30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Počet elektrokol roste, řada z nich má tuning, který není v provozu legální  (Přečteno 8445 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

žvást od parazitů z Besipu

Nejvíce mne asi zaujala tato pasáž:

Z veřejně dostupných zdrojů lze vysledovat, že tuningem je opatřeno možná více než polovina elektrokol.

Chtěl bych na to zareagovat:

Z veřejně dostupných zdrojů lze vysledovat, že pan Tomáš Neřold je naprostý kokot.

Užijte si článek.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

A co byste chtel od studenta fildy/soc. ved?
https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Vedeni-ministerstva/Ing-Ladislav-Nemec/Ing-Martin-Farar?lang=en-GB
https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Vedeni-ministerstva/Ing-Ladislav-Nemec/Ing-Martin-Farar?lang=cs-CZ
Kontakt


Profesní informace:
    2018 – dosud Ministerstvo dopravy – vedoucí Samostatné oddělení BESIP
    2013-2018 Ministerstvo dopravy - vedoucí tiskové oddělení
    2009-2012 Česká tisková kancelář - zpravodaj
    2008-2009 Úřad vlády ČR, sekce vicepremiéra pro evropské záležitosti - mediální analytik
    2004-2008 Česká tisková kancelář – zpravodaj

Vzdělání:
    1996-2003 Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, Mgr.
    2002-2003 Central European University, Budapest, M.A.
    1997-2001 Univerzity Karlova, Fakulta sociálních věd, Bc.

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Elektrokolum nerozumim, za posledni mesic jsem volal sanitku k nehode elektrocyklistky jednou, udajne otres mozku (bez helmy). Motorkari maj helmy povinny, proc ne elektrocykliste?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Na kolem jezdim i 50-60 a povinna neni(mam ji), proc ji mit na elektrokole co jezdi 50?

Dalsi kasicka a vytvareni cinnost pro bezmozky.
Kdo chce, at ji ma, pokud bude uraz, at to jde k jeho tizi - odskodneni.
« Poslední změna: 24 Srpna 2020, 20:53:37 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Na kolem jezdim i 50-60 a povinna neni(mam ji), proc ji mit na elektrokole co jezdi 50?

Dalsi kasicka a vytvareni cinnost pro bezmozky.
Kdo chce, at ji ma, pokud bude uraz, at to jde k jeho tizi - odskodneni.
No, jenze pokud bude zavineni na strane ridice, protoze mu tam na tricitce elektrokolo s konstrukcni rychlosti 25kmph vlito po hlavni 50 (krizovatka dimenzovana na mene), bude ta nehoda s vaznym zranenim k tizi ridice.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Pokud je zavineni na strane ridice, tak je prece uplne jedno jestli to bylo kolo, elektroko, kolobezka nabo jezibaba na kosteti.

50 neni na silnicce zadna rychlost, z kopce jsem dal i 85, kolo zadnou konstrukcni rychlost nema.
Ani elektrokolo nema omezovac na jizdu z kopce, ten canc je plny eurofizl nesmyslu.

Kineticke energie pro jezdce(95kg) jsou stejne - kolo(15kg)/elektrokolo(45kg)
~28/25 km/h
~50/45 km/h
~57/50 km/h

Vsechny rychlosti jsou bezne dosazitelne na rovince, natoz z kopce.
« Poslední změna: 24 Srpna 2020, 21:57:52 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Mi jde spis o to ze tu padesatku do kopce u cyklisty clovek proste neceka.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Rychlost vozidel prece za jizdy prubezne vyhodnocujete a 30 a 50 je rozdil 20km/h, coz je naprosto smesny rozdil.
Nehlede, ze vetsina ekol tech 50 proste do kopce neda.
« Poslední změna: 24 Srpna 2020, 23:43:41 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil

.qoyi> to jiste neceka, ale presne jak pise pan fu - kdyz po silnici cokoli jede nejakou v tom miste ocekavatelnou rychlosti, tak to dle meho nazoru a zkusenosti normalni (ve smyslu zdravy) ridic cehokoli vyhodnoti za zlomek sekundy. A je jedno jestli to je bicykl nebo formule.

Jinak souhlasim s Cikusem - Nerold je kokot. Dalsi muj oblibeny blb z BESIPu je Vomacka.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Rychlost vozidel prece za jizdy prubezne vyhodnocujete a 30 a 50 je rozdil 20km/h, coz je naprosto smesny rozdil.
Coz je skoro jednou tolik.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Technicky je diskuze vycerpana, zbytek je politikum.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Co varianta s možností deaktivace tuningu? O tom Neřold neslyšel? Něco ve stylu zastavit a změnit konfiguraci? Tam bych neviděl žádný problém, jako např. u PCP zbraní v kategorii D, které lze snadno přecvrčkovat na třeba 36 joule (střelnice) a mimo střelnici nastavit nižší zákonný limit.

 
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil

Problém tuningu i přilby je nepodstatný.
Co zajímá mě osobně je to, že moje město perníku je po vzoru dalších měst více a více protkáváno sítí pěších a obytných zon a smíšených stezek pro pěší a cyklisty a různých podobných blbostí.  Takže denně potkávám například toto: https://www.perut.cz/Perut-RACE-full-d31.htm nebo toto https://www.rcskladem.cz/nejhezci-elektrokolobezka-eco-highway-2000w-black-line-cervena/ a potkávám to zejména v těch obytných a pěších zónách a stezkách. Někteří prodejci někde přiznají, že není určeno k provozu na pozemních komunikacích (Perut), někteří na to kašlou a uvedou to pak někde na 156 straně návodu. 
Pokud se proti mě valí samohyb o hmotnosti 60kg s řidičem o hmotnosti 100kg, rychlostí 50km/h po smíšené stezce pro chodce a cyklisty, jsem z toho patřičně nervozní a plný obav.
V podstatě se jedná o samohyby, k jejichž provozu by měl být ŘP se všemi "benefity" řízení motorového vozidla a zejména povinné ručení, pokud se stane průser.
Tahle šedá zona, probíhající souběžně s fanatickým bojem proti klasickým motorovým vozidlům, mě vadí.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

V podstatě se jedná o samohyby, k jejichž provozu by měl být ŘP se všemi "benefity" řízení motorového vozidla a zejména povinné ručení, pokud se stane průser.
Tahle šedá zona, probíhající souběžně s fanatickým bojem proti klasickým motorovým vozidlům, mě vadí.
To je ale problém perníkové zmrdnice jak plánuje komunikace a ne těch samohybů. Jsem rád za každé nezregulované odvětví lidské činnosti, nerad bych se dožil časů, kdy bude povolení úplně na všechno. Připadně pokud při nehodě opicajt zjistí, že výrobek není schválen k provozu na pozemních komunikacích, pak je to stejné jako když někoho srazím na domácím traktůrku ze sekačky. Stačí pár mediálních případů a každý si rozmyslí s čím a kam jezdí a uvědomí si právní následky svého počínání.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

Tohle je jen dalsi dukaz toho, kam vedou regulace a omezeni. Kdyby se v rozumne vzdalenosti dalo normalne zaparkovat autem, nikdo nebude mit potrebu buznit 20km na podobne kravine. Rad bych veril, ze se z toho nekdo pouci, ale spise se vyuziti stezky jeste vice omezi, treba pouze pro pohyb dvounohych tvoru...a v reakci na to se pak vyslechti dopravni pstros s maximalni rychlosti 70km/h.
IP zaznamenána