30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fendrych (snad, doufejme) zase blouzní  (Přečteno 1822 krát)

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Fendrych (snad, doufejme) zase blouzní
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2020, 10:27:46 »

Nechť ať si ty města bez aut strčí do konečníku a ty šašci mu ještě poděkují, kam nelze autem, prostě nepojedu. Pokud tam je nějaký krám, tak holt ať poděkuje obci, že si tam nic nekoupím...
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Fendrych (snad, doufejme) zase blouzní
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2020, 11:40:18 »

Nějak si nedovedu představit v takovém "vše do 15 minut" městě bydlet. Pěky nebo na kole prostě nákup pro tři lidi na celý týden domů nedostanu. Ano, můžu nakupovat méně a častěji. Třeba každý den jen na ten následující den. Takže to mám 15 minut tam, tak 15 minut nákup a dalších 15 minut zpátky. To je 7x45=315minut, tedy 5,25 hodin týdně na nákupu. Což je tak o 3 hodiny víc, než by zabere víkendový nákup v nákupáku. Super! Jedeme dál. Cesta do kanclu mastnou tyčí je 45 minut, zpět totéž. To je 1,5h denně. Autem jsem v kanclu za 20 minut. Pokud náhodu jsem v kanclu každý den, to máme 4 hodiny týdně prosranýho času při použití MHD. Tákže... jen tyhle dvě věci při moderním bezautovém pojetí mě stojí přes 9 hodin času týdně, nějakých 36 hodin měsíčně.... To je skoro celý pracovní týden každý měsíc prosraný. A jak víme, čas jsou peníze... Takže sorry, nehodlám nějakýho příživnickýho aktivistu, kterýmu vadí auta už jen z principu, že v nezikovce si na to nevydělá, dotovat svým časem a pohodlím. Fak jů.

Jsem to jenom já, nebo tyhle anti-auto nesmysly propagují vesměs lidi, kteří nepodnikají a mají nějaké pseudozaměstnaní s nulovým přínosem pro společnost? Jak to, že řemeslníci, služby a 85% lidí s auty problém nemají?  :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Fendrych (snad, doufejme) zase blouzní
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2020, 13:41:49 »

Nějak si nedovedu představit v takovém "vše do 15 minut" městě bydlet.

Někteří doochodci v menších městech tak fungují.. ale oni nechodí do práce a tak mají času dost.

Ale aktivista vám řekne že pracovat budete z domova a nakupovat můžete online (..je to jednoduché.. bod 1. objednáte online a bod 3. za dveřmi zazvoní kurýr s balíkem).
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Fendrych (snad, doufejme) zase blouzní
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2020, 10:19:56 »

Fendrych byl magor vždycky, akorát v posledních cca 10 letech to akcentuje. Poč. 90. let dělal na ministerstvu vnitra, můj kamarád novinář si jej dobře pamatuje. Já jsem Fendrycha zaznamenal až někdy kolem roku 2000, kdy psal do Týdne. Měl jsem s ním nějakou krátkou komunikaci. Z Týdne jej pak vyhodili. Tedy ne kvůli naší komunikaci  ;D

Jinak Fendrych, podobně jako Čižinský, nikdy neměl řidičák.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Fendrych (snad, doufejme) zase blouzní
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2020, 11:52:24 »

Narozeni na zadnim sedadle auta asi Fendrycha poznamenalo vic, nez by se zdalo. Nedodelana strojarna mu asi taky nepridala na lasce ke strojum ... anebo na nej proste dolehla starecka demence ...
IP zaznamenána