30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?  (Přečteno 5998 krát)

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
[WIN] Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« kdy: 13 Května 2020, 09:37:17 »

Zdravím přátelé,

s kolegou jsme jeli do centra Brna na oběd a u Janáčkova divadla se nám příhodila tato věc:

Dne XXXX v TTTT hod. nedodržela v místě přestupku neznámá osoba s vozidlem tov. značky XXX, reg. značky: YYYY, pravidla provozu na pozemních komunikacích tím, že nedodržela stanovenou povinnost vyplývající z dopravní značky "Parkoviště s parkovacím kotoučem" (č. IP 13b) - Bus 0-24h.Max 30 min..

Parkovací kotouč jsme měli nastaven, ale potřeboval bych zkonzultovat, jestli na této značce je vyhrazeno parkování na 30 minut jen pro autobusy a zároveň ze značky vyplývá, že osobní vozidlo (či jakékoliv jiné vozidlo mimo bus) zde má zákaz parkovat.

Moc děkuji.

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2020, 10:23:30 »

Jestli chcete obecný názor lidu tak já to chápu jako "kolmé parkování, mohou zde parkovat i autobusy za dodržení vyznačeného času".... Že by tam nemohl parkovat osobák v tom nevidím...
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2020, 11:02:10 »

Jestli chcete obecný názor lidu tak já to chápu jako "kolmé parkování, mohou zde parkovat i autobusy za dodržení vyznačeného času".... Že by tam nemohl parkovat osobák v tom nevidím...
Ano přesně tohle bych potřeboval potvrdit všeobecnou shodou...děkuji za příspěvek.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2020, 11:08:39 »

Fogyn: musím říct, že představa kolmo parkujících autobusů u Janáčkova divadla mne docela pobavila. Ta fotka je mizerná, není to úplně dobře vidět, to jo, ale parkování je tam určitě podélné. Bo kolmo parkující autobus by způsobil docela zajímavý chaos v centru Brna.

Ganjax: je to na fotce určitě aktuální značení? V dané oblasti je zónové parkování... I když...

červenec 2014:
https://en.mapy.cz/zakladni?x=16.6118617&y=49.1974497&z=19&pano=1&pid=60300049&yaw=5.697&fov=0.557&pitch=0.064

březen 2019:
https://www.google.com/maps/@49.1974156,16.6119948,3a,15y,312.87h,92.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1s71X1h87uyrB39Ffft6sdDg!2e0!7i16384!8i8192

konec května 2019:
https://en.mapy.cz/zakladni?x=16.6118407&y=49.1973830&z=17&pano=1&pid=68506949&yaw=5.434&fov=0.207&pitch=-0.057

Jinak, vzhledem k existenci varianty červenec 2014 lze tvrdit, že osobní auta zde mohou parkovat.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #4 kdy: 13 Května 2020, 11:33:08 »

Fogyn: musím říct, že představa kolmo parkujících autobusů u Janáčkova divadla mne docela pobavila. Ta fotka je mizerná, není to úplně dobře vidět, to jo, ale parkování je tam určitě podélné. Bo kolmo parkující autobus by způsobil docela zajímavý chaos v centru Brna.
To by kolmo parkující autobus způsobil všude. Nicméně psal jsem to tak jak to vidím z dopravního značení. Na značce ip13b vidím "kolmý osobák"...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #5 kdy: 13 Května 2020, 11:35:04 »

Fogyn> Tak se podívejte pořádně, je tam podélný.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #6 kdy: 13 Května 2020, 11:54:39 »

Aha, vidím správně, jen jsem si otočil symboly :-)))) Ale to na pointě původního dotazu a odpovědi nic nemění :-)
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #7 kdy: 13 Května 2020, 14:49:59 »

Ganjax: je to na fotce určitě aktuální značení? V dané oblasti je zónové parkování... I když...

Ta fotka je aktuální, je to kopie ze spisu, kterou tam vložilo městapo.

Otázka tedy stále je, zda jsme tam parkovali legálně, když jsme měli nastavené hodiny za oknem (mělil jsme)...

Mě totiž není jasné jak je to s těmi dodatkovými tabulkami. Mám za to, že ta tabulka omezuje platnost značky na to, co je na tabulce vyznačené...tímpádem bychom byli v loji a museli to zacálovat.
« Poslední změna: 13 Května 2020, 14:52:59 od ganjax »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #8 kdy: 13 Května 2020, 14:54:24 »

V jakém je to stadiu?
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #9 kdy: 13 Května 2020, 15:02:38 »

V jakém je to stadiu?

Chtějí odpustek 500,- nebo naprášit řidiče.

Na fotkách od městapa je vidět, že tam hodiny na palubovce jsou. Fotili detail palubovky, jakoby hledali lísteček o zaplacení parkování, ale dle té značky se domnívám, že tam není placené parkování.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #10 kdy: 13 Května 2020, 15:05:16 »

Koukněte do soukromých zpráv.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #11 kdy: 13 Května 2020, 15:28:19 »

Co se týče významu značky: Já to vidím tak, že značka platí jen a pouze pro autobusy (tj. autobus zde může parkovat, ale má povinnost umístit parkovcí hodiny). Pro ostatní vozidla jakoby tam žádná značka nebyla, tedy při dodržení dostatečné šíře zde mohou zastavit i stát bez dalšího omezení.
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #12 kdy: 13 Května 2020, 15:59:49 »

Co se týče významu značky: Já to vidím tak, že značka platí jen a pouze pro autobusy (tj. autobus zde může parkovat, ale má povinnost umístit parkovcí hodiny). Pro ostatní vozidla jakoby tam žádná značka nebyla, tedy při dodržení dostatečné šíře zde mohou zastavit i stát bez dalšího omezení.

Jsou tam tramvajové koleje, takže je otázka, jestli bylo dodrženo těch 3,5 metru. Parkovali jsme zhruba zde:

https://mapy.cz/zakladni?x=16.6109163&y=49.1978073&z=18&pano=1&pid=68506737&yaw=5.003&fov=1.257&pitch=-0.161

Zónové placené parkování tam pravděpodobně není, navíc o placení parkování ani nedodržení odstupů není v požadavcích od SO1 ani slovo, výslovně oznamují, že (provozovatel) nedodržel stanovenou povinnost vyplývající z dopravní značky "Parkoviště s parkovacím kotoučem" (č. IP 13b).

Mám i kopii spisu, kde není nikde vidět na fotce žádné měření odstupu od kolejí, jen vyfocené auto z více stran a ta značka parkování, kterou jsem dával v 1. příspěvku...takže pokud máte s tou značkou pravdu (a mě Vaše vysvětlení smysl dává), mělo by to být poměrně velmi dobře hratelné...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #13 kdy: 13 Května 2020, 16:47:08 »

Odhadem je tam místa dost. A naopak není potřeba, aby sprostý podezřelý prokazoval, že zůstalo 3.5 metru, je na úředním parazitovi, aby prokázal, že nezůstalo. A pokud není změřeno...
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Brno, Janáčkovo divadlo, parkování jen pro bus?
« Odpověď #14 kdy: 13 Května 2020, 19:56:42 »

Ja vidim znacku IP 13b, jejiz platnost je omezena dodatkovou tabulkou E9. Vyklad je tedy parkovani s parkovacim kotoucem pro autobusy.  Otazkou je, zda se nejedna o podobny pripad jako v Olomouci (povinnost platit za parkovani byla ulozena dodatkovou tabulkou), kdy je pomoci znacky a dodatkove tabulky stvorena znacka nova, prestoze pro tuto situaci jiz existuje znacka IP 12.
IP zaznamenána