30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní orgán ignoruje oznámení řidiče  (Přečteno 1496 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Správní orgán ignoruje oznámení řidiče
« kdy: 01 Července 2020, 10:12:05 »

Správní orgán (který nepoužívá turbo mód) mě vyzval k udání řidiče. Řidiče jsem svědomitě udal mailem a do 5 dnů potvrdil doporučeným dopisem (podací lístek pochopitelně mám).
Nicméně správní orgán mě znovu vyzval (Výzva II.) k udání řidiče, resp. k potvrzení udání učiněného mailem (bez elektronického podpisu).

Když tuhle druhou výzvu orgánu budu ignorovat a až orgán zahájí správní řízení s provozovatelem, v které fázi orgána upozornit, že udání jsem potvrdil písemně?
Pokud se dopis opravdu ztratil (nic není nemožné u České pošty), tak orgán o potvrzení opravdu neví - jak postupovat pak?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Správní orgán ignoruje oznámení řidiče
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2020, 11:14:47 »

máte podací lístek - tak se podívejte na tracking kod ČP - a uvidíte jestli je skutečně doručeno.
Když ano- neřešil bych to. A ještě zkontorlovat zda v tom potvrzení bylo správně napsáno č.j. a pod.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Správní orgán ignoruje oznámení řidiče
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2020, 11:35:43 »

Jasně, skutečně doručeno 2 dny po odeslání. Ale koukám na datum a oni ani nečekali 5 dnů na potvrzení dopisem.
Udání emailem 15.6.
Druhá výzva k udání 17.6.
Písemné potvrzení udání 22.6.

Takže o nic nejde. Buďto to mezitím dostali, nebo ne a uvidíme.
IP zaznamenána