000,- předpokládám že dorazí co nevidět v tom SŘ. Předtím došla jen výzva zaplatit 600 viz nahoře.

Takže napsat jim že jsem nemohl zmeškat, jelikož žádná lhůta není páč doručili výzvu někomu jinému a požádat je o znovunavrácení do předchozího stavu. Otázkou je zda mé šance to navrátit do předchozího stavu jsou vyšší když je kontaktuji hned nebo je nechat rozjet vše co chcou a vyrukovat s tím později.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2015, 21:58:11 od borec88 »
IP zaznamenána