30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: říčany  (Přečteno 9310 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #30 kdy: 11 Ledna 2021, 09:50:40 »

A vše funguje jako kdybych používal webové rozhraní? Tedy dokud aplikaci nezapnu, není doručená zpráva co tam hnije?

Funguje to líp. Dokud nekliknete na "synchronizovat", tak si můžete v aplikaci brouzdat jak chcete, číst si staré přílohy atd., dokonce můžete i odeslat zprávu aniž byste stáhli nepřečtené.

Proč mě byl tento mocný nástroj utajován :-D jdu stahovat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #31 kdy: 11 Ledna 2021, 10:03:11 »

Někde tu bylo vlákno s tipy a triky, ale za boha ho nemůžu najít, tak to popíšu. K datovce je dobré ještě zřítit nějakého pověřence (manželka, sourozenec) s právem pouze zobrazovat zprávy a od toho účtu máte klíče vy. Tenhle účet pak můžete synchronizovat do aleluja a vidíte tam přijaté i odeslané zprávy (nikoli obsah) i jejich doručení aniž by to skutečně doručovalo. Většina úřadů vyplňuje spisovou značku atd, takže je pak zřejmé o co nejspíš půjde i pokud to nebylo jasné z mailové notifikace.
Např MHMP, když napíše do notifikace "výzva", pak je to jen první žádost o výpalné, kdežto, když už případ běží je v předmětu jen moje jméno. A v pověřeneckém účtu podle spisové značky poznám, která pizda něco chce a co to tak asi může být.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #32 kdy: 11 Ledna 2021, 10:11:17 »

Někde tu bylo vlákno s tipy a triky, ale za boha ho nemůžu najít, tak to popíšu. K datovce je dobré ještě zřítit nějakého pověřence (manželka, sourozenec) s právem pouze zobrazovat zprávy a od toho účtu máte klíče vy. Tenhle účet pak můžete synchronizovat do aleluja a vidíte tam přijaté i odeslané zprávy (nikoli obsah) i jejich doručení aniž by to skutečně doručovalo. Většina úřadů vyplňuje spisovou značku atd, takže je pak zřejmé o co nejspíš půjde i pokud to nebylo jasné z mailové notifikace.
Např MHMP, když napíše do notifikace "výzva", pak je to jen první žádost o výpalné, kdežto, když už případ běží je v předmětu jen moje jméno. A v pověřeneckém účtu podle spisové značky poznám, která pizda něco chce a co to tak asi může být.

Toto znám a používám právě, ale aplikace vypadá rozhodně uživatelsky příjemněji a hlavně že ukládá zprávy všechny. Přístup k předchozím zprávám, když něco jiného čeká na doručení 10. den je super. Takže si akorát hlídat, abych nedal synchronizaci.
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #33 kdy: 11 Ledna 2021, 10:40:19 »

Skvělý, vypadáto že jsme se víc něco dozvěděli. Já jsem si to ještě prověřil a spočítal data ... vyzvu jsem dostal 14.8 + 60 dní = 13.10 , já jsem ale odeslal dříve 7.10 ...




IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #34 kdy: 11 Ledna 2021, 11:08:09 »

Pospik2705> Pozor! Těch 60 dnů se počítá od chvíle, kdy se SO1 o přestupku dozvěděl, ne od doručení sprdelní výzvy!

V tomto případě to vychází, ale abyste v nějakém jiném případě neprohrál na takové prkotině.
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #35 kdy: 29 Ledna 2021, 16:14:15 »

pocitam dny pokazde co je napsano ve sprdeli .. dokonce sem si poridil kalkulačku :D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #36 kdy: 29 Ledna 2021, 16:50:06 »

Pod pojmem "sprdel" rozumíme správní delikt provozovatele (od 1.7.2017 přestupek provozovatele). Pokud "sprdelí" myslíte výzvu provozovateli k úhradě určené částky, podle jakého data se řídíte?
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #37 kdy: 29 Ledna 2021, 17:01:59 »

Podle data ve výzvě v hlavičce dokumetu  14.8 .....
sakra - k prestupku podle vyzvy doslo 11.8 O_o

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #38 kdy: 29 Ledna 2021, 17:07:11 »

Tak to se koukáte na špatné datum. Závazné je, kdy se o přestupku úřední parazit dozvěděl. Někteří parazité to do sprdelní výzvy píší, jiní (odhadoval bych že většina) ne. Bez znalosti této informace (lze zjistit i nahlédnutím do spisu) je jistější počítat od data spáchání přestupku.

Kdy byla sepsána sprdelní výzva je irelevantní. (byť by tedy měli sprdelní výzvu odeslat bezodkladně, ale na to nelze spoléhat)

A kalkulačku máte tady.
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #39 kdy: 29 Ledna 2021, 17:33:29 »

co byste mi tedy doporucil ...
nějak citím že jsem to posral ..
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #40 kdy: 29 Ledna 2021, 17:39:56 »

na druhou stranu takto jsem doposud kalkuloval všechny výzvy a v Jihlavě se to chytlo ..hmm  odpor uz byl podán takže se jen podívat do spisu no ..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #41 kdy: 29 Ledna 2021, 17:42:38 »

Samozřejmě lze udat řidiče i později, problém ale je, pokud mezi tím stihne SO věc odložit (což může nejdříve po 60 dnech o okamžiku, kdy se o přestupku dozvěděl). Pokud SO s odložením nespěchá, pak je pozdější udání řidiče naopak výhodou.
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #42 kdy: 29 Ledna 2021, 18:05:40 »

Takže, pokud je odpor již podán tak uvidíme.
psal jsem aby mi poslali spis do schranky, nebo postou . lblblb covid opatrení atd . uvidime
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #43 kdy: 29 Ledna 2021, 18:08:16 »

Skoro bych se vsadil, že spis nepošlou a bude potřeba zajít osobně nebo vyslat zmocněnce.
IP zaznamenána

Pospik2705

  • Příspěvků: 111
    • Zobrazit profil
Re:říčany
« Odpověď #44 kdy: 29 Ledna 2021, 18:12:28 »

kazdopadne by meli na to zareagovat a napsat mi at si pekne dojdu ..
IP zaznamenána