30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Poražená dopravní značka + kamery  (Přečteno 14985 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #15 kdy: 04 Října 2020, 22:08:07 »

Já vím, to je jasná další obrana, ale myslel jsem to napadnout pro podjatost jen za ten přívažek 1000 CZK.
To že pro příkaz nemají důkazy, to se děje na běžícím pásu a nejsem si jist co se z toho dá vytřískat. Podaným odporem se rozjede normální SŘ a tím se tahle vada stejně zahladí.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #16 kdy: 04 Října 2020, 22:18:52 »

Podle mě se z toho nedá vytřískat vůbec nic, snad jen zabít čas (oproti přezkumu pravomocného příkazu, tam Číkus zabodoval), protože i kdyby to dostal na stůl nadřízený orgán, tak možná udělá tytyty, ale účastník tím nijak nebyl krácen na svých právech.
IP zaznamenána

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #17 kdy: 05 Října 2020, 07:17:45 »

O zahájení řízení přišla zpráva, nicméně jsem ji otevřel až společně s touto poslední  ::)

Je každopádně nesmysl, abych byl uznán vinným bez jakéhokoliv důkazu....
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #18 kdy: 05 Října 2020, 08:34:47 »

Oh, o tom si nechte zdát. Oni už vás vinným uznaly. A nějaká přitroublá záležitost, že k tomu nemají důkazy jim nestojí ani za zamyšlení. Vy si teď budete muset, v závislosti na zarputilosti úředníka, projít kolečkem pravdpěoodobně až k odovolačce ke kraji, která - pakliže skutečně nebudou žádné nebo neprůkazné důkazy o vaší vině, to možná "smete ze stolu".

Všechny mé případy které jsem řešil byly vždy ze strany úřadu/opice bez důkazů, nebo naprosto neprokazatelné a stejně na tom v několika případech postavili "obžalobu" jako proti horákové, neprosto bez skrupulí.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #19 kdy: 05 Října 2020, 09:30:40 »

V tomto případě bych se přiblížil Číkusovu postupu a podal obsáhlou stížnost na úředníka, pramenící z účtování nákladů řízení a někde uprostřed vhodně schoval slova "odpor" - "příkaz".
IP zaznamenána

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #20 kdy: 13 Října 2020, 15:37:42 »

Já myslím že by měl odejít odpor a současně námitka podjatosti, protože na Vás SO provádí nezákonný raketeering tím že po vás neoprávněně chce 1000 CZK u příkazu.
Možná by se ten příkaz dal označit za nezákonný a neplatný - ale to si nejsem jistý.

Už jsem ten opor teda podal- obyčejně, ale stejně mi řekněte, jak neoprávněně po mě chtějí litr?  Už mi na odpor odpověděli, tak to sem pak zase dam.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #21 kdy: 13 Října 2020, 23:15:05 »

Pokud je přestupek řešen příkazem, není možné Vám k sankci připočítat 1000CZK paušální náklady řízení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #22 kdy: 13 Října 2020, 23:20:22 »

Dovolím si kolegu pk202 upřesnit: "pokud je přestupek řešen příkazem a příkaz je prvním úkonem ve správním řízení"
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #23 kdy: 14 Října 2020, 01:05:07 »

Aha - tak to se rád dovzdělám, protože jsem doposud žil v bludu že pokud SŘ začne jinak než příkazem, pak SO již nevydává příkaz, ale rozhodnutí. Kdy tedy nastane zahíjení SŘ a následně příkaz ? Dokonce jsem si to dříve často pletl a zamněňoval příaz za rozhodnutí a naopak.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #24 kdy: 14 Října 2020, 10:39:31 »

Příkaz je zvláštní forma rozhodnutí. Pro úplné pochopení toho institutu je vhodné se trochu oprostit od aplikace v přestupkovém řízení a vnímat to v rámci správního řízení obecně - je to nástroj, kterým může správní orgán jednoduše ukládat účastníkům povinnosti. To znamená, že příkaz jde asi využít i jinak než pro rozhodnutí ve věci samé.

Ve vztahu k přestupkům - správnímu orgánu asi nic nebrání vydat příkaz opakovaně, nicméně zneužití by bylo neudržitelné, asi by to byl i dobrý podklad pro podjatost. Tohle se tu ale jednou řešilo, zkusím to pak doma najít, nebo si k tomu udělám rešerši a nějak to zkusím rozepsat.

Edit: Hm, tak jsem nepochodil. Zde na fóru se to řešilo například zde, ale nějaký komplexnější rozbor jsem tu bohužel nenašel.
« Poslední změna: 16 Října 2020, 00:06:49 od IZS »
IP zaznamenána

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #25 kdy: 23 Října 2020, 04:54:59 »

Včil poslali toto:
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #26 kdy: 23 Října 2020, 07:57:02 »

Tak tady orgán sám sebe usvědčuje, že prováděl na sprostém obviněném raketeering a že byl ten příkaz kde mu napařil 1000CZK za vedení SŘ byl prvním úkonem a SŘ ještě nebylo zahájeno a ta tisícovka byla neoprávněná.

Teď jak to využít
 - postěžovat si, že vlastně nebyla možnost přijmout trest bez té tísicovky navíc  a nechat je vyplodit nový příkaz a nabrat trochu času. (tedy jestli to jde)
 - podat IMHO poměrně relevantní námitku podjatosti, že Vás chtějí evidentně oholit
- něco dalšího ?
IP zaznamenána

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #27 kdy: 31 Října 2020, 08:24:18 »

Ok, jsem asi trochu blondýna, co jim teda napsat? (Polopatické vysvětlení by bylo super). Kde se pohlavní orgán usvědčuje v tom nevidím...  :o
 
Anyway a co Tohle:
Nebavit se s nikym, nemaji ridice. Pokud by neco prislo, reknete ze vite kdo ridil, ale ze nereknete kdo a ze skodu nahlasite (ze ste o ni nevedel jelikoz ridic se nezminil).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #28 kdy: 31 Října 2020, 19:02:34 »

Ok, jsem asi trochu blondýna, co jim teda napsat? (Polopatické vysvětlení by bylo super). Kde se pohlavní orgán usvědčuje v tom nevidím...  :o

No tím, že zde je jasně napsáno, že ten původní příkaz byl prvním úkonem v SŘ a paušální poplatek 1000CZK byl tedy "účtován" neoprávněně.

Anyway a co Tohle:
Nebavit se s nikym, nemaji ridice. Pokud by neco prislo, reknete ze vite kdo ridil, ale ze nereknete kdo a ze skodu nahlasite (ze ste o ni nevedel jelikoz ridic se nezminil).

V tomhle se zamotáte. Vy musíte nastolit otázku proč obvinili Vás a tečka. Nidky neříkejte víc než musíte byť by se Vám Vaše verze zdála suprová a neprůstřelná.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Poražená dopravní značka + kamery
« Odpověď #29 kdy: 01 Listopadu 2020, 09:39:23 »

Konkrétně jde o poslední větu § 150 odst. 4 Správního řádu.
IP zaznamenána