30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SprDel za spatne parkovani  (Přečteno 12570 krát)

neisik

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
SprDel za spatne parkovani
« kdy: 17 Prosince 2014, 15:34:50 »

Ahoj vsem. V dubnu bylo s mym vozem parkovano v zakazu a obdrzel jsem listek za sterac od MP. V srpnu mi poslali z Magistratu mesta Ostravy dopis at zaplatim 500,- To jsem neudelal. Nasledovala v zari vyzva k ustnimu jednani, na tu jsem nereagoval. Pak prislo rozhodnuti o Odlozeni a nasledne pak prisel platebni rozkaz, uz na Spravni delikt. K nemu jsem podal odpor. Nyni, v prosinci si mne pozvali k ustnimu projednani na Magistrat s vyhruzkou, ze pokud se bez omluvy nedostavim, muzou dat pokutu az 50000. Tak jsem sel. Chtel jsem urednikovi oznamit, ze jsem auto neridil a ze mu sdelim totoznost ridice. On mi ale sdelil, ze bohuzel uz je to vedeno jako spravni delikt a ze tim padem uz nemam co sdelovat, to jsem mel udelat pri tech prvnich vyzvach, nyni jiz je to tak, ze odpovidam za sve vozidlo ja, i kdybych jej neridil a ze se s tim uz tedy nyni neda nic delat. Tim mi vzal vitr z plachet, podepsal jsem tam tedy papir s uvedenim skutecnosti, ze ja jsem auto neridil. Urednik mi sdelil, ze to nyni "uzavre a odesle na kraj". Opravdu se s tim v teto fazi neda uz nic delat?
Diky moc za pomoc. Honza
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:SprDel za spatne parkovani
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2014, 15:40:40 »

Vím že je to blbá odpověď, ale co kdyby jsi nejdřív něco načetl ? http://30kmh.cz/index.php?board=32.0
Jinak by asi bylo dobry, pokud chceš nějak konkretně poradit, sem v "anonymizované" podobě dát všechno co mezi váma prošlo.

IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SprDel za spatne parkovani
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2014, 17:00:12 »

On mi ale sdelil, ze bohuzel uz je to vedeno jako spravni delikt a ze tim padem uz nemam co sdelovat, to jsem mel udelat pri tech prvnich vyzvach, nyni jiz je to tak, ze odpovidam za sve vozidlo ja, i kdybych jej neridil a ze se s tim uz tedy nyni neda nic delat. Tim mi vzal vitr z plachet, podepsal jsem tam tedy papir s uvedenim skutecnosti, ze ja jsem auto neridil. Urednik mi sdelil, ze to nyni "uzavre a odesle na kraj". Opravdu se s tim v teto fazi neda uz nic delat?

Pokud bylo nařízené ústní jednání, tak by mělo následovat vydání rozhodnutí. Nějak nechápu proč a co úředník posílá na kraj.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel za spatne parkovani
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2014, 18:25:03 »

Další krok by mělo být vydání rozhodnutí.

Při troše štěstí tam udělají něco blbě a odvolačka jim to bude muset zrušit a tím to skončí (při aktivním přístupu k délce řízení není pravděpodobné aby do dubna stihli vydat další rozhodnutí a to nabylo právní moci).
IP zaznamenána