30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: přes 80 ve městě, podán odpor proti příkazu, taktika do správního řízení  (Přečteno 4320 krát)

natrix

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Ahoj, změřen zezadu stojící oktavkou. Zastaven po cca 1,5km a cca 5 min celou dobu švestky auto zezadu viděly, ale ne dovnitř. Poradtě jakou taktiku zvolit. Materiální znak přestupku + nastavení úhlu Rameru + měření ze soukromého pozemku?
Na mapách KN je místo kde měřili soukromý pozemek...je měření zákonné?
Díky moc
« Poslední změna: 02 Července 2020, 14:21:03 od natrix »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Sežeňte spis, bez něj se těžko vymýšlí taktika.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Ano, měření je zákonné, to že měřili kdo ví odkud nijak nesmaže protiprávní skutek který jste udělal. Touhle cestou se určitě nevydávejte. Za další - materiální aspekt? Jako že bys argumentoval, že překročením rychlosti o80 km/h nebyl naplněn materiální aspekt? :))) S tím neuspěješ ani u 10 km/h.

Byl jsi v autě sám? Když tě zastavili seděl jsi na místě řidiče? Jestli měli Ramer 10c, těžko se z toho vymlouvá,už se jede linie, že pokud vyfotil, byl správně nastaven.  Leda by udělali nějakou fatální chybu pří výběru místa měření.

Jinak jak píše Číkus... SPIS,SPIS,SPIS,......


šajze... já to pochopil žes překročil o 80 v obci  ;D ;D ;D tak to ignoruj, ale i tak je materiální aspekt neprůchozí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Ano, měření je zákonné, to že měřili kdo ví odkud nijak nesmaže protiprávní skutek který jste udělal.
§ 51(1) SprŘ
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Dobře jinak..... žijeme v ČR.... ´´zákonné´´ v tom smyslu, že na tomhle to u nás neshodíte ani omylem. I když bych se rád mýlil.  Nevíš jestli k tomu máme nějakou judikaturu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

natrix> Zdalipak pán jménem BJ331338 absolvoval příslušné školení k radaru. Také by mne zajímalo, jakým způsobem radar nastavil. A je zajímavé, že měřili v automatizovaném režimu, ale pak se za Vámi rozjeli.

dk> judikaturu nemám
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

No za poslední rok jsem už v rozhodnutích viděl velká zvěrstva, takže už se držím linie, že takový ´´detail´´ SO určitě nezabrání vybrat pokutičku. Ale super....
IP zaznamenána

natrix

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

natrix> Zdalipak pán jménem BJ331338 absolvoval příslušné školení k radaru. Také by mne zajímalo, jakým způsobem radar nastavil. A je zajímavé, že měřili v automatizovaném režimu, ale pak se za Vámi rozjeli.

dk> judikaturu nemám

Díky. školení a hlavně nastavení k příslušnému radaru bude nejspíš stěžejní. Spis seženu během týdne a dám sem.
 Není to důležité ale pocitově sem v době měření jel o 10-20km/h méně než mi cajti naměřili. A jelikož sem je i viděl tak sem"stál" na brzdě. Príjdě mi 84km/h absurdní.
Přeci není možné aby měřili ze soukromého pozemku a ještě to napsali do protokolu. Není to alespoň na dobře mířenou stížnost, nejspíš to je běžnou praxí a ne vyjímka.
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Možná bude zajímavé, jak budou specifikovat místo údajného přestupku, protože udané GPS souřadnice jsou cca 400 m jinde.
IP zaznamenána

natrix

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Možná bude zajímavé, jak budou specifikovat místo údajného přestupku, protože udané GPS souřadnice jsou cca 400 m jinde.

Ste pozorný, opravdu jsou na fotce z radaru souřadnice místa kde mě zastavili a tedy to není místo spáchání domělého přestupku. Spis mám už v ruce a během dneška ho sem doplním. Fízl má osvědčení k radaru v pořádku. Ověřovací list je také ok. Celé to na mě zanechává dojem, že  si upravují nejen rychlost ale i místo spáchání přestupku.

Ve spise chybí soupiska. Co bude chtít na ustním "doplnit"?
« Poslední změna: 14 Července 2020, 21:56:47 od natrix »
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil

Máme pokračování..... průběh ÚJ  ? Připravuji se také na podobnou věc, uvítám zkušenosti. Díky.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Sice je to někdy z července, ale i tak vás upozorním na špatnou anonymizaci. Tím, že nad text hodíte černej layer ještě nezajistíte, že text nejde označit a informace získat.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.