30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nesu babičce 7 korun  (Přečteno 4943 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Nesu babičce 7 korun
« kdy: 30 Května 2020, 10:43:37 »

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2020, 10:56:44 »

Chlapec se vydal na výlet k babičce po silnici. Pamahaci pomohli...
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/nesu-babicce-sedm-korun-vysvetlil-sestilety-chlapec-cestu-po-frekventovane-silnici-40325883
V zasade s tim nemam problem, pokud za to nikomu nic nehrozi. Zakonem to zakazano prece neni.
Ale nejvic me pobavil komentar tusim na idnes, neco jako "Je to frajer, ja dluzim babicce daleko vic." :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2020, 13:15:34 »

No nevím, v šesti letech jsem taky chodil pěšky k dědovi a bylo to také cca 6km nejprve po silnici III. třídy a pak lesem a domů mě děda vozil starou Octavií a vpředu a bez pásů  anebo na Zetině jen v čepici, protože přilba mi nedržela,byla moc velká.  Záviděl jsem kamarádce, že ona létá letadlem sama v  6 letech k babičce z Prahy do Košic. Nikdo nás nikdy nezachránil, ach jo! Je s podivem, že jsme ještě na živu.
« Poslední změna: 30 Května 2020, 13:18:41 od Martin623 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2020, 13:53:01 »

Nikdo nás nikdy nezachránil, ach jo! Je s podivem, že jsme ještě na živu.
Nebyla to doba, kdy ridici byli jeste ridici? :)
« Poslední změna: 30 Května 2020, 13:56:12 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2020, 13:55:53 »

Já to nechápu, 6 let, umí chodit a zná cestu. Jenže ho potká aktivní fízl a je z toho problém. To nebude moct za rok jít ani sám do školy?

Policie případ předala odboru ochrany dětí.
„Jakkoliv maminčinu únavu chápeme, její syn se ocitl na svém „výletě” v ohrožení zdraví i života. Kromě toho, že ho mohlo srazit auto, se také mohl dostat do kontaktu s nesprávnými lidmi a zmizet neznámo kde,“ vysvětlila mluvčí.

IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2020, 13:57:54 »

Policie případ předala odboru ochrany dětí.
„Jakkoliv maminčinu únavu chápeme, její syn se ocitl na svém „výletě” v ohrožení zdraví i života. Kromě toho, že ho mohlo srazit auto, se také mohl dostat do kontaktu s nesprávnými lidmi a zmizet neznámo kde,“ vysvětlila mluvčí.
:x :x :x

No, nakonec se přeci jen dostal do kontaktu s nesprávnými lidmi.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #6 kdy: 30 Května 2020, 15:25:54 »

Mám doma dvouletého caparta. Zatím nemluví. Ale určitě mu budu vtloukat do hlavy. C zicíma lidma a fízlem se nebavíme :D
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2020, 16:43:08 »

Je to stejně divná doba. V šesti letech jsme s kamarády trávili celé odpoledne venku a  za asistence starších prováděli nejrůznější alotria, jezdili na kole bez přilby a pod rámem a s nohama na řidítkách, hráli si na smeťáku, bouchali lybarovky,lezli po stromech, dělali ohníčky, vyráběli praky a stříleli po všem, co se hýbalo, sháněli prkna a hřebíky, stavěli v lese bunkry, pokládali různé předměty na koleje, ve stoupání mazali koleje vazelínou, kouřili v tunelu a rodiče povětšinou netušili, co provádíme. Většinou také nikdy nic neprasklo. Nikdo nás nezachránil a nevzpomínám si, ze by se někomu něco vážného stalo.  Jen občas se něco řešilo ve škole, ale povětšinou všichni svorně využívali práva nevypovídat :-). Jediné, co nebylo fér, že i přes nedostatek důkazů se nakonec rozdaly poznámky a ředitelské důtky. Na tom se nic nezměnilo :-(

Tady si 6-letý hoch vyrazí k babičce a je problém.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2020, 17:10:48 »

Je na čase zakázat Honzíkovu cestu. Honzík je dokonce předškolák a jede sám vlakem!!!!!
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #9 kdy: 30 Května 2020, 23:21:49 »

Můžu se zeptat jak pomáhači zjistili kam chlapec jde a proč? Oni přece chrání a 100% dodržují zákony, tudíž se chlapce na nic neptali bez zákonného zástupce. Nebo se snad pletu..?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2020, 10:18:57 »

U výpovědi nezletilého nemusí být zákonný zástupce

Ale policajti by asi koukali, kdyby jim po výpovědi opověděl:
"Ale protože jste mne nepoučili, je má výpověď v rozporu se zákonem, a tedy nepoužitelná. Vše mám nahrané"
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Nesu babičce 7 korun
« Odpověď #11 kdy: 01 Června 2020, 00:09:40 »

Je to stejně divná doba. V šesti letech jsme s kamarády trávili celé odpoledne venku a  za asistence starších prováděli nejrůznější alotria, jezdili na kole bez přilby a pod rámem a s nohama na řidítkách, hráli si na smeťáku, bouchali lybarovky,lezli po stromech, dělali ohníčky, vyráběli praky a stříleli po všem, co se hýbalo, sháněli prkna a hřebíky, stavěli v lese bunkry, pokládali různé předměty na koleje, ve stoupání mazali koleje vazelínou, kouřili v tunelu a rodiče povětšinou netušili, co provádíme. Většinou také nikdy nic neprasklo. Nikdo nás nezachránil a nevzpomínám si, ze by se někomu něco vážného stalo.  Jen občas se něco řešilo ve škole, ale povětšinou všichni svorně využívali práva nevypovídat :-). Jediné, co nebylo fér, že i přes nedostatek důkazů se nakonec rozdaly poznámky a ředitelské důtky. Na tom se nic nezměnilo :-(

Tady si 6-letý hoch vyrazí k babičce a je problém.
Já si zase vzpomínám jak jsme v jeho věku přbíhali taky první třídu okolo dědiny kvůli ořechům na druhé straně, lezli do prostoru elektrárny a podobné vylomenily. Jak tak koukám, tak to by naše rodiče asi rovnou zavřeli v dnešní pohnuté době.
IP zaznamenána