30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: dechová zkouška  (Přečteno 2614 krát)

Jakub281993

• Zobrazit profil
Re:dechová zkouška
« Odpověď #15 kdy: 03 Července 2020, 10:14:16 »

Díky, zkusím po nějakém čase vyžádat zdravotní dokumentaci.
IP zaznamenána

Jakub281993

• Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 31 Července 2020, 09:18:05 »

Ahoj, tak včera mi bylo doručeno oznámení o zahájení správního řízení, s osobním jednáním. Mám v plánu se jednání účastnit, nic neříct a udělat si výpis ze spisu. Co mě překvapuje, je běžný postup že oznámení NEobsahuje výsledky krevní zkoušky? V Oznámení je uvedena pouze hodnota a čas první dechové zkoušky, o druhé hodnotě a výsledku krve absolutně nic.
IP zaznamenána

Jakub281993

• Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 03 Srpna 2020, 10:51:27 »

Nedalo mi to a zašel jsem nahlédnout do spisu, ve spisu jsou výsledky krve, které z laboratoře vyšly s výsledkem 0,00, následná hodnota po přepočtu je 0,2. Dokumenty vkládám jako přílohu. Má otázka zní, je vůbec správně že se dělal dopočet když byla v krvi 0,00?
IP zaznamenána

medved

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 03 Srpna 2020, 11:05:02 »

07:55 - 09:35 = 100? Opravdu? Pomineme-li nesmyslny zapis, melo by to byt -100. Potom by vysledna hodnota po prepoctu mela byt  -0.2 promile.

Cely ten prepocet je nesmyslna hovadina. Kdyby to dopocitavali 10000 minut po foukani do pralinkovace tak by jim jako vyslo 10000 * 0.02 + 0 = 200 ... 20% alkoholu v krvi?

Skoro bych to videl tak, ze kdyz z krve zjisti NENULOVOU hodnotu hladiny ethanolu v krvi, tak lze jakymsi pseudovypoctem urcit pravdepodobnou hladinu ethanolu v krvi ve chvili odchytu. A to by se v tom vypoctu mela uplatnovat hmotnost a pohlavi dane osoby. Myslim jedno ze dvou drive obvyklych pohlavi, nikoli jedno z dvaasedmdesati (nebo kolika) dnes znamych pohlavi.
IP zaznamenána

Panek

• Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 03 Srpna 2020, 11:06:04 »

Tohle je nějakej ouřední záznam? To je nějakej dobrej pamflet.
Míru ovlivnění určuje znalec, ne ouřada mozkovým myšlení, i když ho zapíše a nazve Objektivizace.

Jakub281993
Krev je 0,00, tedy nulová hodnota. Tohle musíte vyhrát. Z nuly si ovlivnění dopočítávat nelze. Bože, vždyť při nějaké nezaviněné prodlevě s odběrem krve by Vám touhle blbostí mohli přišít i trestný čin! Vidím to tak, že ten dokument Objektivizace napsal policista a úředník doufá, že nebudete bojovat.

Cely ten prepocet je nesmyslna hovadina. Kdyby to dopocitavali 10000 minut po foukani do pralinkovace tak by jim jako vyslo 10000 * 0.02 + 0 = 200 ... 20% alkoholu v krvi?
Přesně! Dle jejich mozkového myšlení a následného výpočtu jsem dnes do práce dorazil s 0,84 promile v žíle a včera večer, když jsem tankoval, tak jsem měl 2,28 promile. A v době svého narození jsem byl tvořen jen ethylalkoholem.
« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 13:08:03 od Panek »
IP zaznamenána

medved

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 03 Srpna 2020, 11:20:13 »

Nedalo mi to a chvilku jsem googlil - a prvni, co bych v te "objektivizaci" (krome cele jeji nesmyslnosti) napadl, je hodnota poklesu hladiny ethanolu v krvi. Ten "matematik", ktery to zplofil pocita s hodnotou 0.2g/kg.h, ale vsude se uvadi v zavislosti na zdravotnim stavu a momentalni fyzicke kondici rozmezi 0.12 - 0.2g/kg.h.
IP zaznamenána

Jakub281993

• Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 03 Srpna 2020, 11:22:25 »

Tak myslím si že třetí dokument jasně vypovídá o tom že krev byla 0,00, absolutně nerozumím tomu propočtu, zdá se mi dost nesmyslný, za 1. krev byla 0 tak se nemělo nic počítat, za druhé už kdyby měl být dopočet není nezbytný znalecký posudek? Jako bonus není 0,2 právě fyziologická hladina možného alkoholu v krvi?
IP zaznamenána

medved

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 03 Srpna 2020, 11:35:22 »

Ten dopocet (ne tenhle, ten je uplne nesmyslny) vychazi z toho, ze po nejake dobe po ukonceni konzumace alkoholu hladina ethanolu v krvi kulminuje a pak zacne klesat. Pokles je priblizne linearni a je dan hmotnosti cloveka, jeho pohlavim (zeny a muzi maji rozdilny metabolismus) a koeficientem poklesu hladiny ethanolu v case - to je tech 0.12 - 0.20g/kg.h.
Problem je v tom, ze musi byt nejaka koncova hodnota - dle meho nazoru NENULOVA - od ktere se lze pri tom zpetnem dopoctu odrazit. Ta tady chybi - protoze nikdo nemuze vedet, jestli v krvi byla 0.00 prave v okamziku odberu nebo hodinu pred odberem, nebo 10 min pred odberem. Jinymi slovy - nelze urcit ten casovy usek (zde mylne urceno jako 100min), ktery se pouziva v tomto vypoctu.
« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 11:37:01 od medved »
IP zaznamenána

pk202

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 03 Srpna 2020, 11:37:25 »

...  jedno z dvaasedmdesati (nebo kolika) dnes znamych pohlavi.

Bylo by zajímavé se pro účely SŘ přihlásit k jednomu z těch netradičních pohlaví a napadnout případný znalecký posudek tím, že jsem jiného pohlaví, než se píše v posudku.

Nicméně k případu - tohle se snad nedá prohrát ani ve zdejším kocourkově. Značí to i to, že nedorazil rovnou příkaz. SO se pravděpodobně pokusí z Vás nějak dostat přiznání, že jste si večer dal nějaké to pivko a následně Vás na tom bude chtít uvařit.
IP zaznamenána

Jakub281993

• Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 03 Srpna 2020, 11:41:07 »

Pominemeli nesmyslnost výpočtu, co hladina 0,2 není právě tato hladina ještě v toleranci?
IP zaznamenána

Panek

• Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 03 Srpna 2020, 11:46:51 »

Autigender (typ pohlaví, který dokáží vnímat jen lidé s autismem)
A pak bych napadl znalce, že není autista.
IP zaznamenána

fu

• hard core 30kmh.cz
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 03 Srpna 2020, 11:47:44 »

Kdo provedel ten dopocet? Je to znalec v oboru toxikologie?
Kdo ulozil a jake otazky polozil znalci pro vypracovani posudku?
Objektiviace alkoholu, kdy odber je 0 je nesmysl uz pri pouhem  pohledu na eliminaci alkoholu v krvi[1] - pokud neco takove udelal znalec, mel by byt tr. stihan pro tr. ccin krive vypovedi pro hrube ]zkresleni a zakaz cinnosti.
[1] fig.3 https://www.researchgate.net/publication/299512038_REPORT_The_toxicology_and_elimination_processes_of_alcohol_Toxikologie_alkoholu_a_moznosti_ovlivneni_jeho_odbouravani

« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 12:02:19 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Fogyn

• Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 03 Srpna 2020, 11:49:07 »

Dle mého názoru to vypadá, že ten dopočet provedl daný úředník (i vzhledem k následnému úřednímu záznamu) a hodilo by se na to hned vyhodit jak námitku podjatosti tak podat trestní oznámení pro zneužití pravomoci a podvod a co já vím na co všechno by se tohle dalo napasovat.. Úředník svou libovůlí vyrábí důkazy o vině? To je na mundůr...
IP zaznamenána

medved

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 03 Srpna 2020, 11:49:41 »

Jakub281993>
Ne. Pokud by to opravdu bylo namereno/dopocteno z krve, zadna 'tolerance' tam neni. Existuje hodnota 0.24, pod kterou se bere jako neprukazne mereni detektorem pralinek. Dale existuje fyziologicka hladina 0.03 - 0.05. To plati pro zdraveho cloveka. Existuji ruzne choroby, kdy v krvi muze byt i nasobne mnozstvi ethanolu.
« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 11:54:54 od medved »
IP zaznamenána

Panek

• Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 03 Srpna 2020, 11:51:47 »

Ano 0,2 je bráno jako fyziologická hladina i u abstinenta. Proto při odběru krve vše menší než 0,2 včetně nulují.
IP zaznamenána