30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cyklisté zaviní většinu svých nehod, často pod vlivem alkoholu a bez přilby  (Přečteno 6081 krát)

robinhood

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Mám takový pocit, že pokud by šlo o obdobný článeko tom jak řidiči automobilů páchají nějaká "zvěrstva", tak řeknete, že je to tendenční a pouze pro přípravu veřejnosti na nějakou další represi...

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9485.0
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Mám takový pocit, že pokud by šlo o obdobný článeko tom jak řidiči automobilů páchají nějaká "zvěrstva", tak řeknete, že je to tendenční a pouze pro přípravu veřejnosti na nějakou další represi...

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9485.0

Proč myslíte? Pokud vím, cyklounům jdou roky všichni na ruku, můžou chlastat, nemusí znát pravidla silničního provozu, budují se pro ně předražené cyklostezky, nesmyslné cyklopruhy (Čižinský - Holešovice), atd.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

To, že dospělí (alespoň fyzicky, když už ne mentálně) nenosí helmu, je jejich věc - není to zákonná povinnost. Pokud ji nemají, ohrožují akorát sebe.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

@pokutobijec "To, ze ridici nemaji zapnute bezpecnostni pasy, je jejich vec. Pokud ji nemaji, ohrozuji akorat sebe"

A to mi na tom vadi. Jako ridic musim mit pod hrozbou nemale pokuty zapnuty bezpecnostni pas. Jako cyklista helmu mit nemusim.

A pozor - ja nejsem pro zakon, ktery by naridil cyklistum helmu. Ale proc to nehnat pres pojistovny? "Nemels helmu? Tak tady mas spoluucast" A proc to same neudelat prave treba s bezpecnostnimi pasy?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Mám takový pocit, že pokud by šlo o obdobný článeko tom jak řidiči automobilů páchají nějaká "zvěrstva", tak řeknete, že je to tendenční a pouze pro přípravu veřejnosti na nějakou další represi...
Třeba to je počátek přípravy na něco. Nebo existuje zanedbatelná možnost, že tím hlídací pes demokracie žádný záměr nesleduje a prostě ho jen napadlo téma na článek.

@pokutobijec "To, ze ridici nemaji zapnute bezpecnostni pasy, je jejich vec. Pokud ji nemaji, ohrozuji akorat sebe"
A to mi na tom vadi. Jako ridic musim mit pod hrozbou nemale pokuty zapnuty bezpecnostni pas. Jako cyklista helmu mit nemusim.
A pozor - ja nejsem pro zakon, ktery by naridil cyklistum helmu. Ale proc to nehnat pres pojistovny? "Nemels helmu? Tak tady mas spoluucast" A proc to same neudelat prave treba s bezpecnostnimi pasy?
To neprojde. příliš osobní odpovědnosti, úbytek činnosti pro represivní složky. LOOSE - LOOSE scenario pro zákonodárce.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

@pokutobijec "To, ze ridici nemaji zapnute bezpecnostni pasy, je jejich vec. Pokud ji nemaji, ohrozuji akorat sebe"

A to mi na tom vadi. Jako ridic musim mit pod hrozbou nemale pokuty zapnuty bezpecnostni pas. Jako cyklista helmu mit nemusim.

A pozor - ja nejsem pro zakon, ktery by naridil cyklistum helmu. Ale proc to nehnat pres pojistovny? "Nemels helmu? Tak tady mas spoluucast" A proc to same neudelat prave treba s bezpecnostnimi pasy?
Nepopírám celkem zjevnou nerovnost (zanedbejme situace, kdy při nehodě vyletí oknem řidič auta ven a zabije 5-10 dětí na přechodu). Také bych preferoval variantu pásů jako volitelnou. To je ovšem taky neprůchozí.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

To, že dospělí (alespoň fyzicky, když už ne mentálně) nenosí helmu, je jejich věc - není to zákonná povinnost. Pokud ji nemají, ohrožují akorát sebe.
Kezby, ja kdyz nemam pas, sice ohrozuju sebe, ale pokud to za mnou nekdo nedobrzdi, me zlomi vaz airbag, on pujde nejspis sedet. Nejsem pro represi, ale to tvrzeni ze ohrozuju zejmena sebe plati jen u fyzicke ujmy. Stejne jako s helmou.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Mírně OT:
S pásy ve vozidle bych to tak úplně dobrovolně neviděl. Pokud jedu sám, tak teoreticky proč ne (s výhradou viz kolega .qoyi), já se poutám i na pár desítek metrů při přesunu na parkovišti. Pokud se však můj spolujezdec či dokonce zadní spolujezdec odmítá připoutat, já odmítám jet. Jsem tak vystrašený, že při jízdě mimo město v kabině nevozím volně nic těžšího, než láhev s vodou, věci v kufru (kombi) jsou všechny přikurtovány a zavazadlový prostor mám oddělený od kabiny aspoň sítí pro psa - lepší něco, než nic.
Motto: Většina obětí znala svého vraha.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Ja se v aute s airbagy poutam vzdy. Ale vadi mi ten nepomer, ze ridic je za to sikanovan a jini ne.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Mě třeba na cyklistech jako řidiči ani ta helma nějak moc nevadí.
Spíš mi vadí jedna věc.
Že vše co se hejbe po silnici musí svítit, ale cyklisté nemusí. A ještě jejich největší záliba je se navléci do takových barev aby, co nejvíce splynuli ze silnicí.

Přitom dnes není problém koupit takové blikátko, které je v pohodě viditelné i za deního světla. Nebou koupit dres s reflexníma prvkama, či reflexní vestu.

Cyklisté s mozkem ty blikátka ve dne vozí a dokonce vozí i třeba reflexní vestu. Jsou pak na silnici X krát lépe vidět jak cyklista v černém dresu.

Zrovna dnes se jich vyrojilo jak hub po dešti. Z toho si tak 80% neváží svého života. Já bych na kolo mimo město bez reflexní vesty nesedl (pokud by mě někdo donuti na něm někam jet :D ).

Dát jim zákonem povinnost nosit nosit reflexní vestu a byl bych spokojenej člověk. Protože sám se bojím, že jednou při špatném světle jednoho takového maskovaného přehlédnu.
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil

Já mám se světlem zase přesně opačný problém, dost jezdím za tmy kde jsou i cyklisté a někteří pitomci si koupi 3 silné baterky, která mají svítivost podobnou jako reflektory auta a jednu si dají na helmu a dvě na řídítka a svítí to přímo do kabiny vozu. Kolikrát už jsem musel skoro až zastavit, protože jsem nic neviděl.
Když chcete prodat světlo do auta tak musíte mít různé certifikace a homologace, clony, ostřikovače, ale oni si jen koupí baterku v číně a ostatní jsou oslepeni.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Proti těmto neosvětleným nebo přesvetleným pomáhá snad jen noční vidění. Blbce nepředěláte žádným zákonem.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Proti těmto neosvětleným nebo přesvetleným pomáhá snad jen noční vidění. Blbce nepředěláte žádným zákonem.

U nás jezdí cyklisté také neosvětlení, zejména starší lidé. Minulý týden mě překvapil cyklista, jedoucí po silnici mezi dvěma vesnicemi hezky v protisměru.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil

Některá světla cyklistů pěkně oslňují, a stačí, když mají jen jedno. Motorkáři to samé, mají pocit, že jsou málo vidět, tak si tam dají dálkové. Já jim tam při potkání šoupnu vždy v sebeobraně také dálkové, aby věděli, že to protijedoucím řidičům vadí.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.