30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SO1 mne neinformoval o předání spisu odvolacímu SO2 - znemožnění argumentace  (Přečteno 6060 krát)

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
v aktuálně živém případu bych chtěl poprosit zde přítomné o názor.

Situace:
Správní řízení před SO1, SO1 vydal rozhodnutí o vině. Podal jsem odvolání. Do něho jsem uvedl, že chci být informován o tom, kdy bude SO1 předávat spis k posouzení na SO2, pokud tedy sám nerozhodne ve prospěch mých námitek (naivní, že...). MHMP toto umí a dělá bez potíží.
Po několika týdnech přišlo rozhodnutí od SO2 s tím, že potvrzuje rozhodnutí SO1. V tom zároveň i rekapitulují, že jsem žádal v původním textu odvolání SO1 o to, abych byl informován.
Samozřejmě žádnou informaci od SO1, že předávají, jsem neobdržel.

Můj postoj je, že zcela v souladu se SprŘ jsem se chystal just-in-time přihodit ještě jeden argument, který jsem měl v hlavě, ale chtěl jsem ho zformalizovat do podání do spisu, až když by byl potřeba. Samozřejmě stále před vydáním pravomocného rozhodnutí v dané věci.
Mám za to, že SO1 mi svým protiprávním jednáním toto právo upřel.

Otázka:
jak tuto situaci řešit? Chystám se podat na rozhodnutí kraje žalobu, ale jestli to chápu správně, tak tam budu žalovat SO2, tedy kraj, kdežto pochybení spáchal SO1, tedy obec.
Je tedy správné to sepsat do této žaloby, jako další z argumentů, prostě proto, že se to stalo ve stejném řízení?
Nebo bych měl podat separé žalobu na SO1? Nebo stížnost k SO2? Případně použít nesoudní instrument - přezkum, případně obnovu řízení?

Díky za rady, toto je můj první výlet do oblastí za rozhodnutím o odvolání, tak to nechci podělat na první dobrou ;-)

H.
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

To předání bez informování asi nevyhrajete.. SO1 nemá povinnost informovat a to že jste si schoval nějaké odvolací body na později asi není ani legitimní důvod.

Námitky jste měl uplatnit v odvolání.. můžete vymyslet jiný důvod jak vás neinformování poškodilo, ale teď mě nic dobrého nenapadá.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

beneji: to je nesmysl.. soud se bude zabývat odvolacím řízením a ne tím přestupkem.
Maximálně by ještě šel argument že šlo o důvod kterým se SO2 musel zabývat ex offo i když v odvolání nebyl. Ale ani tak by se soud nezabýval tím důvodem.. rozhodnutí by zrušil a nařídil SO2 aby se tím důvodem zabýval.
IP zaznamenána