30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polsko - Piotrków Trybunalski  (Přečteno 5107 krát)

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Polsko - Piotrków Trybunalski
« kdy: 17 Srpna 2020, 08:11:30 »

Ahoj,
zatím spíše jen informativně. Jel jsem z dovolené a kousek za Piotrków Trybunalski na Čenstochovou, kde je to stále rozkopané a trošku zúžené, mě pravděpodobně vyfotil policajt z ruky. Normálně je tam 100, teď tam mají 60. Já jel 120 na tempo (jsou tam pořád dva pruhy v jednom směru a nikomu jsem tím asi neublížil....) a jak jsem ho uviděl, tak jsem dupl na 100 v domnění, že tam 100 je. Byl jsem první auto a mířil na mě docela dlouho.

Nenašel jsem tady zatím moc informací v jiných vláknech ohledně Polska. Nemáte někdo zkušenost, jak to tam mají? Jak je to když nefotí automatizovaný radar?

Samozřejmě počkám, zda a kdy něco přijde, ale je dobré aspoň něco tušit... :)

Díky..

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2020, 10:12:27 »

Tak v Polsku jsem pobýval někdy před 10 lety a tehdy používali takovou "pistoli" z ruky a zastavovali. Foťák to nemělo, takže pokud to bylo z ruky, nejspíše nic nepřijde. Ale dnes už to může být jinak.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2020, 10:53:09 »

IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2020, 17:28:31 »

Kde tam měřili ? jezdím tam každý den na Varšavu a ještě jsem tam nikdy nikoho neviděl. Nevím proč, ale z Polska mi nikdy nepřišla žádná pokuta. Ať už mě vyfotil ten žlutý stacionární radar, jednou i fýzl. Asi mají rádi Čechy.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2020, 20:02:55 »

Už je tu univerzální odpověď, po které se - alespoň v tom “mém” případu - už dva roky nic nestalo.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2020, 13:16:53 »

Kde tam měřili ? jezdím tam každý den na Varšavu a ještě jsem tam nikdy nikoho neviděl. Nevím proč, ale z Polska mi nikdy nepřišla žádná pokuta. Ať už mě vyfotil ten žlutý stacionární radar, jednou i fýzl. Asi mají rádi Čechy.

Někde na té spojovačce mezi Piotrkow a Czestochowou - jak je ta neuvěřitelně dlouhá dvojproudovka v ještě víc neuvěřitelným stavu... :)
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2020, 13:17:44 »

Už je tu univerzální odpověď, po které se - alespoň v tom “mém” případu - už dva roky nic nestalo.

Díky, bude se hodit.. Když ne teď, tak jindy určitě.. :) zatím nic nepřišlo..
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2020, 15:47:27 »

Mezi Piotrkowem a Czenstochovou je jedno veliké staveniště. Jste si jistý, že Vás měřil policista a nikoliv geodet, co tam přeměřoval stavbu dálnice? Víte, u nás to nikde neuvidíte, ale tam se dálnice staví… :-)
Podle mého názoru Vám nic nepřijde. A pokud ano, tak to řešte, až ta situace skutečně nastane. Podle mých zkušeností pokud měří z ruky, tak Vás na nejbližším možném místě zastaví (a nebo Vás dojede cajt na motorce a pod.).
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2020, 10:31:09 »

Jasně, teď nic neřeším, ale je dobré být připraven a přinejmenším o tom obecně něco vědět i do dalších dovolených.. :)
Určitě fízl, pokud teda geodeti v PL nezačali jezdit autem Policja... :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #9 kdy: 16 Října 2020, 11:18:37 »

Jezdím přes tenhle úsek poměrně často a už jsem párkrát viděl, jak vystartovali po změřeném. Ale to už se jednalo opravdu o velké překročení. Poláci stanovenou rychlost na tomhle úseku málokdy dodržují, ale většinou ji překračují rozumně. Běžně se na tomhle úseku 60 jede 80 a na 80 až 120, pokud to intenzita provozu dovolí (a pak se to před každým zúžením 2>1 stejně zastaví). A místní policajti jsou v klidu, pokud není příliš velký provoz. Ale před křižovatkou zpomalí všichni. Pokud někdo vyloženě prasí, tak po něm okamžitě jedou (buď autem a nebo jsem je taky viděl stíhat na motorce).


PS: jinak mne fascinuje, s jakou rychlostí u nich ta stavba dálnice pokračuje (doslova ve dne v noci). U nás něco nevídaného…
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #10 kdy: 17 Října 2020, 08:19:22 »

Když jsme u polské dálniční policie, viděl jsem je tam používat BMW3 a 5, ale hlavně bylo velkým překvapením, že měli i civilní KIA Stinger! Což je hodně málo vídané auto, a už nikdo v něm nečeká policajty, jestli mělo radar nevím, neměl jsem čas jej za jízdy deilněji sledovat.
Když už jsme u policejních aut.
Většina z nás je zvyklá na trojkové verze oktávek a superbů, které se dají zezadu nejlépe poznat podle výkrojů v černých zadních a bočních oknech.
Před cca 14ti dny, jsem za Plzní, potkal u dálnice dvojkového superba sedan, který žádné výkroje na modré světla neměl!
No a po praze se stále běžně pohybují jedničkové okrávky s radarem, ta obyčejná tm.modrá a červená, vikdo v nich už radary většinou nečeká.
IP zaznamenána

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #11 kdy: 17 Října 2020, 08:31:16 »

IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Polsko - Piotrków Trybunalski
« Odpověď #12 kdy: 17 Října 2020, 17:16:00 »

PČR chce do budoucna kupovat hlavně Kodiaqy.
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/policie-skoda-kodiaq-scala-hamacek-svejdar.A200728_173955_automoto_fdv

Hamáček by pro ně chtěl kodiaqy

Zajímavé. Kdysi jsem s ním slyšel rozhovor a tam říkal, že mu vládní superb nevyhovuje, protože je malý a dělá se mu v něm špatně a proto si nechat na míru postavit vládního Kodiaqa a s ním je velmi spokejný ;D Asi teď chce, aby se ani policistům taky nedělalo špatně.. jak laskavý člověk.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.