30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Duchcov - stacionární radar  (Přečteno 4036 krát)

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
[WIN] Duchcov - stacionární radar
« kdy: 14 Srpna 2020, 14:44:41 »

Dobrý den,
před pár lety město instalovalo na vjezdech a výjezdech z města "budky", jejichž vnitřnosti různě přesouvá podle nálady a chytá pyráty. Nyní se mi dostala do ruky tato výzva. Jedná se o kamarádovo auto, kterým bylo pyrátěno a já bych mu rád pomohl.
Jde sice pouze o výzvu k podání vysvětlení, ale v případě nedostavení se vyhrožují klasickým správním řízením. Váhám, co mu poradit - zda tam nechodit, poslat dopis, že odmítá výpověď (což bude mít stejný účinek), nebo tam jít, ale v tom případě netuším, co by na něj zkoušeli, a zda by nepodlehl. Může si sprostý obviněný zvolit zmocněnce již v této fázi, že bych tam šel nahlédnout já?
Vzhledem k tomu, že pyrátění proběhlo ve 3:47 hodin, myslím, že je tam velká šance úspěšné argumentace materiálním aspektem.
Město rozesílá výzvy poměrně hojně, proto nechávám veřejně - třeba toto vlákno také někomu pomůže.
Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #1 kdy: 14 Srpna 2020, 14:49:29 »

Může tam zavolat a domluvit termín, který mu bude vyhovovat. Třeba 31.9.2020.

Také se tam může dostavit a přiznat se, ale nepřistoupit na pokutu.

Já bych to ignoroval a počkat až se ozve úřední parazit.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #2 kdy: 14 Srpna 2020, 15:14:28 »

Poloopice (MP) nema pravo predvolavat k podani vysvetleni (ano, vim ze mne pan Cikus obvini ze slovickareni ;-) )
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2021, 08:34:13 »

Máme tady pokračování.

Duchcov věc předal Magistrátu města Teplice, který nyní vydal Výzvu k uhrazení určené částky. Chtějí pětikilo, pravděpodobně doufají, že kamarád zaplatí, když jsou tak štědří, že jo.

Napadají mě 2 roviny:
  • Odpovědnost za přestupek zanikla, protože tuto výzvu nelze považovat za první krok ve správním řízení a 6. 6. uběhl rok od spáchání přestupku
  • Jako řešení se jevím buďto ignorace, nebo nějaké poučení orgánu o výše uvedeném s pomyslně ukázaným prostředníčkem

Prosím, uvažuji správně?

Děkuji.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2021, 09:08:21 »

A ta Výzva byla doručena až nyní a ne pár dnů po 18.5.2021, kdy je datována? Tedy, běží ještě vůbec těch 15 dnů? Ignorace se jeví nejlepším postupem, on orgán si z nějakého poučení nic moc dělat nebude.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2021, 09:22:54 »

A ta Výzva byla doručena až nyní a ne pár dnů po 18.5.2021, kdy je datována? Tedy, běží ještě vůbec těch 15 dnů? Ignorace se jeví nejlepším postupem, on orgán si z nějakého poučení nic moc dělat nebude.
Výzva byla podle kamaráda doručena cca před 14 dny, každopádně tvrdí, že určitě v červenci takže by mělo být promlčeno.

Ale hypoteticky, pokud by výzva byla doručena ještě před prekluzí - má tento dokument hodnotu prvního úkonu ve správním řízení? Měl jsem za to, že by to musel být Příkaz, nehledě na to, jak sám upozorňujete - nikde nevidím žádné poučení.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2021, 10:46:28 »

Výzva není zahájení správního řízení, tedy
má tento dokument hodnotu prvního úkonu ve správním řízení?
NEMÁ.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2021, 13:14:22 »

Je-li kamarad hravy, muze udat ridice. At uz realneho spolupracujiciho, nebo Helmuta popripade i sam sebe. Treba se tim organ na nejaky cas zabavi a nebude/bude mene obtezovat jine lidi v zivych kauzach.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #8 kdy: 26 Července 2021, 14:07:11 »

To jsem ve svém smazaném příspěvku radil taky, nicméně vzhledem k tomu, že výzva byla doručena před 14 dny, nejspíš bude po lhůtě.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2021, 14:29:43 »

Možná že ještě neuběhlo 60 dnů. Správní orgán se přeci o údajném přestupku dozvěděl teprve nyní, jedná snad v souladu se zákonem a sprdelní výzvu vydal bezodkladně.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #10 kdy: 26 Července 2021, 14:38:34 »

johncreek> pokud to jeste neproklopili na sprdel, tak se tim zabyvat stejne musi ... a v tomhle pripade, pokud to opravdu je promlcene, nic nehrozi. Je-li kamarad extremne hravy, mohl by urad navstivit osobne, spis si zdokumentovat a udani pote udelat primo do spisu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #11 kdy: 26 Července 2021, 14:42:35 »

Problém je, že to tak jako tak odloží. Leda snad, že by si toho promlčení nevšimli.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #12 kdy: 26 Července 2021, 14:44:47 »

Moc všem děkuji za konzultace. Budu se snažit kamaráda předvědčit, ať mne udá, protože MgM Teplice okupují enormně drzí parazité, a rád bych si zakočkoval.
Dám vědět, jak věc dopadla.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #13 kdy: 20 Prosince 2021, 08:31:00 »

Pro informaci uvádím, že kamarád výše se již věcí nechtěl zabývat, protože bylo promlčeno. Od úřadu již nic nepřišlo, takže WIN.

Dále přišla stejná výzva jinému kamarádovi, ještě v zákonné lhůtě. Toho jsem přesvědčil, ať mě udá jako řidiče a dále se už také nic nedělo, takže druhý WIN.

Duchcov má taková specifika, že si věc co nejdéle drží u sebe, aby se sypaly případné penízky jim a ne Teplicím. Inu, kdo chce mít, musí se umět otáčet.

Kasičky jsou stále aktivní, naopak město osadilo další radary, tak nechám na zvážení moderátorů, jestli nebude lepší nechat toto téma dále otevřené.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Duchcov - stacionární radar
« Odpověď #14 kdy: 20 Prosince 2021, 22:27:16 »

Gratulace!

Téma samozřejmě nezavírám (nezamykám), nicméně jsem jej přesunul do vyřešených. Pro přehlednost bude lepší, pokud budou pro nové případy zakládána nová témata. Na toto téma je samozřejmě možné odkazovat, pokud to bude vhodné.
IP zaznamenána