30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha, parkování v zeleni  (Přečteno 12036 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #15 kdy: 06 Září 2020, 21:47:01 »

Ne to co navrhuje hh se pošle místo účasti na ÚJ. Takže ať matka pošle :

(nějaké ty hlavičky komu od koho číslo jebací atd.)
Dobrý den. Ústního jednání dne XX.XX.XXXX v TT.TT ve věci č.j. YYYYYY se nezúčastním. K uvedené věci sděluji, že  nemám s tím, co mi je kladeno za vinu, nic společného, žádnou obecní vyhlášku o ochraně zeleně jsem neporušila, a navrhuji zastavení řízení.
Pokud by k tomuto kroku komise z libovolného důvodu nepřistoupila, tak si vyhrazuji právo vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí, ale z důvodu procesní ekonomie žádám, aby mi nejprve byla ve smyslu § 36 odst. 2 správního řádu poskytnuta informace o řízení, a to konkrétně z kterého podkladu komise dovozuje moje zavinění.

POdpis.


Tohle odešlete na úřad, nikdo nikam nechoďte a čekejte co dalšího se stane.

Chcete-li si vyzkoušet UJ - pak se nechte zplnomocnit od matky k zastupování ve této věci (jistě si tady najdete vzor) a na UJ jim řekněte, že matka s tím co je jí kladeno za vinu nemá nic společného a ať vám sdělí z jakého podkladu dovozují její zavinění. Nic jiného jim neříkejte, na nic nereagujte, na přímou otázku řekněte, že se k tomu vyjádříte písemně v jimi určené lhůtě (min 5 dnů). Vše nahrávejte a dejte pozor aby vše bylo zaprotokolováno v zápisu o UJ. 
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #16 kdy: 06 Září 2020, 22:30:30 »

Děkuji moc pk202 za vyčerpávající radu. Zcela rozumím pokynům a provedu.

Co se ústního jendání týče - od září jsem nastoupil opět do "školy". 10ti týdenní mozková dřina kvůli kvalifikované práci a nerad bych meškal hodiny. Takže byť toho lituji, ale raději se budu učit a ústní jednání si tedy nechám někdy na příště.

Ještě jednou moc děkuji.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #17 kdy: 05 Října 2020, 21:23:55 »

Měl bych prosím dotaz.

Ústního jednání jsme se tedy nezúčastnili. Co dál? Opravdu jen čekat? Úřad má nějakou povinnost nám sdělit, že hodlá rozhodnout a tím pádem nám musí dát lhůtu k vyjádření se k podkladům? Nemohou si rozhodnout bez našeho vědomí?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #18 kdy: 05 Října 2020, 21:30:15 »

Úřad má nějakou povinnost nám sdělit, že hodlá rozhodnout a tím pádem nám musí dát lhůtu k vyjádření se k podkladům?

Ano má, ale často je to napsané už v předvolání k ústnímu jednání (třebas že po ÚJ budou shromážděné všechny podklady pro vydání rozhodnutí a účastník bude mít možnost se k nim vyjádřit).. zkontrolujte předvolání.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #19 kdy: 05 Října 2020, 21:31:46 »

Krom čekání jim také můžete poslat námitku podjatosti, stížnost, žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti, infožádost, žádost o sdělení informace o stavu řízení ... to mají mazlíčkové úředníci rádi.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #20 kdy: 05 Října 2020, 21:37:23 »

Zkontroloval jsem a je tam věta, že podle paragr. 36 odst. 3 správního řádu nám bude závěrem ÚJ dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí, pokud jsme se tohoto práva nevzdali.

Takže když teď rozhodnou o vině, tak pak jedině sepsat odvolání? Vůbec teď nevím, co jim tam případně jít napsat jako vyjádření se k podkladům než to, co jste mi již prakticky radili - že neexistuje jediný důkaz, že obviněná cokoliv spáchala. To by stačilo? Nebo na to kašlat, páč je to ztráta času?

Nahlížení do spisu je tedy možné v jejich pracovní době - nehledě na úřední hodiny, je to tak?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #21 kdy: 05 Října 2020, 21:50:12 »

Ano, pošlete jim vyjádření. Pokud jste se ÚJ nezúčastnil bez omluvy a aniž byste nějak avizoval záměr se vyjádřit v přiměřené lhůtě, tak co nejdřív, ať to stihnete dřív, než SO vydá rozhodnutí. Pokud to nestihnete, nevadí, pořád všechny námitky můžete uplatnit v odvolání, ale zbytečně se tak připravíte o jeden stupeň, o nutnost SO1 vaše vyjádření nějak vypořádat a možnost na to pak v odvolání reagovat.

Co tam napsat je z celého vlákna myslím dost zřejmé.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #22 kdy: 06 Října 2020, 05:36:32 »

Děkuji moc. Provedu.
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #23 kdy: 06 Října 2020, 14:50:59 »

Tak jsem se od mamky nechal zplnomocnit a vyrazil jsem na steč. Musím říct, že to byl zážitek.

google mi řekl toto: Otevírací doba: úterý   8–12, 13–14:30 (otevírací doba nejsou úřední hodiny? viz později)

Dorazil jsem ve 12:53 a řekl jsem si, že těch 7 minut mě nezabije, dal jsem si cigárko a počkal na 13:00. Zazvoním - přichází úřednice - zapínám nahrávání. První, co jsem si vyslechl, bylo, že nahlédnutí do spisu nebude možné, protože spis tu není a má ho pan Judr. Štůsek u sebe. Nechal jsem to řádně zaprotokolovat. Taktéž s občanským průkazem jsem ji nenechal odejít do zázemí úřadu a tak si musela číslo OP opsat na papírek. Nahrávání jsem poauzoval, jinak by mělo místo 10 minut hodinu. Půl hodiny trvalo, než mi vytiskla komplet kopii. Jediný, co jsem dnes viděl poprvé, bylo oznámení městapa ouřadům o podezření ze spáchání přestupku a pár fotek káry mojí mamky. V jednu chvíli jsem zapomněl odpauzovat nahrávání a zrovna ve chvíli, když přišla a řekla, že mám velké štěstí, že tu zrovna je - že nejsou úřední hodiny a že mohla být klidně někde na pochůzkách. Takže následná debata o tom, co říká správní řád o nahlížení do spisu není nahraná. Pak když jsem se slovy "jé já zapomněl nahrávat" odpauzoval, přišlo očekávané "ale já vám nedala souhlas k nahrávání". No, bohužel souhlas dávat nemusí. Byl to zážitek. Sesmolil jsem ručně vyjádření k podkladům. Prakticky jsem zopakoval větu, že s tím, co je mi dáváno za vinu, nemám nic společného a napadl jsem tvrzení úřadu, že není pochyb, že moje mamka přestupek spáchala. Připsal jsem, že rozhodnutí o vině bez důkazů je protizákonné a navrhl ukončení řízení.

No tak uvidíme, co přijde. Děkuji všem moc za rady a rád zas dám report.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #24 kdy: 06 Října 2020, 15:39:31 »

Nějak nerozumím tomu co jste dělal. Poslali jste jim před ústním jednáním vyjádření ve smyslu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9785.msg108761#msg108761 ?
Pokud ano proč jste tam chodil ?
Pokud ne proč jste to neposlali ?


« Poslední změna: 06 Října 2020, 15:41:19 od pk202 »
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #25 kdy: 06 Října 2020, 15:51:03 »

Poslal jsem, co jste poradil a v podstatě tam píši, že si vyhrazuji právo na vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí. Což je důvod, proč jsem tam šel - abych se vyjádřil k podkladům před vydáním rozhodnutí. Nebo co jsem podle Vás udělal špatně?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #26 kdy: 06 Října 2020, 18:11:33 »

Nebo co jsem podle Vás udělal špatně?

Vyjádření jste mohl poslat i písemně, ale jestli jste tam šel i kvůli nahlížení do spisu tak to bylo v pořádku.

PS.. i když asi lepší postup by byl nepsat vyjádření na místě a jen si pořídit kopii spisu a požádat o lhůtu na písemné vyjádření.
« Poslední změna: 06 Října 2020, 18:14:30 od 2M »
IP zaznamenána

elwis

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #27 kdy: 06 Října 2020, 18:39:20 »

Oni v předvolání k ÚJ napsali, že podle paragr. 36 odst. 3 správního řádu nám bude závěrem ÚJ dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí, pokud jsme se tohoto práva nevzdali.

Já tohle pochopil tak, že ikdyž jsme se ÚJ nezúčastnili, tak i tak mají právo už vydat rozhodnutí a nečekat, zda se vyjádříme k podkladům nebo ne. A to, že neměli originál spisu k dispozici, tak je to případně další bod do odvolání, nemýlím-li se? Omlouvám se, mám skill 0 a taktéž nulové právní vzdělání, tak mě dyžtak opravujte s láskou a s velkou trpělivostí. :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #28 kdy: 06 Října 2020, 18:40:07 »

Naopak, já si myslím, že to proběhlo dobře. Elwis se naučil nahlížet do spisu a tenhle případ je předem vyhraný tak jako tak. :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Praha, parkování v zeleni
« Odpověď #29 kdy: 07 Října 2020, 08:49:45 »

Číkus: souhlas se  získáváním zkušeností, nicméně pokud poslal toto :
(nějaké ty hlavičky komu od koho číslo jebací atd.)
Dobrý den. Ústního jednání dne XX.XX.XXXX v TT.TT ve věci č.j. YYYYYY se nezúčastním. K uvedené věci sděluji, že  nemám s tím, co mi je kladeno za vinu, nic společného, žádnou obecní vyhlášku o ochraně zeleně jsem neporušila, a navrhuji zastavení řízení.
Pokud by k tomuto kroku komise z libovolného důvodu nepřistoupila, tak si vyhrazuji právo vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí, ale z důvodu procesní ekonomie žádám, aby mi nejprve byla ve smyslu § 36 odst. 2 správního řádu poskytnuta informace o řízení, a to konkrétně z kterého podkladu komise dovozuje moje zavinění.

POdpis.

pak tam nemusel chodit. A vzhledem k tomu, že chceme aby SO dělal chyby, bylo by IMHO šikovnější počkat na to jestli je náhodou SO neopomene poskytnout informaci a vyzvat k seznámení s podklady což by byl jistě pěkný bod do odvolání.
IP zaznamenána