30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo  (Přečteno 8530 krát)

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil

To je skvělá zpráva.  Čím více tupější strážník , tím větší šance na obhajobu ve správním řízením. Nedokážu si představit, že vyučený truhlář, který vyrábí pohřební rakve se stane vysněným  policistou a bude rozdávat pokuty :-)


https://tn.nova.cz/clanek/straznici-se-mozna-obejdou-bez-maturit-starostum-by-to-pomohlo.html?fbclid=IwAR3_oAI_-sjoRsJrjDQzYy77DbPehBJmV0JCSF8jZ065_C8Ilz4NORTTsGg
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2020, 09:34:46 »

To je skvělá zpráva.  Čím více tupější strážník , tím větší šance na obhajobu ve správním řízením. Nedokážu si představit, že vyučený truhlář, který vyrábí pohřební rakve se stane vysněným  policistou a bude rozdávat pokuty :-)
Truhlar, ktery se zivi poctivou praci asi nebude mit potrebu chodit k MP a delat ze sebe na ulici idiota. To mi spis sedi k tem co obcas stojej pred uradem prace. :) Ale nechci je hazet do jednoho pytle, obcas se najde i slusny straznik.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2020, 10:45:01 »

Vzhledem k tomu, že "bez maturity" je dostatečné u PČR byl toto logický další krok. Byl zajímavý paradox, že MP má přísnější nároky než státní..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2020, 11:15:17 »

Vzhledem k tomu, že "bez maturity" je dostatečné u PČR byl toto logický další krok. Byl zajímavý paradox, že MP má přísnější nároky než státní..
Nemuselo by to být tak paradoxní. PČR má přecejen nějaké vnitřní kontrolní mechanismy, dohlíží na ni GIBS a vnitro, tedy je to podobné jako armáda - teoreticky i z úplného debila a grázla dokáže udělat jakés takés kolečko toho stroje. MP je zcela bez kontroly, takže by požadavky na individua měla být teoreticky vyšší. Ale to je jen fantazie. Obvyklý postup simplexe je asi zkusit to u P4R, pak u MP a nakonec ochranka supermarketu.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2020, 11:27:51 »

Obvyklý postup simplexe je asi zkusit to u P4R, pak u MP a nakonec ochranka supermarketu.

Ochranka supermarketu je samí invalida,bezpečnostní agentura vyžaduje invalidní důchod, mají na ty lidi dodaci od úřadu práce  !
90 procent objektů a 100 procent supermarketu hlídají lidi co mají invalidní důchod.
« Poslední změna: 04 Května 2020, 11:32:42 od TomRider »
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2020, 11:33:49 »

Umožní jim to nabrat víc lidí, zájemců s maturitou asi bude nedostatek. Jako pozitivní to ale nevidím, čím méně fízlů, tím lépe pro nás.
« Poslední změna: 04 Května 2020, 11:35:37 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2020, 12:14:33 »

Ochranka supermarketu je samí invalida,bezpečnostní agentura vyžaduje invalidní důchod, mají na ty lidi dodaci od úřadu práce  !
90 procent objektů a 100 procent supermarketu hlídají lidi co mají invalidní důchod.
Však to se nevylučuje.
Shořím u PČR na psychotesty, že jsem magor
Shořím u MP , páč jako magor nedostanu zbroják
Jdu k ochrance, páč mám papíry na hlavu, že jsem magor a agentura má dotaci :-)
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #7 kdy: 04 Května 2020, 15:34:02 »

Ti agenturáci, co např. rozvážejí peníze do bankomatů, převážejí tržbu z obchodů, musejí mít také zbraň ne? Jde to bez zbrojního průkazu jako u PČR?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #8 kdy: 04 Května 2020, 19:14:30 »

Ti agenturáci, co např. rozvážejí peníze do bankomatů, převážejí tržbu z obchodů, musejí mít také zbraň ne? Jde to bez zbrojního průkazu jako u PČR?
Nejde.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #9 kdy: 05 Května 2020, 07:51:27 »

Ti agenturáci, co např. rozvážejí peníze do bankomatů, převážejí tržbu z obchodů, musejí mít také zbraň ne? Jde to bez zbrojního průkazu jako u PČR?

jenze agenturak je normalni clovek co si hraje na ramba bez nejakych dalsich pravomoci, ale pcr a mp je verejny cinitel resp uredni osoba
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #10 kdy: 05 Května 2020, 09:53:10 »

No někteří tu psali, že agenturák je ten, co ho nevzali k PČR ani k MP. Já chtěl jen vědět, jestli existuje něco jako hromadný zbrojní průkaz pro bezpečnostní agentury, nebo musí mít každý agenturák svůj. Mimochodem fízlům, kteří zbrojní průkaz mít k výkonu povolání nepotřebují, chtějí politici umožnit získat ho zdarma.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vnitro-policistum-zbrojak-zdarma-40300576
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #11 kdy: 05 Května 2020, 10:46:25 »

No ja mam dojem, ze hromadnej zbrojak uz davno neni, na agentury je potreba zbrojni opravneni. Drive bylo i ze je rozdil mezi PCR a MP, pcr zbrojak mit nemusel, mp jo.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #12 kdy: 05 Května 2020, 10:57:46 »

Podle toho článku to platí stále, fízlové z PČR, celníci, rozvědka a vojáci zbrojní průkaz k výkonu povolání nepotřebují.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #13 kdy: 05 Května 2020, 11:41:28 »

Zákon o zbraních (a z něj plynoucí povinnost mít zbrojní průkaz) se nevztahuje na zbraně a střelivo ve výzbroji ozbrojených sil ČR, Vojenské policie, bezpečnostních sborů, Vojenského zpravodajství nebo ozbrojených sil anebo sborů jiných států při jejich pobytu na území ČR. Do bezpečnostní sborů se pak počítá Policie ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, Celní správa ČR, Vězeňská služba ČR, Generální inspekce bezpečnostních sborů, Bezpečnostní informační služba a Úřad pro zahraniční styky a informace. Tito tedy ve službě k nošení služebních zbraní ZP nepotřebují. Nic jako hromadný zbrojní průkaz u nás neexistuje a snad ani neexistovalo (aspoň co jsem živ). @FOMP - Díky za opravu!
« Poslední změna: 05 Května 2020, 13:37:49 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Strážníci se možná obejdou bez maturit. Starostům by to pomohlo
« Odpověď #14 kdy: 05 Května 2020, 11:48:15 »

iWarp - ale ano hromadny zbrojak existoval, tusim do roku 96, v platnosti zakona č. 147/1983 sb.
IP zaznamenána