30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237861 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1335 kdy: 22 Června 2022, 14:52:18 »

Já hlavně fakt nevidím důvod v tom očkovat se proti omicronu :D Zatímco delta plus dokázala srazit na kolena i mladého zdravého sportujícího člověka, Omicron je pro stejný typ člověka silná rýma... Když jsem tím asi 2 měsíce zpátky procházel, tak jsem sám nemohl uvěřit, že tohle je ten covid... dalo se s tím i běhat, akorát jsem měl permanentně neprůchodný nos (na což nezabíral ani Olynth) a trochu víc jsem se potil.

... a ještě se očkovat látkou, která má proti Omicronu 2-5% účinnost...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1336 kdy: 22 Června 2022, 22:37:14 »

Tak u mňa (očkovaného cca. 8 mesiacov pred tým) bol omikron cca. dva dni ležania v posteli a pravidelného potenia. Nič tragické, ale zopakovať si to netúžim, už roky som nič také nemal.

BTW, v ostatnom čase sa cítim o dosť viac unavený a spavý než predtým, ale nemám dostatočne spoľahlivé indície, aby som to zvalil na ten obávaný long covid.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1337 kdy: 22 Června 2022, 22:45:06 »

Já měl po třetí dávce docela problémy a vyvrcholilo to cca po 10 dnech příznaky omikronu (pocení, bolesti svalů). Rozhodně jsem se po třetí dávce šmakulády cítil dlouhou dobu mizerně. To samé moje matka a nejméně tři další lidé. Všichni před třetí dávkou v pohodě a po třetí dávce dlouhodobé  problémy.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1338 kdy: 22 Června 2022, 23:22:54 »

Já nechci říkat, že Omikron je legrace, ale v porovnání s tím, co dělala Delta+ vlastně jo. Znám pár mladých lidí, pro které to byl (Delta+) nejhorší zážitek v životě a působilo jim to např. i halucinace. Omicron je oproti tomu IMO opravdu jen "silnější viróza", která už téměř neposílá lidi do nemocnic a nelikviduje jim plíce. IMO to není nic, čeho se jakkoliv obávat, pokud člověk není nějak jinak oslabený.

O long covidu říkal prof. Beran, že je to prý "klasický" post-infekční syndrom, který není výjimečný pro covid. Že prý většina vážnějších viróz vrací druhou ránu ještě několik týdnů po vyléčení. V podobném duchu se vyjádřil i prof. Turánek. Mělo by to nejdéle po 3-5 měsících odeznít.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1339 kdy: 23 Června 2022, 09:50:54 »

Já nechci říkat, že Omikron je legrace, ale v porovnání s tím, co dělala Delta+ vlastně jo.
A z čeho se to pozná, co konkrétně člověk má? V jeden moment jsme něco měli doma všichni, nejhůř bylo očkované matce a chvíli malým dětem. Obvoďačka po telefonu naordinovala žádanku na šťourání v nose a paralen. Kromě nekonečné buzerace různých sms (strpěno kvůli zaměstnavateli) bych to prostě prohlásil za neznámou virózu. Matce a mladšímu covid vyšťourali, mě a staršímu nic nevyšťourali, přičemž jsme měli zjevně to stejné ve stejný čas. Nikdo nikdy neřekl zda je to hornoheršpická či zanzibarská mutace.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1340 kdy: 01 Července 2022, 17:25:42 »

Válek: Neexistuje žádný medicínský důvod, aby byly povinné respirátory a plošné testování na covid

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/covid-ockovani-pandemie-vlastimil-valek-narust-pripadu-covidu_2206302323_ula

EDIT: A teď si vyber... Hlavní hygienička připustila povinnost roušek, očkování zůstává dobrovolné

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hlavni-hygienicka-pavla-svrcinova-covid-19-epidemie.A220701_142628_domaci_imat
« Poslední změna: 01 Července 2022, 18:12:47 od ladin »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1341 kdy: 01 Července 2022, 19:31:38 »

Já bych si sem jen opět na začátku další šikanózní vlny odložil několik myšlenek, zejména o vakcínách, protože ty mě trápí xkrát víc než nějaký blbý respirátory:

Stále se očkuje vakcínou proti tzv. Wuhanské variantě z konce 2019. Účinnost vakcíny je proti Omicronu naprosto minimální. Jediný pozitivní efekt je, že po vakcíně je po dobu cca 2 měsíců natolik vybuzená imunita, že si lépe poradí s potenciální nákazou.

Omicron sám o sobě je vážná rýma. Mám v rodině několik lidí na imunosupresivech, všichni prodělali Omicron jako nějakou angínu (5 dní otok krku, rýma, únava...). Já jako mladý a zdravý člověk, který denně běhá 12km, jsem to prodělal jako extra silnou rýmu s kompletně ucpaným nosem a dutinami. Dokonce jsem s tím párkrát byl běhat (když jsem ještě nevěděl, že je to covid) a dalo se to. Dle statistik Omicron skoro vůbec "neleze" do plic a posílá lidi do nemocnic jen minimálně. Kdo říkal o mutaci delta, že je to rýmička, byl to debil. Kdo říká o Omicronu, že je to závažná choroba, je to úplně stejný debil. Už se to opravdu dostalo na úroveň chřipky.

Zpátky k vakcínám - byly zde už v době Delty (která byla fakt hrozná, znám několik mladých lidí, který to fakt dlouhodobě poškodilo) řeči o tom, že se připraví dávka přímo na deltu. Skončilo to tak, že by to bylo moc drahé a 3-4 dávky původní vakcíny docela solidně chrání i proti deltě. Nyní jsou zde stejné řeči (a tentokrát se to asi naplní), že bude varianta vakcíny přímo na Omicron. Snad už jsou ty dávky dokonce ve výrobě. Co čert nechtěl, je tady zatím nejinfekčnější a současně nejméně závažná varianta Omicron BA.5, která je od původního Omicronu tak odlišná ve svém spike proteinu, že se zde opět budeme (dost možná povinně) očkovat proti něčemu, co bude mít skoro nulový efekt na populačně aktivní mutaci.

Navíc, v zastínění Ukrajinou vyšly napovrch výzkumy, které defacto potvrzují příšerné konspirační teorie prof. Turánka či Roberta Maloneho, tedy že mRNA koluje po těle ještě týdny po očkování (původně se tvrdilo, že se do 6 hodin mRNA rozštěpí ribonukleázou či samo rozpadne), že mRNA vakcíny zejména u mladých lidí způsobují asymptomatickou myokarditidu a perikarditidu (což může vést k dilatační kardiomyopatii či rozvoji arytmií) nebo že k expresím mRNA může docházet i na orgánech jako jsou játra, mozek, srdci či ledviny (to pak může vést k tomu, že imunita začne odstřelovat tyto vlastní orgány, protože je identifikuje jako cizorodá tělesa). Tedy všechny ty hlavní concerns, které byly označeny za dezinformace, se prokázaly. Samozřejmě nepopírám, že pro nemocné lidi a lidi 55+ očkování smysl má a hlavně mělo, protože v jejich případě přínosy výrazně převyšují rizika. Paradoxně tito lidé se nejvíce vakcínám bránili a naopak mladí a zdraví lidé svazácky naskákali na Pfizer hned jak to šlo a ještě se tím chlubili na Instagramu.

Sice jsme zde měli bezpečné vakcíny, jejichž technologie byla desítky let testována a v roce 2012 definitivně schválena a označena za bezpečnou (Janssen od J&J a AstraZeneca), ale nějak se nám vytratily...

Alespoň že v Dánsku již uznali, že plošné očkování dětí bylo chybou.

Jestli někdy mělo v rámci covidové pandemie smysl bránit se vakcinaci zuby nehty, tak je to právě od teď.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1342 kdy: 01 Července 2022, 20:24:21 »

Zpátky k vakcínám - byly zde už v době Delty (která byla fakt hrozná, znám několik mladých lidí, který to fakt dlouhodobě poškodilo)
Jděte už s tím do háje. Dlouhodobě poškozuje i chřipka, jen si pod pojmem "chřipka" hlupáci představují "týden v posteli s horečkou"... Prostě je tady jedna z hromady dalších viróz, pojďme ji poslat tam kam patří - do ignorace ke všem ostatním, které tu byly, jsou a budou..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1343 kdy: 06 Července 2022, 14:34:36 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1344 kdy: 06 Července 2022, 19:24:16 »

Hmmm, zrovna dnes jsem si pročítal opatření platná (žádné zapomenuté nesmysly, ale vydané v posledních 1-2 týdnech) v jednotlivých německých spolkových zemích a na základě toho rozhodnuto, že tito covidističtí fašisté o prázdinách neuvidí ani jedno moje euro, maximálně tak výfukové plyny při transportu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1345 kdy: 24 Července 2022, 11:29:04 »

(not so) fun fact: Věděli jste, že předpisů bylo tolik, že na to vzniklo už celé ÚZetko? :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1346 kdy: 24 Července 2022, 16:31:27 »

Nova praxe > nahubky v letadlech.
Je mi jasne ze cizi spolecnosti spadaji pod zakony statu kde jsou registrovany, ale nejsou povinny kdyz kupuju letenku informovat o tom, ze se leti jedine s nahubkem dle toho a toho zakona jejich statu? Nebo kdyz uz mam koupeno informovat o zmene prepravniho radu? Ja jako zakaznik preci takove veci nemuzu sledovat. A co CSA potazmo Zmrdwings, ty si muzou zavadet takovy pravidla jen tak?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1347 kdy: 24 Července 2022, 16:48:10 »

Je to soukromá společnost, když o tom budu informován, ať si určí, že je povinnost mít kravatu a klaunský klobouk.

Offtop: Já jsem teď musel dokupovat lístek na Kryštof kemp pro 6ti měsíční dítě za 100 korun. Lístky pro dospělé máme od roku 2019. A myslím, že tehdy to měli zdarma takhle malé děti.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1348 kdy: 24 Července 2022, 16:50:49 »

Treba bude povinnost se nechat znasilnit, kdyz to je soukroma spolecnost... staci to dat vedet predem
« Poslední změna: 24 Července 2022, 16:56:37 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1349 kdy: 01 Srpna 2022, 14:34:27 »

Já bych to reklamoval. Lístky byly na rok 2019 a to by se to dítě, kterému je letos 6 měsíců, přece vešlo do pipety.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 94