30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vozidlo nezpůsobilé pro provoz  (Přečteno 6353 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #15 kdy: 06 Září 2016, 12:50:23 »

Než jsem si přečetl ty dokumenty, myslel jsem si, že si děláte legraci. Váš příběh bych s chutí používal jako podpůrnou historku pro tvrzení, že s policií se nikdy a za žádných okolností nemluví, kdyby byl alespoň trochu uvěřitelnější. Nicméně k věci:

Obvinění se týká ustanovení § 5 (1)(a) ZPPK:
Citace
Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem.

Jiným právním předpisem je zde myšlen zákon č. 56/2001 Sb. (zákon o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích) a předpokládám, že SO bude tvrdit porušení § 37, který zní:
Citace
Silniční vozidlo je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, pokud
a) pro závady v technickém stavu bezprostředně ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,
b) poškozuje životní prostředí nad míru stanovenou prováděcím právním předpisem,
c) provozovatel vozidla neprokáže jeho technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích způsobem stanoveným tímto zákonem,
d) byly na vozidle provedeny neschválené změny anebo zásahy do identifikátorů vozidla, například VIN.
Nejspíše bude řeč o písm. a). A bude na správním orgánu, aby prokázal, že:
1) absence skel vnějších zrcátek bezprostředně ohrozila bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a jakým způsobem;
2) absence zrcátek za jízdy vůbec nastala (jak psal jeden z předřečníků) - tj. že jste neměl na dobu převozu vozidla náhradní zrcátka, jelikož v úředním záznamu není uvedeno, že jste vozidlo převážel bez (náhradních) zrcátek;
3) jste vozidlo řídil Vy.

Ad 2: V předvolání se píše, že "nemělo skla u obou zpětných zrcátek". Domnívám se, že Volvo S80 má tři zpětná zrcátka a že zrcátko uvnitř vozidla sklo mělo.

Bc. Dbalý je nomen omen. Řešil jsem u něj dva případy. Je to fanatik. Jeho rozhodnutí jsou velmi podrobně zdůvodněná a velmi dlouhá. Až tak dlouhá, že se je (a odvolání k nim) na MDČR (což bude Váš odvolací orgán) asi nikomu nechce číst. Na jedno rozhodnutí o odvolání touto dobou čekáme asi pět let, druhé teprve tři roky...  ;)

Doporučoval bych:
1) na ústní jednání ani nechodit, pouze poslat písemné vyjádření ve smyslu (oni si začali, čili pravdomluvnost jde stranou): "Vozidlo jsem před převozem vybavil náhradními zrcátky. I kdybych tak neučinil, vozidlo bylo stále ještě vybaveno zcela funkčním vnitřním zpětným zrcátkem, a nelze tedy tvrdit, že by mohlo jeho užití bezprostředně ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Při převozu jsem byl na místě spolujezdce, vozidlo jsem neřídil.";
2) vyčkat, zda přijde rozhodnutí o vině a pokud ano, podat odvolání;
3) aktivně vyčkávat až do prekluse.

Ad 1: Moc by mne překvapilo, kdyby si kvůli takto bagatelnímu (ne)přestupku někdo dohledával záznamy z kamery na ulici.
IP zaznamenána

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #16 kdy: 06 Září 2016, 16:02:19 »

OK, zítra bych se měl dostat ke spisu, poté dám vědět, jak to vypadá.
Každopádně zatím díky všem za zajímavé rady a postřehy.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 759
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #17 kdy: 06 Září 2016, 21:39:44 »

já bych toho spolujezdce neuváděl, mělo by jim stačit, že "vozidlo jsem neřídil"
a kdyby se náhodou ptali, kdo tedy řídil, pak už "modří vědí"
IP zaznamenána

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #18 kdy: 09 Září 2016, 23:16:18 »

Tak sice trochu se zpožděním, ale nakonec kopii spisu mám.
Nemají nic kromě udání od opicajta, se kterým jsem sepisoval výpověď ke krádeži a moje výpověď, kterou už jsem sem uploadoval, a na té je to celé postavené.
Dva výplody choré mysli pana "inspektora" dávám jako přílohu.
Vážně by mne zajímalo, co přinutí člověka udělat takovouhle sviňárnu. Nebo je vážně tak zabedněný že si myslí že koná dobro???
IP zaznamenána

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #19 kdy: 09 Září 2016, 23:19:41 »

Jo jinak bych ještě dodal, že kopii spisu předával přímo p. Dbalý a takhle na první pohled vypadal celkem rozumně, až mi přišlo, že je mu pomalu trapný takovouhle věcí člověka otravovat
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #20 kdy: 10 Září 2016, 11:21:02 »

Já bych ještě doplnil bod

4) Po telefonickém rozhovoru s policistou jsem bez zbytečného odkladu postupoval podle jeho pokynů, tedy zajistil jsem přepravu vozidla na policistou udané místo (podle § 114 Zákona o Policii ČR)

Každý je povinen bez zbytečného odkladu a bezplatně uposlechnout výzvy anebo pokynu nebo vyhovět žádosti policie nebo policisty; to neplatí, pokud tento zákon nebo jiný právní předpis stanoví jinak. Nelze-li účelu výzvy, pokynu nebo žádosti dosáhnout pro odpor osoby, je policista oprávněn tento odpor překonat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #21 kdy: 10 Září 2016, 13:00:32 »

Podání vysvětlení (nebo kopie) není důkaz použitelný pro rozhodování o vině či nevině. Jedná se o úřední záznam a je zásadní chyba ho podepisovat, protože tím z něj uděláte dokument použitelný proti Vám (jedině proti Vám !). Jeho podpisem se pro policistu (nebo SO) nic nemění a nebude schopen Vám vysvětlit k čemu ten podpis potřebuje a jakou to má pro Vás výhodu. Jediný důvod je, že pokud by jste chtěl později něco změnit, tak Vám mohou vyhrožovat obviněním z křivé výpovědi.
Na kopii podání vysvětlení nemáte nárok, tak proč něco takového podepisovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #22 kdy: 12 Září 2016, 12:12:01 »

Teď asi záleží jak moc se tím ještě chcete bavit..

Level 1.. Dát vyjádření že jste bez zrcátek nejel a celé obvinění je jen domněnka a žádáte zastavení řízení.

Level 2.. Trvat na předvolání policajta jako svědka a pak si ho vychutnat.. nebo jestli se necítíte tak zplnomocnit někoho kdo si ho vychutná..

Bonus level.. stížnost na příslušníka že se pokusil vyrobit obvinění z přestupku na základě toho že občan jednal podle jeho pokynů..


A z popisů závad..

Citace
5201 Osobní automobil není vybaven vnějším zpětným zrcátkem na levé straně vozidla a zároveň vnitřním zrcátkem, nebo autobus či nákladní automobil není vybaven dvěma vnějšími zpětnými zrcátky    
nebezpečná

5202 Provedení, umístění nebo upevnění některého zpětného zrcátka neodpovídá stanoveným podmínkám    
vážná

Podle toho když by auto mělo vnitřní zrcátko a provizorní levé tak to není nebezpečná závada.. a auto s vážnou závadou je dočasně způsobilé k provozu..

A tak i když by byl důkaz že auto nemělo během jízdy normální levé zrcátko tak to pořád nedokazuje že nemělo provizorní zrcátko jiného "provedení, umístění nebo upevnění".
IP zaznamenána

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #23 kdy: 12 Září 2016, 13:08:25 »

OK, díky všem za rady.
Využiji nejspíš pouze level 1, level 2 bych si asi se svojí (ne)pohotovostí nedokázal správně vychutnat. Leda by se našel někdo, kdo by se tímhle rád pobavil, rád ho zplnomocním
Podání stížnosti je na zváženou, každopádně nejdřív si budu muset obstarat záznam našeho hovoru
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #24 kdy: 12 Září 2016, 15:37:50 »

No on ten policajt si v tom bonzspise take nestezuje, ze jste vozidlem prijel, nybrz, ze jste s nim pote odjel ... pokud to nema nijak zaznamenane (jako ze asi ne) tak ma beztak smolika ... ale hajit se tim, ze jste uposlechl vyzvy to asi neresi.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 150
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #25 kdy: 12 Září 2016, 16:43:22 »

Na tomhle by materiální aspekt úřad neobhájil. Pokud vyzval ať s autem přijede, pak stejně tak vyzval, ať s ním zase odjede a neblokuje prostor před služebnou. Občan jen uposlechl výzvy polucisty…
Myslím si, že žádný záznam nemají (myslím tím záznam odjíždějícího vozidla bez zrcátek). :-)

Samozřejmě jen a pouze na uposlechnutí výzvy to nelze stavět, ale „uposlechnutí výzvy“ je jen z dalších podstatných argumentů obhajoby vůči tomuto nesmyslnému a vzteklému obvinění. Tu stížnost bych podával v každém  případě, protože pak se na tom dá otočit prohlášení podjatosti.
« Poslední změna: 12 Září 2016, 16:45:21 od ViktorN »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #26 kdy: 12 Září 2016, 19:50:37 »

Záznamy z kamer bych vůbec neřešil. Kamery se používají pro výběr pokut, ale jenom ty automatický. Taky k tomu má samozřejmě neofiko přístup kde kdo (big brother atd.), nicméně co chci říct, většinou to ty klanice s bídou jsou schopný použít pro nějaký TČ. U přestupků sice hrozí pěstičkama, ale neviděl jsem ani neslyšel o případu, kdy by z nějaké pouliční kamery opravdu někdo něco vytáh. Vona to není taková prdel, myslim, že jenom to papírování je taková pruda, že na to serou. Však taky co, stačí si přiohnout zákony, trochu zalhat, ignorovat podání obviněného a rozhodnout, k tomu ani žádnej záznam nepotřebujou. Většina vohnoutů se posere a zaplatí, tak co. Buďte v klidu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #27 kdy: 12 Září 2016, 20:15:04 »

Já bych si dovolil oponovat... Mám zrovna rozjetý jedno řízení, kde si městapo záznam z kamerového systému města vytáhlo a je ve spisu. Sice jim je k ničemu, ale asi to takový problém nebude. :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #28 kdy: 12 Září 2016, 20:26:34 »

Tak to je zatím první případ, o kterým vím. Neprudíte je tam moc? To by pak byla spíš osobní iniciatíva ve snaze vám to konečně natřít :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #29 kdy: 12 Září 2016, 20:36:11 »

Právě, že vůbec nevěděli, že to budu řešit jako zmocněnec. Bylo to sice ujíždění městapu na motorce, ale úspěšný, takže se snaží jen obrat provozovatele za svěření neznámé osobě. Časem to sem hodím, pokud bude provozovatel souhlasit.Taktéž tuším, že kamerový systém tu provozuje právě městapo, ale nevím jistě a ani nevím jak v ostatních městech...
IP zaznamenána