30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 1  (Přečteno 2075 krát)

Dunev

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Praha 1
« kdy: 01 Dubna 2020, 11:57:07 »

Ahoj všem. Potřeboval bych se, jako začátečník, poradit o postupu a reakci na výzvu.
Do schránky byla, provozovateli, vhozena výzva k uhrazení určené částky za stání vozidla na parkovišti K+R, v příloze.
Dle výzvy, kterou MHMP vyplodil 28.2., bylo porušení zadokumentováno 5.2. Počítám tedy, že 60 dnů ode dne, kdy se úřad o přestupku dozvěděl, nastane někdy mezi 5.4 a 28.4. Netuším, jak rychle jim to MP předává, takže se chystám reagovat nejpozději příští týden.
Taktika Helmut je, vzhledem k neochotě a obavě provozovatele, neprůchozí. V úvahu připadá udání spolupracujícího řidiče (mě) nebo ignorace. Očekávám, že ze stejného místa dorazí ještě další odpustky (minimálně 1) a že by se tam v budoucnu mohlo vozidlo opět vyskytnout.

Co byste doporučili za další postup? Zatím ignorace nebo udání řidiče? Děkuji
« Poslední změna: 01 Dubna 2020, 11:59:12 od Dunev »
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Praha 1
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2020, 12:52:34 »

Výzvu z MHMP můžete bez obav vyhodit. Kdyby ještě něco přišlo, tak to sem nahrajte, ale šance je minimální.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Praha 1
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2020, 15:28:32 »

Papír vyhodit, výzvu ignorovat. S největší pravděpodobností to bude to poslední, co se v téhle věci stane.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Praha 1
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2020, 13:58:36 »

Takhle: u mého drobného překročení na spojce jsem dle rad rovněž ignoroval. Následovala žádost o napráskání, na kterou jsem se nechtěně vyprdnul (chtěl jsem dát klasického Helmuta, ale zapomněl jsem). Do měsíce pak přišel příkaz a bohužel do výročí zbýval ještě asi měsíc. Před týdnem jsem dal odpor, tak uvidíme...snad to po rozhodnutí a odvolání vyhnije...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Praha 1
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2020, 16:59:53 »

Já jsem cca 55 dnů po přestupku nebo do 15 dnů od odpustku (co nastalo později) vždy psal:

"Dne DD.MM.RRRR HH:MM vozidlo SPZ XXXXXXX na uvedeném místě nouzově odstavil pan  MOJE_JMENO, bytem MOJE_ADRESA, narozen MOJE_DATUM_NAROZENI."

Nikdy se nic dalšího nedělo.

Dle zdejších poznatků to asi bylo zbytečné, nicméně myslím že pokud by to náhodou prošlo dál, je možno ještě bojovat jako řidič.

IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Praha 1
« Odpověď #5 kdy: 02 Dubna 2020, 21:06:36 »

ipkis> Proto tazateli píšu, že kdyby něco přišlo, tak ať se ozve.
IP zaznamenána