30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...  (Přečteno 20291 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #30 kdy: 24 Června 2016, 18:57:28 »

No já už si to užil. Teprve nedávno shodil Kraj správnímu orgánu obvinění mé maličkosti za urážku úřední osoby (ano, je to náš brněnský milášek), kdy jsem se dopustil „obzvláště hrubého podání a zneuctění správního orgánu“ tím, že jsem prohlásil, že pokud správní orgán za účelem dosažení svého zisku hrubě porušuje zákon a nedodržuje správní řád, může se jednat o jednání mající znaky podvodu. Tím jsem podle SO „dehonestoval úředníka i celý správní orgán obzvláště hrubým způsobem“ a byla mi za to vyměřena pokuta 5000 Kč…
Samozřejmě „win“.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #31 kdy: 25 Června 2016, 11:58:44 »

.... pokud správní orgán za účelem dosažení svého zisku hrubě porušuje zákon a nedodržuje správní řád, může se jednat o jednání mající znaky podvodu.
Tak to máme první nezávadnou větu do budoucího lexikonu použitelných obratů  :)

Nejlepší je vázat urážku na dokazatelné tvrzení. Předmětem sporu, zda šlo o úrážkou, je potom toto tvrzení. Zároveň tak lze úředníka jemně manipulovat ke ztotožnění se s Vaším výkladem. Pokud nechce být debil.  :)
Např.
" Kdyby úředník nebyl debil, tak by uznal, že na daném úseku nedošlo k žádné závažné dopravní nehodě."
"Jenom idiotovi potom není zřejmé, že účelem měření rychlosti není obava o bezpečnost, ale bohapusté vybírání výpalného"
" Pouze bezpáteřní kretén se může podílet na takto pojatém terorizování spoluobčanů"
Proto váženému úředníkovi navrhuji řízení o přestupku zastavit.
 :)
IP zaznamenána