30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fikce doručení, datová schránka  (Přečteno 5919 krát)

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Fikce doručení, datová schránka
« kdy: 08 Dubna 2020, 19:06:13 »

Zdravím pánové,
vzhledem k tomu, že chci termíny využívat na maximum a po delší době mně v datové schránce přístál příkaz za rychlost, prosím o rychlou radu.

Platí stále, že doručení fikcí do datové schránky je nezávislé na tom, zda-li 10. den připadne na sobotu, neděli či svátek?

1. 4. 2020 - Doručeno do DS

10. den vychází na sobotu 11. 4. 2020 a v pondělí 13. 4. 2020 je svátek (Velikonoční pondělí).

Díky moc :)

e-m
« Poslední změna: 08 Dubna 2020, 19:09:19 od e-m »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #1 kdy: 08 Dubna 2020, 19:15:43 »

[kalkulačka lhůt]

Proti příkazu je potřeba podat odpor do 8 dnů, tj. nejpozději 20.4.2020.

Pokud jste hráč, můžete jej zkusit podat poštou až 15 dní po ukončení nouzového stavu a zároveň zažádat o prominutí zmeškání lhůty. Ale jelikož máte DS, jeví se to jako velice riskantní.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #2 kdy: 08 Dubna 2020, 19:50:51 »

e-m: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4982.msg99878#msg99878
Pokud nechcete hrát koronavirovou kartu, počítejte s doručením i o víkendu. Navazující lhůty pro podání odporu už se ta výjimka netýká, tedy odpor můžete v případě doručení 11. 4. podat v pondělí 20. 4., a to i v případě, že máte DS. Přesně jak výše píše Číkus i jak ukazuje místní kalkulačka.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2020, 08:07:04 »

Paráda, děkuji! Že tu máme i kalkulačku, jsem neměl tušení.

Datovku vyberu 11. 4. Odpor podám 20. 4.

Ještě jednou díky.

e-m
« Poslední změna: 09 Dubna 2020, 08:13:25 od e-m »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2020, 00:39:17 »

Paráda, děkuji! Že tu máme i kalkulačku, jsem neměl tušení.

Datovku vyberu 11. 4. Odpor podám 20. 4.

Ještě jednou díky.

e-m

Ahoj, sorry, že se ptám jak tatar, ale zkoušel jsem hledat a číst, ale tohle mi stále není jasné. Datovku nemám, příliš nepotřebuji, ale stejně si ji asi časem založím.
Když otevřu datovku, tak se všechny datové zprávy považují za doručené? (předpokládám, že ano) Nebo to je tak, že jsou doručené až v momentě, kdy skutečně rozkliknu konkrétní zprávu, případně později fikcí? Je pak nějaká možnost, jak zjistit, že vám něco přišlo do datovky, aniž by se to prohlásilo za doručené? Ptám se, protože vím, že existuje funkce, že vám to pošle mailem info + nějaký popis té datové zprávy, ale tím se to automaticky stává doručeným.

Díky za odpověď na hloupý dotaz
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

SunWuKung

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2020, 01:04:32 »

a) ano, v okamziku prihlaseni do datovky jsou vsechny zpravy dorucene, i kdyz je neotvirate
b) muzete si nastavit rozsirene notifikace do mailu, kde je uveden odesilatel a predmet zpravy - timto se zprava dorucenou nestane
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #6 kdy: 17 Července 2020, 07:30:45 »

c) Nechcete-li spoléhat na mailové notifikace, můžete vytvořit nového uživatele, který bude mít pouze oprávnění "Zobrazovat seznamy, historii a doručenky". Takový pak po přihlášení uvidí, co ve schránce leží, aniž by se to jeho přihlášením doručilo.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #7 kdy: 17 Července 2020, 16:19:27 »

c) Nechcete-li spoléhat na mailové notifikace, můžete vytvořit nového uživatele, který bude mít pouze oprávnění "Zobrazovat seznamy, historii a doručenky". Takový pak po přihlášení uvidí, co ve schránce leží, aniž by se to jeho přihlášením doručilo.

:O To zní geniálně. Díky!
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 421
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #8 kdy: 17 Července 2020, 16:34:54 »

c) Nechcete-li spoléhat na mailové notifikace, můžete vytvořit nového uživatele, který bude mít pouze oprávnění "Zobrazovat seznamy, historii a doručenky". Takový pak po přihlášení uvidí, co ve schránce leží, aniž by se to jeho přihlášením doručilo.

:O To zní geniálně. Díky!

A funguje to opravdu tak. Používám  :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení, datová schránka
« Odpověď #9 kdy: 18 Července 2020, 18:52:43 »

b) muzete si nastavit rozsirene notifikace do mailu, kde je uveden odesilatel a predmet zpravy - timto se zprava dorucenou nestane

Ale někde se už naučili fintu dát předmět který vám nic neřekne.. třebas vaše jméno.
IP zaznamenána