30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Nadměrný hluk vozidla  (Přečteno 3547 krát)

Martim1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[LOST] Nadměrný hluk vozidla
« kdy: 05 Května 2020, 20:58:12 »

Dobrý den, poprosil bych o radu. Nedávno jsem byl zastaven hlídkou PČR, že silniční kontrola. Poté, co si jeden z policistů 5x prošel kolem auta, lehl si pod auto, zkontroloval každou homologaci a cosi hledal na telefonu jsem dostal pokutu za nadměrný hluk auta. Otázka zní - Jak se příště bránit ? Ano, mám laděnou koncovku, ale vůbec to neřve (oblášť když mám katalyzátor i střední díl). Argument že jsem s tímto výfukem udělal STK neprošel, že si mám vozit protokol z technické (což mi přijde jako kravina, ale je zase pravda že na technické se ten výfuk fotil..... nevím). Je mi jasné, že se občas potřebuje vykázat činnost a moje auto je takový menší lapač, ale dostat 500Kč za takovouhle kravinu, kde i jak subjektivně, tak objektivně auto není hlučné (skoro jako s origo koncovkou) je prostě k naštvaní.... Děkuji všem.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nadměrný hluk vozidla
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2020, 21:58:55 »

Nesouhlasit s přestupkem, ať si to pošlou do správního řízení. Nijak se s nimy nevybavovat, nahrávat.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nadměrný hluk vozidla
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2020, 22:26:09 »

Asi bylo řešeno příkazem na místě (blokem). To by se dalo napadnout v případě, že by byl špatně vypsaný, jinak ne, hotovo.

Mně přijde o něco praktičtější forma "Nejsem si vědom ničeho nezákonného, kolovrátek, úsměv". Je jistá šance, že PACH nebo MP nevyvine žádnou další aktivitu, pokud má kvóty na rozdání pokut a bude mu končit směna.
Naopak "Miluju přestupková řízení" spojená se žádostí o 109 jsou 100% cestou na úřad, to ale také může být cíl.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nadměrný hluk vozidla
« Odpověď #3 kdy: 15 Května 2020, 13:29:28 »

Doporučuji přečíst: https://www.policie.cz/clanek/technicka-silnicni-kontrola.aspx

Z vyhýbavých odpovědí plyne, že kontrolu je oprávněn provádět proškolený fízl s příslušným kurzem - takových mnoho nebude. Dále pak fízl nedisponuje prostředkem pro měření hlučnosti vozidla. Disponuje prostředkem pro měření hloubky vzorku pneumatiky (ono pověstné mozkové myšlení) zatímco hluk posuzuje "pouze" subjektivně a následně je oprávněn vozidlo odeslat do STK nebo mobilní jednotky. Copak vůbec napsal na blok?
IP zaznamenána

Martim1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nadměrný hluk vozidla
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2020, 15:18:14 »

"Řidič užil vozidlo s úpravou výfukového potrubí (nadměrný hluk)"
Chápu že na místě to je pouze subjektivní a nemají přístroje.... Příště už se s nimi fakt nebudu bavit....
IP zaznamenána