30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče  (Přečteno 4361 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« kdy: 13 Ledna 2017, 14:46:23 »

https://www.novinky.cz/domaci/426379-praha-chce-pro-strazniky-moznost-pokutovat-ridice.html

To je tak když Prahu řídí vidlák z Vyškova a vemeno ze Slovenska
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2017, 14:49:27 »

Takže další plnění kasičky. Kvůli tomuhle se MP nezakládala. Dělají si z toho fakt zajímavej byznys...  :x
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2017, 15:33:06 »

já mam daleko jednodušší řešení... zrušit tyhle idiotské pruhy..

nadruhou stranu.. kolikrát se přes ně dá nahnat dost času místo stání ve frontě, pokud je neblokuje nějakej vidlák..  :D

ps: městapo nesmí dávat pokuty?? :o něco mi uniklo?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2017, 15:51:58 »

No mají naštěstí celkem osekaný co můžou a co ne.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2017, 15:53:38 »

ps: městapo nesmí dávat pokuty?? :o něco mi uniklo?
Může, ale jen za některé přestupky - srov. § 86(e)(2) PřesZ, na rozdíl od PČR, která může projednat cokoliv podle ZPPK, kde je blokové řízení zákonem umožněno. Každopádně není to až tak podstatné, protože co nemůže MP přímo pokutovat, může stále oznámit na úřad, jen holt to rýžování pak tolik neodsýpá.

Nejspíš jde o palebnou přípravu, pořád totiž nejsou hotové doprovodné novely k PřesZ/2016, který nabyde účinnosti letos v červenci, patrně obecní lobby doufá, že ve vzniklém zmatku si prosadí vyšší pravomoci pro obecní policie.

P.S. Po kontrole příspěvku mi došlo, že nejspíš můj vysvětlovací reflex vyhrál nad centrem chápání ironie, ale když už jsem to sepsal ...
« Poslední změna: 13 Ledna 2017, 17:56:02 od hh »
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2017, 16:43:03 »

já děkuji za vysvětlení :) ironicky jsem nic nepsal, pokud to bylo na mě
IP zaznamenána
In dubio pro reo

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2017, 20:02:22 »

Říkal jsem si, co je to za kokota, který si dělá čárku každý den, když míjím ranní kolonu u Thomayerovi nemocnice vezouc synka s obvyklým zpožděním do školy. Obvykle by našinec ani nemohl projet křižovatkou, kde ten vyhrazený pruh začíná a ti poctivci, co v levém stojí nejeví nadšení tam někoho zprava pouštět. Už vidím, jak měštáci někde na té přecpané ulici někoho zastaví kvůli pokutičce a tím se to kousne komplet. Hahaha. Je to jenom zastírací manévr v rámci salámové metody pro posilování pravomocí.

http://pardubice.idnes.cz/pruhy-pro-mhd-definitivne-konci-dna-/pardubice-zpravy.aspx?c=A160503_2243576_pardubice-zpravy_msv
ale nepokuste se o to znovu za 600 mega
https://www.novinky.cz/domaci/420049-praha-se-pokusi-zrychlit-mhd-pribydou-vyhrazene-pruhy-i-prednosti-na-semaforech.html   
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2017, 20:45:25 »

Nesouhlasím, když ti paraziti ještě měli pravomoc to řešit (před cca 6 lety) tak zrovna u tý Thomayerovky směr centrum stáli s dalekohledem a skákali mezi auta aby zastavili koho chtěli (třeba zrovna mě). Vyřešil jsem to po svém, to už ale zveřejňovat nebudu...   :D
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Praha chce pro strážníky možnost pokutovat řidiče
« Odpověď #8 kdy: 13 Ledna 2017, 20:45:49 »

Podle pravidla č. 1 - s policií se nebavíme - je to snad jedno? A alespoň se naserou další ovce a prchnou ze stáda. Bohužel, už platí, že čím hůř, tím líp.
IP zaznamenána