30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mimo komunikaci 1,69 promile 2h po nehodě - podmíněně 10měsíců - papíry zůstaly  (Přečteno 11567 krát)

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil

Ano, je to jiné, jenom mi to evokuje tu možnost dostat zákaz (příjít o ŘP), ač jsem "porušil" něco mimo ZPPK.

Tady je to, než zákaz řízení, spíše pozastavení platnosti ŘP, tedy konkrétní kartičky. Takže člověk už prostě nemá v kapse platný ŘP, v kartě řidiče je o tom záznam a nový platný už mu Češi nevystaví.
Že to má hlavně funkci vydírací, je zřejmé.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil

Když už sem taháte ty pokusy o statistiku, nemůže být třeba ten zásadní rozdíl v tom, že tady nehoda pod vlivem znamená že do toho spadne každý kdo nafouká po mentolové vodě 0,01 a dál to neřeší?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Kromě a), b) a hlavně c) navíc dodávám, že hned za státními zaměstnanci (úředníci, fízlové, soudkyně, a jiná pakáž) je na mém deadlistu ještě jedna profese...  :P
??

Citace
Nechci tady zbytečně trollit, pouze jsem přesvědčený, že chlast a drogy v množství větším než malém nepatří za volant ani nikam, kde tím ovlivněný ohrožuje ostatní.
Za sebe konstatuji, že zbytečně trolíte. Že ohrožování pod vlivem (nejen v autě) je špatně asi až na pár exotů nikdo nerozporuje. Že když se na to někomu přijde, dostane v opravdu drtivé většině případů mj. i zákaz té činnosti, kterou někoho ohrozil či dokonce poškodil, je a) realita a b) většinou adekvátní. Vy se tady ale pořád rozčilujete, že v tomto jednotlivém případě z vcelku akceptovatelných důvodů byla skladba trestů jiná a to s prominutím nic jiného než trolling není.

K té statistice nehod v Říši - sice mi to přijde dost mimo téma, ale. Faktor poměru mrtvol 3:2 v neprospěch ČR lze snadno vysvětlit jiným mixem kilometročlověků (v Německu patrně bude mít větší podíl nejbezpečnější - dálniční doprava), lepší infrastrukturou a lepším stavem vozového parku. S nastavením buzerace řidičů to vůbec souviset nemusí. Čísla o nehodách a chlastu pak nejspíš budou zkrátka neporovnatelná, protože bude nejspíš v obou případech jinak nastaveno, co to je vlastně nehoda (resp. za jakých podmínek se do té statistiky dostane, zda u ní byli policajti a zda např. ten chlast/drogy někdo vůbec zjišťoval) a zároveň do těch ČR čísel nejspíš (na rozdíl od D) vstupují i ti smolaři se zbytkáčem 0,3.
« Poslední změna: 23 Března 2017, 14:17:38 od hh »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil

Když už sem taháte ty pokusy o statistiku, nemůže být třeba ten zásadní rozdíl v tom, že tady nehoda pod vlivem znamená že do toho spadne každý kdo nafouká po mentolové vodě 0,01 a dál to neřeší?

Čísla o nehodách a chlastu pak nejspíš budou zkrátka neporovnatelná, protože bude nejspíš v obou případech jinak nastaveno, co to je vlastně nehoda (resp. za jakých podmínek se do té statistiky dostane, zda u ní byli policajti a zda např. ten chlast/drogy někdo vůbec zjišťoval) a zároveň do těch ČR čísel nejspíš (na rozdíl od D) vstupují i ti smolaři se zbytkáčem 0,3.


Může být, museli bychom detailně zkoumat, jak to ti čeští fízli vlastně dělají. Ale nemyslím, že je to v DE výrazně jinak, že když má do 0,5‰ tak to není vliv alkoholu - kolegové tvrdí, že i když jsou v limitu, při nehodě je to stále vliv alkoholu. Takže asi stejný metr jako v ČR.
Do detailů jsem ten jejich zákon nestudoval, bo sem neměl důvod, navíc to mají trochu typicky německy složité, různé limity, zahlédl jsem tam 0,3‰ a pro konkrétní pracovní pozice i čistou nulu.

Zmínka byla o tom, že právě pro ten efekt, že mají benevolentních 0,5‰, si běžní řidiči můžou dát bez obav 2 piva či víno a pak řídit, jich také statisticky více usedá za volant s nějakou takovou "bezpečnou" hladinkou. Když bourají, jsou přesto v kolonce alkohol. V ČR se lidé třepou strachy z absolutní nuly, tak bych očekával naopak efekt, že rozumní lidé tolik nesedají do auta. A tím se nám nůžky ještě více rozevírají. Ale je to jenom moje dedukce, nic exaktního.
Navíc nám tu hraje významnou roli druhý efekt, že v DE se volá policie k prakticky každé nehodě, statisticky mají mnohem vyšší podíl řešených nehod než v ČR, kde se řidiči při drobném ťukanci domluví, fízly nevolají a nějaký alkohol zůstane skrytý.

Prostě mě jenom zaujal ten výsledek, protože čísla jsou zajímavá:
Počet evidovaných nehod DE - 2.587.321
Počet evidovaných nehod CZ - 98.864

...německá policie zaznamenává 2,95x více celkového počtu nehod na srovnatelný počet registrovaných aut než česká (tady asi efekt evidence téměř všech ťukanců), více lidí tam může jezdit/jezdí s hladinkou, která se při nehodě stejně (prý) počítá do vlivu alkoholu. Ale v ČR na srovnatelný počet evidovaných aut - z asi třetinového množství zaznamenaných nehod vychází 2,65x více ožralých. Což dává velmi zjednodušený výsledek: Češi jezdí pod vlivem 8x víc než Němci (nechytat prosím za slovíčka).

A v ČR je víc fízlů na občana, kteří dělají méně práce...
« Poslední změna: 23 Března 2017, 15:00:15 od PVS »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 214
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

PVS:
Statistika je jako bikini. Co odhaluje, je zajímavé, co skrývá, je podstatné.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

A jéje, zase to Německo, lepší potraviny, levnější operátoři, vyšší platy, lepší silnice, nejslušnější řidiči světa, je to vlastně ráj na zemi...tahle propaganda je už směšná ale koukám že ovce na to pořád slyšej
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World

Nemyslím, že trolí, prostě jenom mele sračky. Jestli o řád víc vozidel je srovnatelnej počet, tak to pak celkově vysvětluje ty jeho myšlenkový pochody.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil

...levnější operátoři...

Tak objektivně zrovna tohle moc pravda není. Ostatní asi sedí.
Nejslušnější řidiči světa asi také ne, je to takový výkřik a la kyselé hrozny, ale v podstatě jezdí slušněji než Češi či Rusové.

Na druhou stranu si je taky nemusíme idealizovat, že. Taky jsou takoví - sví. Kdo s nimi někdy něco pracovně řešil, tak ví.



Zajímavá informace je, že podobně jako Rakušáci vysírají na silnicích Čechy, tak údajně stejným způsobem i Němce. Momentálně dumám nad tím, jak to prakticky využít, např navázání družby se skutečným žijícím Helmutem, kterému bych v případě potřeby dodával nějaké Jaroslavy a on mně naoplátky jiné Helmuty... Uvidíme.
« Poslední změna: 23 Března 2017, 19:22:38 od PVS »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil

Nemyslím, že trolí, prostě jenom mele sračky. Jestli o řád víc vozidel je srovnatelnej počet, tak to pak celkově vysvětluje ty jeho myšlenkový pochody.

Kdybys, Behemote, uměl počítat, nebo sis alespoň zkusil vzít kalkulačku, tak bys zjistil, že jsem to přepočítával na srovnatelný počet registrací, a neztrapnil by ses zrovna takovou minelou. Narozdíl od tebe a od lidí s humanitním vzděláním umím počítat, čísla mě živí.
Pro natvrdlé příklad: 45,8 / 5,16 * 4.624 / 15.485 = 2,65
Snad to pochopíš i ty. Další by bylo jen házet hrách na stěnu.
« Poslední změna: 23 Března 2017, 19:21:41 od PVS »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

To že mu zůstaly papíry je ok. Uzavřený motokárový okruh není silnice a nemá to s řidičákem nic společného.

Vnímám to podobně. Analogicky by mi mohla nalitá uklízečka v tescu na tom pojízdnym vysavači přejet nohu. To se může stát ... ale když jdu sakra na závody vysavačů v garáži při kterejch se chlastá, je to přecijen trochu jinde. Jen dodám že mám na mysli vysavač se spalovacím motorem, ale ono je to v době hybridů a elektromobilů asi celkem jedno.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World

Do Reichu se podívám jednou za rok (celkem hluboko), ale týpci ze Sudet co tam se mnou jezdí a běžně v Říši nakupují furt samozřejmě jasně potvrzují, že operátoři jsou tam něco úplně jinýho. Nakonec, když si tam člověk koupí v diskontu za pár ojro kartu se službama co tady stojí desetinásobek, nebo i v tom blbým Rumunsku je za 50 Kč 20 GB dat, jenom já tady v tom superlevným čechistánu dostal na roamingu 50 MB (checht)…stejně jako to lepení 2 metry za prdel na dálnici co je tam naprosto běžný. Jste blbej, navedenej, nebo máte jenom nějaký jiný Německo?

Jediný co dávno nesedí je cena paliv, která je tam o dost vyšší a to mají nižší DPH (takže plátce to tam stojí eště víc). Na druhé straně samozřejmě poměrně k platům je tam cena paliv někde jinde, to zase jo.

No tu tvou matematiku vidím, ty pane číslamaseživím PVS. Jestli 2,65× víc je podle tebe rozdíl 265 %, tak ty asi budeš dělat kalkulace v nějakým stádním úřadě, to by vysvětlovalo to mrhání penězma poddanejch. Padej do igňoru, těmahle cancama o zakazování si nemusím kazit den. Kdo to někde na západě skutečně zná, tak trochu i chápe proč se tam bourá míň, a kdo ne, tak toho neobrátí nic, Dunning–Kruger effect.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Kdo to někde na západě skutečně zná, tak trochu i chápe proč se tam bourá míň, a kdo ne, tak toho neobrátí nic, Dunning–Kruger effect.
Na oslu nedávno vyšel celkem pěknej článek,

http://www.osel.cz/9295-proc-jsme-vsichni-nadprumerni-piloti.html

Co se týče nehodovosti v německu, chyby dělají taky, možná bych to trochu přisoudil rozvážnější mentalitě němců, pozoruju třeba že když si nejsou jisti kdo má přednost tak radši zastaví a čekají než aby jeli, na troubení taky nereagují jako my stylem "plnej plyn", ale naopak zpomalí protože neví co se děje. Nejsou zvyklí fungovat v prostředí kde je třeba čekat z každé strany vymrdávku. My si na ten systém vymrdávek taknějak navykli a úspěšně ho rozvíjíme. Bohužel.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World

No spíš jsem narážel na úroveň a projev inteligence už při návrhu komunikací a tak.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil

...si tam člověk koupí v diskontu za pár ojro kartu se službama co tady stojí desetinásobek... Jste blbej, navedenej, nebo máte jenom nějaký jiný Německo?...

No, mám dvě německá čísla, jedno ten "diskont", přesněji Aldi Talk, druhé klasický T-debil. Jednoduchým googlením si člověk zjistí ceny. Ano, některé jsou lepší než v čechistánu, ale určitě to není "jistota desetinásobku". Když jsme u toho volání, Aldi Talk a podobné konkurenční karty od Lidlu nebo Netto nejsou úplně špatné na volání a SMS, jsou prakticky využitelné i pro Čechy v roamingu.
S daty už to taková sláva není, třeba v porovnání s Rakouskem nebo Polskem. Např. já osobně nepotřebuju volat ani psát zprávy, ale data, data, data, to je mantra, a to v množství větším než malém. A v Germánii to s daty není žádná sláva..

Tolik věcná argumentace.


...Jediný co dávno nesedí je cena paliv, která je tam o dost vyšší a to mají nižší DPH (takže plátce to tam stojí eště víc). Na druhé straně samozřejmě poměrně k platům je tam cena paliv někde jinde, to zase jo....

Dneska večer na stojanu cena pro naftu Esso i Shell 1,119 EUR,  benzín 1,279 EUR. Netvrdím, že v jiném městě nebo na dálnici nestojí více. Vynásobit umělým kurzem 27,02, resp. reálným kurzem cca 25,00 a srovnat se stojanem ve tvém městě snad zvládneš i ty. Tam to o moc vyšší nevidím.
DPH 19%, v ČR 21%. Tady už na tebe bude asi vyšší matematika, efekt rozdílu DPH činí přibližně 0,50 Kč/l. Jestli je to moc nebo málo, toť otázka, rozdíl to ale nepochybně nějaký je.

Poměr ceny čehokoliv k platům je bez diskuze. Průměrný čistý měsíční příjem v Bavorsku je přibližně 2.620 EUR.
S oblibou si kupuju v Aldi Fleischsalat, obdoba českého pochoutkového salátu, ale má vyšší obsah salámu, který je salám a ne výrobní uzenina z drůbežího separátu. Prostě je kvalitnější a 400g vanička stojí 0,99 EUR.


No tu tvou matematiku vidím, ty pane číslamaseživím PVS. Jestli 2,65× víc je podle tebe rozdíl 265 %, tak ty asi budeš dělat kalkulace v nějakým stádním úřadě...

Nikde nepíšu o rozdílu "+/plus/navíc" 265%, demagogu. To by totiž bylo 365%... Podíl dvou přepočtených čísel činí 2,65, tedy 265%.
Ve státním úřadě skutečně nedělám, ale docela by mě zajímalo, čím se živíš ty. Zdali je tam ověřování informací, základní matematika a alespoň elementární zdvořilost něco běžného, nebo ne...


No spíš jsem narážel na úroveň a projev inteligence už při návrhu komunikací a tak.

To je, myslím, právě to klíčové. Ať jsou Němci jací jsou - a někdy je to s nimi skutečně komplikované a jsem poslední, kdo by je nazval pilnými a pracovitými - zrovna v dopravě používají selský rozum a nekradou za každou cenu.
Tady se pokusím předejít další demagogii: i Němci kradou, stačí si vygooglit zatčení starosty Regensburgu (nebo místostarosty, už nevím přesně a nechce se mi to hledat, slyšel jsem to v rádiu).


...možná bych to trochu přisoudil rozvážnější mentalitě němců, pozoruju třeba že když si nejsou jisti kdo má přednost tak radši zastaví a čekají než aby jeli, na troubení taky nereagují jako my stylem "plnej plyn", ale naopak zpomalí protože neví co se děje. Nejsou zvyklí fungovat v prostředí kde je třeba čekat z každé strany vymrdávku. My si na ten systém vymrdávek taknějak navykli a úspěšně ho rozvíjíme. Bohužel.

To bych řekl, že je trefné. Moje subjektivní poznámky:
Jezdí hodně starých lidí a ženských, ty jezdí přirozeně pomalu a připosraně.
Němci dodržují do určité míry pravidla a kde je 50, jedou prostě 50. Já jako Čech tam jedu 60, pokud mě někdo přede mnou nezdržuje.
Silnice jsou plné a tito couralové vlastně brzdí všechny ostatní, takže i kdyby chtěli, stejně nemůžou jet rychleji.
Novější auta mívají hlídání odstupu, když se někomu nalepí na zadek, auto začne varovat. Navíc občas policie hlídá a viníky si najde - jednou si k nám přišel fízl osobně najít a identifikovat kolegu, protože nedodržel bezpečnou vzdálenost. Proto ji asi ti Němci dodržují více než Češi. Když se mi v Říši na dálnici nalepí na prdel auto, většinou je to Čech, pak Polák, pak Ital. Němec tak 1 z 10.
Na druhou stranu, když se na 50 courám 30, protože něco hledám, tak hlavně mladší řidiči jsou dosti nervózní a troubí. Starší ne.
Nikdy jsem tam nezažil agresivitu, jakou známe z Čech, vybržďování, fakáče, vybíhání z auta a napadání jiného řidiče. Pouze jednou na dálnici na mě dělal posunky nějaký mladý polointeligent ve služební dodávce na sedadlu spolujezdce, protože se mu zdálo, že jsem měl uhnout doprava hned, kdy on chtěl a ne až jsem předjel náklaďák. Už podle zjevu to nebyl žádný typický reprezentant střední třídy.
Na dálnici se řadí doprava spolehlivěji než Češi.

Víc mě momentálně nenapadá. Pomalu dopiju své Pampero Aniversario (kdo pije rumy - doporučuju) a půjdu do pr...
« Poslední změna: 23 Března 2017, 21:38:01 od PVS »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Kdybys, Behemote, uměl počítat, nebo sis alespoň zkusil vzít kalkulačku, tak bys zjistil, že jsem to přepočítával na srovnatelný počet registrací, a neztrapnil by ses zrovna takovou minelou. Narozdíl od tebe a od lidí s humanitním vzděláním umím počítat, čísla mě živí.Pro natvrdlé příklad: 45,8 / 5,16 * 4.624 / 15.485 = 2,65

No tu tvou matematiku vidím, ty pane číslamaseživím PVS. Jestli 2,65× víc je podle tebe rozdíl 265 %, tak ty asi budeš dělat kalkulace v nějakým stádním úřadě...

Nikde nepíšu o rozdílu "+/plus/navíc" 265%, demagogu. To by totiž bylo 365%... Podíl dvou přepočtených čísel činí 2,65, tedy 265%. Ve státním úřadě skutečně nedělám, ale docela by mě zajímalo, čím se živíš ty. Zdali je tam ověřování informací, základní matematika a alespoň elementární zdvořilost něco běžného, nebo ne...

Fajn, tak já vám to, pánové vzdělanci, klidně budu pískat. Zjevně se shodnete, že poměr sledovaných veličin po přepočtu na počet vozidel je 2,65. Nechme stranou, zda by místo přepočtu na počet vozidel nedávalo smysl to vztáhnout spíše k celkovému počtu ujetých kilometrů a věnujme se jen těm procentům. Jelikož pan PVS ve své tabulce použil záhlaví „diff.“, tedy rozdíl, nikoliv poměr (ratio), tak to mělo být −62 %, resp. v opačném směru +165 %.

Věcně je tedy námitka pana Behemota důvodná. Na druhou stranu pan Behemot projevil deficit sociální inteligence, protože si jistě dovedl spočítat, jak pan PVS tu tabulku myslel, a začal do toho agresivně rýpat úplně zbytečně.

Tedy z moci mi svěřené zakladateli fóra prohlašuji za trolly oba a téma zamykám. Howgh.
IP zaznamenána