30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stani mimo barvicky v parkovacich zonach  (Přečteno 2257 krát)

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Stani mimo barvicky v parkovacich zonach
« kdy: 25 Srpna 2020, 17:10:50 »

Hi, kdyz zastavim v oblasti, kde jsou barevne zony mimo barevnou caru. Mohu dostat pokutu za nezaplaceni parkovani skrz system eltoda na rozpoznavani spz nebo se to bude max muset resit odtahem / pokutou za nedovolene stani skrz policii?
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Stani mimo barvicky v parkovacich zonach
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2020, 13:26:00 »

no pokud jsou zony, nejspise nekde u vjezdu bude znacka IZ8a, pak je treba zjistit zdali se da na dane misto doject aniz by clovek kolem dane znacky jel, pokud jo jen listecek a pak helmut, pokud ne listecek daj stejne a pak to resit ve spravnim
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Stani mimo barvicky v parkovacich zonach
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpna 2020, 14:13:54 »

Každopádně potom přestupky neřeší Eltodo a konkrétní část Prahy, nýbrž magisrát.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stani mimo barvicky v parkovacich zonach
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpna 2020, 18:58:38 »

Mohu dostat pokutu za nezaplaceni parkovani skrz system eltoda na rozpoznavani spz nebo se to bude max muset resit odtahem / pokutou za nedovolene stani skrz policii?

Já myslím že systém v Eltodo autech řeší jen zóny.. jiné přestupky řeší strážníci.
Ale je možné že řidiči Eltodo aut přivolají strážníky když vidí nějaký jiný přestupek (třebas zakrytou RZ).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stani mimo barvicky v parkovacich zonach
« Odpověď #4 kdy: 01 Září 2020, 11:58:39 »

Citace
Ale je možné že řidiči Eltodo aut přivolají strážníky když vidí nějaký jiný přestupek (třebas zakrytou RZ).

Mám pocit, že jsem (a myslím, že to bylo přímo zde na fóru) četl, že systém v Eltodo autech pracuje v realném čase a pokud není schopen rozpoznat SPZ, tak sám automaticky volá/oznamuje MP. Alespoň v Praze. Znělo mi to jako trošku PRové sci-fi, ale na druhou stranu, ta technologie na to už dávno je.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stani mimo barvicky v parkovacich zonach
« Odpověď #5 kdy: 01 Září 2020, 14:30:11 »

Mám pocit, že jsem (a myslím, že to bylo přímo zde na fóru) četl, že systém v Eltodo autech pracuje v realném čase a pokud není schopen rozpoznat SPZ, tak sám automaticky volá/oznamuje MP.

Eltodo nepracuje v reálném čase.. podle mých informací Eltodo funguje jen jako pojízdný držák kamery a se záznamem nic nedělá.. jen natáčí a na konci směny záznam předají MP.
Někdo z magistrátu myslím uváděl že chtěli aby to nešlo napadnout na řešení přestupků soukromou firmou.

Ale že řidič může přivolat MP když vidí jiný přestupek je asi reálné (a aspoň u jednoho případu tady to tak vypadalo).
IP zaznamenána