30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)  (Přečteno 4075 krát)

jmezik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Zdravím,
stala se mě taková zajímavá věc, ozvala se mě 'soukroma firma' Brněnské komunikace a.s., že chtějí zaplatit náklady spojené s odtažením (a navrácením) mého vozidla. Složenku za stěračem jsem ignoroval, lístek od MP tam nebyl a teď přišel doporučený dopis Výzva k zaplacení nákladů za odstranění vozidla. Od MP stále nic, takže předpokládám že tam žádní měští opičáci ani nebyli, takže si to zprocesovaly lopaty v motérkách od BKOMu.
Má otázka je zda je vůbec možné bez jakéhokoliv správního řízení takhle požadovat zaplacení čehokoliv, byť to není pokuta ale "provedení technického úkonu."
Diky za jakoukoliv radu.
« Poslední změna: 17 Června 2020, 12:46:19 od jmezik »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2020, 15:06:46 »

Pozadovat muzou, to ovsem jeste neznamena, ze na to maji pravni narok. Zatim je to jen pruzkum. K soudnimu rozhodnuti a exekutorovi je cesta jeste dlouha...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2020, 15:53:01 »

Přezkum? Tady se pohybujete v soukromoprávní rovině, nikoli veřejnoprávní. V tomto případě vzniká provozovateli vozidla ze zákona (soukromoprávní) obligace. Ačkoli je to ze zákona, není to doložka vykonatelnosti, tj. soud vám nejprve přikáže zaplatit (pakliže BrKom prokáže titul) a teprve potom je možné přistoupit k vymáhání.
V praxi jsou pro soudy poplatky za odtah banalita a vcelku vstřícně vydávají platební rozkazy, takže být vámi to zaplatím rovnou a ušetřím za náklady.

Hodí se vědět, že to ještě automaticky neznamená, že budete platit i pokutu, o jejím udělení případně musí rozhodnout případný úřad.
« Poslední změna: 17 Června 2020, 16:05:30 od IZS »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2020, 16:02:12 »

Bohužel mohou ... Společnost Brněnské komunikace a.s. (dále jen „společnost“) byla založena zakladatelskou listinou schválenou Zastupitelstvem města Brna dne 21.6.1994 a rozhodnutím zakladatele, t.j. města Brna, o založení společnosti ze dne 25. 10. 1994.

Vozidlo odtažené z důvodu veřejného pořádku (blokové čištění), bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, stavebních prací nebo údržby – či z důvodu jiných mimořádných událostí - dle § 19a odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích
Odtahy vozidel podle citovaného zákona zajišťuje společnost Brněnské komunikace a.s. pro statutární město Brno na základě Příkazní smlouvy č. 6/2011,  dle  § 19a odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů.

Od doby, kdy skončila smlouva s mafiánem Černým, tak odtahy na odtahové parkoviště se už nedělají,ale dle zákona se vozidla vrací zpět. A to za částku 1500,-Kč.. Mafián Černý si dříve účtoval za 1 cestu 1920,-Kč.

A BRKO pošle předžalobní výzvu a pak to rovnou předává zmrdí kanceláří Rašovský, který hned vydává návrh na vydání EPR, kde se
nijak nerozpakuje nezákonně si přivlastnit náklady v plné výši místo použití snížených tarifů pro formulářové žaloby. Příčetný soudce případně VSÚ městského soudu si toho všimne a náklady v řádu několika tisíců seřízne na pár stokorun. Ovšem v pokračování po odporu  už jiný, méně příčetný soudce to bez odůvodnění změní -vlastní zkušenost.
( moje zkušenost - náklady na odtah: 1920,-Kč, návrh EPR: na 1920 + 3546 !!!, EPR: 1920 +600, prozatímní finále s procesními chybami: 1920 + 7418... ale jede se dál).

 
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2020, 16:10:25 »

@sennheiser: Jde o běžnou správu majetku města (žalobce je město Brno, nikoli BrKom), přiznatelné jsou tedy mzdové náklady zaměstnance úřadu a náklady na cestu apod., maximálně nějaký hodně mírný paušál. V prvním stupni řízení to může dělat něco kolem 1.000,- za advokáta + SOP.
IP zaznamenána

jmezik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2020, 16:18:29 »

No tvl, jak to tak ctu tak tentokrat radeji zaplatim, tahat se po soudech to uz je jiny level.
Cekal jsem nejake kolecko policajti, SO1 max SO2 ale tohle vazne ne.
Kazdopadne diky moc za odpovedi.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #6 kdy: 17 Června 2020, 16:39:34 »

to IZS:  ano, finální žalobce je město ( to jsem tam nezdůraznil)
ale vtipný je to, že dle nálezu Ústavního soudu  sp. zn III ÚS 2984/09 jsou statutární města dostatečně
personálně i materiálně  vybavena ,aby byla schopna hájit svá práva i bez zastoupení advokátem.
A jednoznačně u sporu, který tvoří běžnou agendu. V takovýchto případech nejsou náklady na externí zastupení účelně
vynaloženými.
Tak pak by i výsledná částka měla být v řádu nízkých tisícikorun maximálně.
Ale holt jsme v Brně....

Komise Rady města Brna     
Komise legislativně organizační RMB
Předseda : Mgr. David Rašovský

A spřátelená advokátní kancelář pro město Brno Mgr Tomáš Rašovský..
ale asi to spolu samozřejmě vůbec nesouvisí.. a otec se synem se vlastně vůbec neznají ( předpoklad že jde o syna)
« Poslední změna: 17 Června 2020, 16:54:44 od sennheiser »
IP zaznamenána

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #7 kdy: 23 Června 2021, 18:02:29 »

Tak i tady je zajímavé počtení, bohužel závěr pro mě plynoucí je že zaplatit je asi nejjednoduší cesta. Protahování nemá cenu, důkazy o tom že tam ty značky ráno nestály fakt nemám, ale já je tam prostě neviděl, jinak bych tam neparkoval. Dnes situace v bledě modrém i u mě!
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2021, 22:13:39 »

Začínám mít pocit, že chybějící či sklopené značky den před blokovým čištěním v Brně nebudou náhoda. Od jara si na to stěžuje dost lidí včetně mě. Obstojí mít záznam z autokamery, na kterém půjde vidět, že v době parkování, den před čištěním, na ulici žádné značky nebyly?
IP zaznamenána

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #9 kdy: 25 Června 2021, 23:08:42 »

Začínám mít pocit, že chybějící či sklopené značky den před blokovým čištěním v Brně nebudou náhoda. Od jara si na to stěžuje dost lidí včetně mě. Obstojí mít záznam z autokamery, na kterém půjde vidět, že v době parkování, den před čištěním, na ulici žádné značky nebyly?
Bohužel, taky mě to tak příjde, nejsem zas takovej salámista abych nechal auto celý den na ulici,když je tam plánované blokové čištění. Kdyby náhodou jel někdo 23.6. ráno po Masné a má autokameru, byl bych hrozně rád, pokud by našel záznam a mohl moji tezi potvrdit, vyvrátit. Já ty značky tam prostě neviděl.
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #10 kdy: 26 Června 2021, 16:08:04 »

Včera v naší ulici opět sklopeny téměř všechny značky upozorňující na blokové čištění na 28.6. Zítra se vracím, tak omrknu, jestli je někdo zvedl 🙂
IP zaznamenána