30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?  (Přečteno 2838 krát)

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Koupil jsem si digitální kameru a zjistil jsem, že umí zaznamenávat rychlost do videa.

Napadlo mě, že to může být velká past a tahle volba by měla být spíše vypnutá. Přeci jen pokud bych někdy v budoucnu záznam použil a třeba i jako svědek pro někoho jiného a na záznamu byla číslice např. 51km/h tak bych se tím spíše zkompromitoval.

Na druhou stranu časová značka by asi měla být zapnutá. Když mě nějaký orgán "změří" na místě kudy jsem nejel nebo v jinou dobu, tak by video mohlo být použito jako průkazní materiál.
« Poslední změna: 19 Června 2020, 13:32:23 od jafo »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2020, 15:38:06 »

Gratulace k nakupu kamery. A co my s tim?
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2020, 16:19:22 »

Nevim jestli si pomuzete. Z delky useku prerusenovane cary vydelene casem lze spocitat rychlost pomerne presne :-)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #3 kdy: 19 Června 2020, 16:56:42 »

Rychlost z  kamery nemuze byt pouzito bez znaleckeho posudku, jako dukaz.
1. neni to certifikovane meridlo
2. neprobehla na nem kalibrace
3. urceni rychlost z GPS neni schvaleno k mereni rychlosti

Organ(podle velikosti) to muze zkouset - ale neni nic jednodussiho to v pripade pochybnosti proste vymazat napr. takto https://blog.csdn.net/evsqiezi/article/details/78062074
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2020, 17:55:33 »

Gratulace k nakupu kamery. A co my s tim?
Já jsem se ptal jestli mě použití videa nemůže přivést do ještě větších problémů. Tak nějak matně se pamatuji na nějaký článek na nějakém autofóru jak někdo poskytl celou SD kartu PČR a oni mu řádně zatopili. Takovou věc bych asi neudělal. I když ten člověk ve stresu chtěl dokázat svou nevinu.

Nevim jestli si pomuzete. Z delky useku prerusenovane cary vydelene casem lze spocitat rychlost pomerne presne :-)
To vím, ale při malých odchylkách se s tím málokdo bude patlat. Dejme tomu, že bych byl svědkem jak jiný řidič srazil cyklistu a poskytnul video. A nebo kdyby do mě někdo úmyslně nacouval popřípadě vybrzdil. Potom číselný údaj o rychlosti je jako červený hadr i když to není certifikované měřidlo. Když by v záznamu bylo třeba v obci 52 tak se toho nemusím bát.

Ano, digitální post úprava videa je možná, ale jednak to dá spoustu práce a pak to video asi nebude tak věrohodné, protože na videu je vidět, že se v něm někdo rejpal.

Snad to nebudu nikdy potřeboval (a nebo jen na pěkné scenérie), byl jsem vybržděn jen jednou v životě před více než 10 lety. Já jsem ho málem sejmul, protože Š120 neměla tak účinné brzdy. Pokud vás někdo predjede a dupne na brzdy, tak nemáte šanci v okamžiku jeho zařazení mít bezpečnou vzdálenost. Většinou se předpokládá, že ten, kdo předjíždí, chce jet rychleji a ne Vás "školit". To jen pro vysvětlení.

Každopádně děkuji za reakce.
« Poslední změna: 19 Června 2020, 18:07:21 od jafo »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2020, 18:10:16 »

Do problemu Vas dostane samotny zaznam, pokud se k nemu policie dostane a vubec nemusi byt Vas.

Na otazku mate kameru se neodpovida - karta se bezpecne uschova prd prijezdem fizlu a az po prohlednuti zaznamu si vzpomenete - jste otresen.

Udaj o rychlosti je to posledni oc bych mel strach, verohodnost videa at posoudi soud pomoci znalce - pokud o neco pujde.

Vymazat udaje je prace na 10 min a zbytek je otazka rychlosi CPU - dnes je to v realnem case.
« Poslední změna: 19 Června 2020, 18:12:43 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #6 kdy: 19 Června 2020, 18:18:51 »

Proč se karta uschová před příjezdem pachů? Nemusím ji snad vydat? Když by šlo tlusté do tenkých, kamera nefunguje a do auta přece vlézt nesmí?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2020, 18:30:40 »

Proč se karta uschová před příjezdem pachů? Nemusím ji snad vydat? Když by šlo tlusté do tenkých, kamera nefunguje a do auta přece vlézt nesmí?

Vis jak se rika: sice se nesmi, ale jde to! Kdyby pachum hrozil za neco jineho jeste vetsi postih nez za nezakonne zabaveni veci (coz bys nejdriv musel prokazat), klidne to risknou, do auta ti vlezou a vemou dashcam z auta i mobil z kapsy...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #8 kdy: 19 Června 2020, 19:27:26 »

Já jsem se ptal jestli mě použití videa nemůže přivést do ještě větších problémů.

Teoreticky určitě může.
Proto není dobrý nápad dávat PČR celou kartu.
Zobrazit ve videu rychlost asi pro bezpečnostní důvody moc užitečné není.. když to budete někdy potřebovat použít ve svůj prospěch tak rychlost vypočítáte podle videa..
ale riziko pokuty za rychlost podle videa asi není moc velké.. asi bude problém i určit jakou přesnost ta kamera má a tak kolik jste nejméně mohl jet.
(Když třebas na videu bude 75 v obci tak SO musí udělat výrok že jste jel nejméně.. kolik?? I když by to změřil kalibrovaný policejní radar tak to je rozptyl 72-78.. dashcam asi bude mít menší přesnost.)
IP zaznamenána

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #9 kdy: 20 Června 2020, 10:06:57 »

Děkuji za rady. Ono je lepší dopředu vědět, co mám dělat. Pokud by se někdy něco semlelo, tak už nic nového nevymyslím.


Pamatuji se jak jsem vezl jedné známé dítě do nemocnice. Před poslední odbočkou byla zaparkovaná vysoká dodávka a za ní schovaná značka zákaz odbočení. A pár metrů za tím mě orgán skásnul o 500Kč. Podle toho, co jsem se tady na fóru dozvěděl bych pokutu rozporoval. V tomto
případě by kamera byla užitečná. Pokud někdo řídí, tak se musí věnovat okolnímu provozu a chodcům a nikoliv odhadovat, co je napůl schované.

Jak tady čtu ani v tomto případě by orgán neměl vůbec video dostat.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Digitální kamera v autě - přidat údaje z GPS do záznamu?
« Odpověď #10 kdy: 20 Června 2020, 15:22:01 »

Ja poslouzim realnou zkusenosti. Tesne predemnou doslo k nehode se zranenim, zastavil jsem a sel jsem pomahat, prijeli fizli, chteli vypoved, videli kameru v aute a chteli kartu.

- Ve strucnosti jsem jim sdelil ze jedno auto jelo tudy a druhe tudy a dalsim prubehem si nejsem jisty.
- Kartu jsem jim predat odmitl, rekl jsem jim, at se druhy den stavi a dam jim na flashku potrebny usek videa. Tady lze pouzit jakoukoliv vymluvu (sifrovana data, specificky format souboru...).
- Na videu jsem klidne rychlost nechal, i kdyz tam byla klasicka sestava znacek 90-70-50, kde jsem nechaval auto brzdit jen motorem a v jeden okamzik jsem tam +15km/h mel.
- Nikoho ani na chvilku nenapadlo se na to zeptat.
- Podstatnejsi ale bylo, ze jsem byl predvolan k podani vysvetleni a pak i jako svedek k soudu. Tam teprve zacala prava masirka a byla videt evidentni snaha pokroutit moji vypoved tak, aby se dala vina hodit na konkretniho cloveka. Musim se priznat, ze jsem jim tam do toho s velikou radosti hodil vidle a zaroven to byl dost cenny vhled do pravidel mostarny.
IP zaznamenána