30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPRDEL Slovensko Deathmut Správny orgán kontaktoval ČR Políciu  (Přečteno 1900 krát)

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil

Dobrý deň, pred pár mesiacmi mi prišiel rozkaz za priestupok držiteľa vozidla, na čo som udal českého deathmuta. Očakával som, že ho inšpektorát obošle /na SR priestupky prejednáva dopravný inšpektorát / obošle , čo neurobil , ale naopak začal to vyšetrovať a kontaktoval českú políciu...
Je nejaká možnosť ako to teraz vyhrať tento sprdel?
Napadá ma:
1. Namietať že neoboslali vodiča? / bojím sa ale, že to môžu spraviť dodatočne
2. Argumentovať neplatnosť merania / najlepšia možnosť , ale zároveň nemám s tým veľké skúsenosti a ako nájsť podstatné chyby v meraní? / možno niekto znalejší na fóre, bude vedieť poradiť čo je na tých snímkach v rozpore so zákonom, mne prídu veľmi nejasné
3. Získať policajný spis od polície ČR na základe 106-ky a rozporovať niektoré skutočnosti?

Ďakujem vopred za rady :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL Slovensko Deathmut Správny orgán kontaktoval ČR Políciu
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2020, 19:43:24 »

Na Slovensku je v souladu se zákonem vydat nejprve příkaz rozkaz za správní delikt provozovatele a až po odporu začít zjišťovat řidiče?

edit: A provozovatel je zodpovědný i za přestupky zjištěné radarem s obsluhou?

edit: V rámci bratrské výpomoci: Nemohl jste náhodou v lednu parkovat mým autem v Brně na chodníku? :-)
« Poslední změna: 01 Června 2020, 19:53:07 od Číkus »
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL Slovensko Deathmut Správny orgán kontaktoval ČR Políciu
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2020, 19:59:42 »

Na SR je príkaz prvý úkon a odpor je oznamenie mena vodiča. Svojím spôsobom je to tak lepšie, pretože nechodia zbytočné výzvy k uhrade urcenej ciastky ako v ČR, ale človek ma vacsiu kontrolu nad tým.
1. Áno je zodpovedný za priestupky s obsluhou, na SR take ustaovenie ako v ČR , že to musí byť bezobslužné nemáme.
2. Ako to myslíte presne? Pošlite mi správu. Môžeme sa dohodnúť.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL Slovensko Deathmut Správny orgán kontaktoval ČR Políciu
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2020, 20:09:54 »

Tak to moc neporadím. Leda že by se třeba někdo aktivně ozval, že si od paní P. půjčil Vaše vozidlo a jel v uvedený čas kolem radaru?

Myslel jsem to tak, že neanonymizujete. Nic nebrání tomu, aby Vás (nebo nebožku paní P.) udal kdokoli a to klidně bez Vašeho svolení.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL Slovensko Deathmut Správny orgán kontaktoval ČR Políciu
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2020, 20:12:49 »

Ako sa dá efektívne anonymizovať, aby to netrvalo niekoľko desiatok minút?
Myslel som napríklad, či tá fotografia vozidla je v poriadku? Mne to nepríde veľmi dobre odfotené.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL Slovensko Deathmut Správny orgán kontaktoval ČR Políciu
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2020, 20:22:21 »

Vyloženě rychlou a jednoduchou cestu k dobré anonymizaci neznám. Asi to chce tomu nějaký čas věnovat.

Fotografie samotná mi až tak špatná nepřijde, spíš se divím, že v ní není strojově vložená naměřená rychlost. Vložit libovolnou fotografii do textového editoru a nad ní napsat libovolnou rychlost umí kde kdo. Vždyť tam není žádná spojitost mezi fotkou a "naměřenou" rychlostí. Požadoval bych důkazy v digitální podobě. Na jejich posouzení tu jsou ale větší experti.
IP zaznamenána