30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ZŘMV 8 měsíců a odborná způsobilost  (Přečteno 3689 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
ZŘMV 8 měsíců a odborná způsobilost
« kdy: 20 Června 2020, 22:53:12 »

Ahoj, dobrý den všem,

zeptám se, neví někdo, kde přesně je zakotveno v zákoně nebo podle čeho se řídí úředník a i MD v následující věci:

24.10.2017 nabylo právní moci rozhodnutí SO o ZŘMV na 8 měsíců
08.12.2017 přiznán odkladný účinek z důvodu podání žaloby
22.12.2019 soud zamítl žalobu, ZŘMV pokračuje až do 10.7.2020

Úřednice magistrátu odbor evidence řidičů po mě požaduje i odborné přezkoušení, psal jsem na MD, aby mi řekli co a jak, zda to opravu být musí a ti napsali že ano. Ani úřednice a ani MD se ale nezabývalo a ani neceklo, když jsem zmínil to, že tam byl celou dobu odklad a normálně jsem řídil + dokonce páchal další přestupky (vše dle karty řidiče).

Právník, psycholožka, majitel autoškoly - nikdo z nich nechápe, proč mám dokládat odbornou způsobilost, když jsem neřídil pouze 8 měsíců a zákaz byl na 8 měsíců. Jsou to pro mě vyhozené další 3 000 Kč za autoškolu a skládání 2x zkoušky a 2x jízdy (motorka a auto). Nehledě na to, že autoškoly nemají teď kapacitu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:ZŘMV 8 měsíců a odborná způsobilost
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2020, 23:55:15 »

Při uloženém trestu ZŘMV od 6 měsíců musíte mít dopravně psychologické vyšetření.. §87a(3) c) ZPPK.

Odbornou způsobilost musíte dokládat "pokud od právní moci rozhodnutí uplynul více než 1 rok".. §105(5) ZPPK
Zákon teoreticky asi umožňuje výklad že když datum žádosti je víc než rok od právní moci rozhodnutí tak musíte mít autoškolu.. i když jste měl odkladný účinek a řídil.
I když je to absurdní výklad.
Bude se asi jednat o to jestli odkladný účinek žaloby staví tu roční lhůtu.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:ZŘMV 8 měsíců a odborná způsobilost
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2020, 11:53:45 »

Jako odbornou způsobilost si udělám, protože babka na oddělení řidičských průkazu jasně řekla, ze bez něj ŘP nevydá. Nicméně, chtěl bych to potom nějak dal řešit, nenechat to usnout, zákon je v tomto ohledu podle mě nejasný.
IP zaznamenána