30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nahlížení do spisů v době Koronaviru  (Přečteno 11693 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« kdy: 22 Dubna 2020, 13:24:56 »

Jak to vlastně teď aktuálně je s nahlížením do spisu (a pořizováním kopií)?
Potřebuju spis z jednoho případu, je vůbec možné ho teď získat?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2020, 20:52:47 »

Napište jim, ať vám ho pošlou. Kdy jindy by ho měli poslat, než v této situaci.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2020, 23:57:13 »

Nechtěl bych jim dát příleřitost opravit si chyby a dát spis do pořádku.
Ale asi to jinak opravdu nepůjde.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2020, 09:51:03 »

Stale mate uredni hodiny, tak si tam dojdete. Nemeli by vas vyhodit  ;)
IP zaznamenána

Malik Petr

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2021, 17:26:12 »

A jak to bude nyní, když by měl člověk jet nahlížet do, nebo naopak z částečně uzavřených okresů?
Podle odstavce I Usnesení vlády České republiky ze dne 14. února 2021 č. 134 je výjimka:
7. nezbytných cest za účelem vyřízení úředních záležitostí, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých
Vyžaduje nahlížení nezbytnou cestu?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2021, 16:37:57 »

Malik Petr: To bych se asi i nechal chytit a poslal to do správního. Bylo by zajímavé, jak by jeden a ten samý úřad tvrdil, že nezašle, protože nemusí, ale zároveň nahlídnout nedá, protože to není nezbytné úřední jednání... To by mohlo být pěkné, dvojité naběhnutí na vidle...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2021, 18:43:20 »

Mohu poskytnout zkušenosti. Tohle přesně se mi stalo v Židlích u Číkusovy oblíbenkyně — přijel jsem, spis neviděl protože tajemnice úřadu stanovila nové podmínky k nahlížení (na objednávku předem), na přímý dotaz mi bylo s výsměchem sděleno, že mi kopii spisu samozřejmě ani nezašlou (víceméně zdokumentováno audionahrávkou), musel jsem zavolat PČR (ti ťulspasi pak prohlásili, že k žádnému přestupku úřadu nedošlo) a nyní to hnije na soudě…

Jinak KUJMK s tím samozřejmě nadšeně souhlasil a podle něj je to naprosto v cajku. Jak jinak…
« Poslední změna: 18 Února 2021, 18:49:00 od ViktorN »
IP zaznamenána

frantischek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #7 kdy: 07 Března 2021, 19:14:48 »

Ahoj,
pokud někdo odmítá v současné době zaslání spisu poštou/elektronicky, tak jsem narazil na následující:

https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obce-zajisteni-fungovani-uradu-v-souvislosti-s-vyhlasenim-nouzoveho-stavu-aktualizace-k-1-breznu-2021.aspx

"Na činnost orgánů obcí a krajů se vztahují jak krizová opatření č. 99/2021 Sb. a 113/2021 Sb., tak mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 26. 2. 2021. Z nich vyplývají mj. tyto požadavky pro činnost úřadu a kontakt s veřejností:

Je třeba přijmout vhodná opatření, která přímý osobní kontakt omezí jen na zcela nevyhnutelné případy (typicky po předchozí e-mailové či telefonické domluvě, a za tím účelem je nutné zveřejnit kontaktní telefon a e-mail).

Obec je povinna (v případech, kdy je to možné) upřednostnit kontakt s veřejností dálkovým způsobem (zejména písemně, telefonicky) před osobním kontaktem (např. zasláním naskenovaných kopií ze správního spisu účastníkovi řízení, aniž by se musel na úřad dostavit) (3)".


Aktuálně mám týden zažádnáno přes datovou schránku o zaslání spisu. Jsem zvědav.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #8 kdy: 07 Března 2021, 21:53:14 »

Hnedle jsem napsal na ostravský magistrát, doufám, že je to pořádně nasere :). (Jen bych dodal, že to není jen zbytečné pruzení, opravdu mě ten spis zajímá, jen jsem byl lenivý tam chodit.)
« Poslední změna: 07 Března 2021, 22:02:56 od Schmebulock »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2021, 11:13:02 »

Jsem zvědav.
Praha mi opakovaně nasrala, ocitoval jsem jim nařízení, vysvětlil riziko při cestě z/na úřad, přidal jsem stanovisko ombudsmana, dle infozákona se optal co konkrétně jim brání v této těžké době poslat spis a oni mi poslali právní názor ministerstva, že se posílat nemusí a dostal jsem z nich přijatá opatření. (jednat se má v zasedačkách přes plexi, případně v nouzi i v kanclu). Kdybych tam teď pro spis zašel, asi bych skončil ve vězení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2021, 12:20:40 »

jj...čím víc se utahujou šrouby, tím víc narůstá všem státním pohůnkům hřebínek....obávám se, že to špatně dopadne a že někomu ujedou nervy....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2021, 12:29:46 »

...obávám se, že to špatně dopadne a že někomu ujedou nervy....
Pevně v to doufám. V zemi nefunkční justice nevidím jiný korektiv.
IP zaznamenána

frantischek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2021, 17:13:34 »

Jsem zvědav.
Praha mi opakovaně nasrala, ocitoval jsem jim nařízení, vysvětlil riziko při cestě z/na úřad, přidal jsem stanovisko ombudsmana, dle infozákona se optal co konkrétně jim brání v této těžké době poslat spis a oni mi poslali právní názor ministerstva, že se posílat nemusí a dostal jsem z nich přijatá opatření. (jednat se má v zasedačkách přes plexi, případně v nouzi i v kanclu). Kdybych tam teď pro spis zašel, asi bych skončil ve vězení.

Praha reagovala takhle na to usnesení vlády, které je 10 dní staré? Kde je explicitně uváděn příklad správního řízení? Co na to MVCR, ze si dělá úředník z usnesení trhací kalendář?
A mimo jiné, má vlastně úřad nějakou lhůtu, do kdy musí žádosti o zaslání spisu vyhovět nebo ji odmítnout?
IP zaznamenána

frantischek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #13 kdy: 09 Března 2021, 13:57:03 »

Jsem zvědav.
Praha mi opakovaně nasrala, ocitoval jsem jim nařízení, vysvětlil riziko při cestě z/na úřad, přidal jsem stanovisko ombudsmana, dle infozákona se optal co konkrétně jim brání v této těžké době poslat spis a oni mi poslali právní názor ministerstva, že se posílat nemusí a dostal jsem z nich přijatá opatření. (jednat se má v zasedačkách přes plexi, případně v nouzi i v kanclu). Kdybych tam teď pro spis zašel, asi bych skončil ve vězení.

Praha reagovala takhle na to usnesení vlády, které je 10 dní staré? Kde je explicitně uváděn příklad správního řízení? Co na to MVCR, ze si dělá úředník z usnesení trhací kalendář?
A mimo jiné, má vlastně úřad nějakou lhůtu, do kdy musí žádosti o zaslání spisu vyhovět nebo ji odmítnout?

Měl jste pravdu. Bylo mi nasráno:

Vyjádření k zaslání kopie spisu elektronicky

Dne xxx byla Magistrátu města xxx, odboru dopravy a silničního hospodářství, doručena Vaše žádost o elektronické zaslání spisu na základě ust. § 38 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“), ve věcivedené pod sp. zn. xxxx.

Této žádosti však správní orgán, a to s odkazem na ustálenou judikaturu Nejvyššího správního soudu v této věci, nevyhovuje, neboť z ust. § 38 odst. 4 správního řádu, jež zakotvuje právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části, ani ze základních zásad činnosti správních orgánů nelze dovodit povinnost správního orgánu takto pořízenou kopii zaslat osobě oprávněné k nahlížení do spisu poštou nebo elektronicky. Právo na pořízení kopie není ve správním řádu upraveno jako samostatné právo, ale jako součást práva na nahlížení do spisu s osobní účasti účastníka řízení nebo jeho právního zástupce.


Nicméně jsem pověřil zmocněnce. Ve čtvrtek bude kopie spisu. Následně se paní k tématu ještě vyjádřím, protože prokazatelně porušuje vládní krizová opatření č. 99/2021 Sb.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisů v době Koronaviru
« Odpověď #14 kdy: 27 Března 2021, 10:44:56 »

Ostrava bez keců poslala celý spis - 103 listů kvůli jednomu debilnímu parkování :-)

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána