30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Předjíždění přes plnou  (Přečteno 4641 krát)

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
[LOST] Předjíždění přes plnou
« kdy: 19 Června 2020, 09:37:34 »

Ahoj, vezmu to hodně zkrátka

Zastaven moto-opicí, že jsem prý nerespektoval vodorovné dopravní značení (plnou čáru). Fízl sám, já měl spolujezdce. Na místě vše dementováno. Fízl bez kamery. Na záznam napsal jakési žvásty, já jsem do svého políčka uvedl, že nesouhlasím. Nyní výzva na podání vysvětlení. Telefonicky vyřízeno přeložení jednání. Při telefonickém hovoru z mojí strany naznačeno, že nehodlám respektovat svévoli tamní sebranky sloužící u PČR. Na oplátku úředníkem sděleno, že to "vyřešíme stokorunou, že nemá důvod nevěřit fízlovi, že už bylo v minulosti několikrát rozhodnuto, že fízl nemá důvod si vymýšlet přestupky". Proběhlo připomenutí úředníkovi, že existuje xy rozhodnutí ústavního i nejvyššího správního soudu o tom, že váha slova fízla nemůže mít vyšší váhu než slovo obyčejného ovčana.

Co si o tom myslíte? Jste obeznámeni s rozhodnutími orgánů, které zmiňoval úředník? Kde je pak nějaká presumpce neviny? Žádné dokazování, žádný důkaz. Vše pouze postavené na oznámení zmateného fízla.

Za všechny podněty děkuji!! (na úřad jdu začátkem července)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2020, 09:42:34 »

Máte ten telefonát nahraný? Pokud měl úředník rozhodnuto ještě před zahájením řízení, vypadá to na zjevnou podjatost.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2020, 09:43:20 »

Chápu, že to je začátečnická chyba.. ale opravdu mě nenapadlo nahrávat žádost o přeložení jednání..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #3 kdy: 19 Června 2020, 09:52:38 »

V tom případě jste si vybavováním se s úředníkem pouze uškodil, protože ten nyní ví, že si na Vás musí dát větší pozor.

Máte alespoň vyfocené to oznámení od zmateného fízla? Pokud ne a navíc se nějak extra neblíží promlčení, tak bych se na Vašem místě ukázal na podání vysvětlení, získal kopii spisu, odmítl se vyjádřit, uplatnil nárok na ušlý zisk/mzdu a cestovné.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2020, 10:02:58 »

My už se bohužel známe z předchozích jednání. Vyfotím při návštěvě.. abych řekl pravdu, tak jsem ty jeho žvásty ani nečetl. Dle mého jsem k tomu neměl ani důvod, může si tam žvatlat, co chce, když já níže explicitně uvedu "s výše uvedeným nesouhlasím", nebo to tak není?

Mimo jiné fízl po zastavení legitimoval i spolujezdce. Jak je to s náhradou mzdy? Pojedu v pracovní době, nebudu čerpat dovolenou. Cestovní náklady doložím předložení kopií TP a nájezdem? Jakým způsobem budu deklarovat místo, ze kterého vyjíždím a kam se budu vracet?

Děkuji za čas..
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2020, 10:18:37 »

samozřejmě.. mě už to prostě vytáčí, ta svévole, vždyť to takhle nejde..

ad absurdum - fízl bude potřebovat čárky, stoupne si za křižovatku a vybere si náhodnýho řidiče, zastaví ho a sdělí mu, že jel na červenou. Žádný důkaz, žádná fotka, žádné video. Žádný svědek. Jen tvrzení fízla... v horším případě ovčan zaplatí bez keců, v lepším případě rozhodne úředník od stolu o tom, že na základě oznámení od fízla bylo prokázáno, že řidič jel na červenou, protože přece NSS rozhodl o tom, že fízl nemá důvod si vymýšlet..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #6 kdy: 19 Června 2020, 10:21:43 »

Určitě není nevýhodou vědět, jaké vstupní informace SO má. Náhradu mzdy prokážete potvrzením od zaměstnavatele, cestovné pak kilometry z bydliště a zpět krát spotřeba v TP, kterého přiložíte kopii. Náhradu mzdy a cestovné Vám zamítnou, neboť jste se beztak dostavil ve vlastním zájmu a nebo pro své protiprávní jednání, ale aspoň jim to přidá práci.

Až budete mít k dispozici spis, vložte jej v anonymizované podobě sem, pak bude možné plánovat další postup.

edit. Ještě jedno doporučení: S (unter)fízly, úředníky a exoty se nevybavujte.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2020, 19:34:07 »

ad absurdum - fízl bude potřebovat čárky, stoupne si za křižovatku a vybere si náhodnýho řidiče,

Tak realita je jen o trochu lepší.. třebas JUDr Berana z Autowebu jednou chtěli oflastrovat za rychlost změřenou mozkovým myšlením (hlídce připadalo že jede rychle a tak ho zastavila).

..aby přišili úplně náhodným lidem smyšlené přestupky se asi moc neděje..
..ale smyšlené důkazy a nebo dokonce smyšlený přestupek když si policajt myslí že řidič (nějaký jiný) přestupek udělal a nemá důkazy.. tomu bych věřil.
« Poslední změna: 19 Června 2020, 19:41:50 od 2M »
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2020, 13:42:53 »

.. no co k tomu dodat
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #9 kdy: 15 Července 2020, 14:22:58 »

Zdravíčko, prosím uzavřít. Při osobní návštěvě nabídnut odpustek 100,- Kč. Sorry, ale tady zvítězila lenost. Ve spise nebylo nic, žvásty fízla + ex post fotodokumentace místa, kde se měl stát přestupek. Na úřad to mám 100km, projezdil bych na výslechy xy Kč s nejistým výsledkem. Stokorunu jsem zaplatil..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění přes plnou
« Odpověď #10 kdy: 15 Července 2020, 14:55:45 »

nesnasimfizly: Odpustek (uhrazení určené částky) tu nepřipadá v úvahu a tak jste se asi přiznal k nějakému přestupku.
Pro úplnost zkontrolujte k jakému přestupku (§) jste se přiznal.
IP zaznamenána