30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bezohledná rychlost ve vesnici  (Přečteno 6568 krát)

Tom01_

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Bezohledná rychlost ve vesnici
« kdy: 29 Března 2020, 19:50:40 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit s následujícím problémem..
Bydlím na vesnici v novostavbě, která je s několika dalšími na začátku vesnice, která je samostatná - nelze z ní nikam jinam pokračovat.. Od cedule vesnice je tento dům vzdálen cca 400m. Tím, že příjezdová cesta do vesnice je dlouhá a rovná cca 2km, tak většina aut projíždí kolem domu rychlostí 90 a více . Není vyjímkou i cca 130 a víc.. To že auto jedoucí takovou rychlostí vydává mnohem vyšší hluk, který je v nočních hodinách velice nepříjemný je jedna věc ale druhá je , že se nedají ven pustit samy děti , jelikož takové hovado jedoucí vesnicí přes 100km by nic neubrzdilo. Jedná se většinou o místní zbohatlíky v BMW AUDI apod.  Samozřejmně i někteří ostatní jednou velice rychle. Přiznávám, že opravdu nemám rád policejní buzerace, kdy měří 50km za cedulí bez zástavby..
Zatím nechci s Policii nic řešit,ale nevím jak dosáhnout toho, aby se dodržovala rychlost alespoň cca 70km.
Asi mě tu ukamenujete, ale v nejhorším případě bych měl představu tu Policii kontaktovat a dohodnout se s nimi, aby měřili u domu všechny co jedou nad 80km/h.. Ale obávám se , že by pak nahlásili i ty co pojedou 54..
V Rakousku mají v některých vesnicích, kde je dlouhá příjezdová komunikace, takové zpomalovací ostrůvky..
Nebo měl by někdo nějaký nápad co s tím? Děkuji za jakoukoliv radu

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2020, 20:59:15 »

Takze auto jedouci 53 dite prejet nemuze, za to 60 ho prejede.
Pokud dite chape, ze nema skakat pod auta, protoze ho to muze zabit - melo by pochopit, ze nedela v zadne rychlosti vozidla 30,60,90.

Ja chodil do 1. tridy a meste se v te dobe bezne prohanely tatry(zadny mestak u prechodu) a muj strach/respekt me uchranil pred tim, pod ne lezt.

Je to tady o schopnostech ditete a jeho vychove:
- k hrani slouzi hriste ne silnice
- k chuzi chodnik
- k jizde na kole cyklostezka

A je soucasti zivota, ze slabsi(dnes intelektem) jedinci se dospelosti nedoziji, stejne jako stari pri nemoci jsou prvni na rane.

V africe by museli Vasim pristupem vystrilet vse zive, protoze i nasrany bylozravec dokaze zabit.

PS: Tim se nezastavam moznych bezmozku co Vam projizdeji vesnici(ale jsou to Vasi spoluobcane, kdyz silnice je slepa, tak si s nimi promluvte), protoze danou vesnici neznam a treba jsou rozhledove pomery dobre a jen vy se bojite.
« Poslední změna: 29 Března 2020, 21:10:07 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

GreysW

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2020, 21:05:07 »

Dobrý den,
bydlíte v novostavbě - tzn. silnice byla dřív, než váš barák, tzn. když jste stavěl o silnice jste věděl.
Nyní kvůli svému pohodlí (které schováváte za bezpečnost) chcete omezovat ostatní lidi zpomalením provozu na 70km/h.
K tomu není relevantní důvod.

Prostě a jednoduše jste si vybral blbé místo.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2020, 21:14:06 »

Podívejte, již v několika zemích byly dělány výzkumy chování řidičů podle toho jak je v daném místě omezena rychlost. Ve většině z nich řidiči omezovali rychlost jízdy podle místních poměrů a to zcela nezávisle ne tom, zda tam byla či nebyla nějaká začka s předepsanou rychlostí. Takže vaše místo je zřejmě dostatečně přehledné. Volat po nějakých restrikcích nemá smysl a Vám to nepomůže.
Je to podobné jako koupit si dům u rybníka a domáhat se jeho vypuštění, protože se v něm může utopit Vaše dítě.

Rada je buď vychovat děti aby si dávaly pozor (to se jim bude hodit i jinde !) nebo se odstěhovat někam jinam. Nicméně pak stejně riskujete, že Vám dítě skočí pod auto jinde.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2020, 21:52:44 »

U hlavní silnice bych dům nikdy nestavěl, tohle mi připadá, jako když někdo postaví dům u kolejí a pak se diví, že tam jezdí vlaky.
A bonzovat policii, že tam sousedi jezdí rychle? Co když jim fízlové řeknou, kdo si je tam vyžádal měřit, až tam budou rozdávat pokuty?
« Poslední změna: 29 Března 2020, 21:56:15 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Tom01_

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2020, 21:57:10 »

Děkuji za reakce.
k panu GREYSW: ano jde o pohodlí i bezpečnost - co je na tom divného u bydlení.
A to, že jiní nedodržením maximální povolené rychlosti omezují mne, tak to je podle Vás v pořádku?
Navíc nerozumím tomu jak je omezuji v tom, že chci aby někdo jezdil max 70km tam kde je nařízená 50km?
Opravdu jsem při koupi netušil, že v obci se budou řidiči prohánět stovkou.

k panu FU: dítě tam opravdu dobrovolně neskáče- výchova v tomto směru opravdu probíhala :-)
Ale vžijte se do situace, kdy je chodník široký cca 1m  a vy jdete s dítětem, které je na odrážedle, tříkolce,kole apod.
a 1m od Vás prosviští pilot stovkou...Je to asi stejný pocit jakobyste se procházel jen tak po dálnici..
Auto ve 100km rychlosti je hůře ovladatelné na jakoukoliv údalost, která může nastat. ( vletí tam pes nebo kočka a řidič se lekne a strhne to na chodník) Navíc silnice není moc široká - při míjení s autobusem musí oba jet úplně těsně ke krajnici a chodníku - není zde ani dělící čára.

k panu pk202: Byly ale i výzkumy, kdy rychlost vozidla je úměrná hluku , který vydává..
A subjetivní posiuzení je , že při zavřených oknech pomalu jedoucí auta téměř není slyšet,ale ty piloty nelze přeslechnout.
Pokud je okno otevřené ( z boku domu - nikoliv do silnice) tak pomalá auta nihoho nebudí,ale tihle piloti spolehlivě.
Proč tím, že někdo porušuje nějaká pravidla ( a nejde o drobné překročení rychlosti ,ale o dvojnásobné  a vyšší) tak mě v určitém ohledu omezuje tak já mu mám ustupovat ( třeba tím, že mám nemovitost prodat - a situaci bude řešit někdo jiný) ?
A nejsem sám kdo s tímto zde má problém.

k panu BENEJI:  byli jsme rádi, že se nám podařilo sehnat toto - navíc o tuto lokalitu byl velký zájem
A je to vesnice do 1000 obyvatel  a tím, že to není žádný hlavní tah , tak mne ani ve snu nenapadlo, že by mohl nastat takový problém. Krutá realita : kdyby zde opravdu všichni jezdili 50km/h tak kvalita bydlení není nijak narušena a je to O.K.
« Poslední změna: 29 Března 2020, 22:08:50 od Tom01_ »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2020, 22:13:34 »

Rychlost měříte jak? Můžete nám sem dát výsledky měření, například ve formě rozložení rychlost v čase ve dnech v týdnu, samozřejmě se zahrnutím vlivu současné hysterie?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #7 kdy: 29 Března 2020, 22:36:58 »

Tom01_ pak oslovte starostu, ale:
- radar Vam rychlost nesnizi a pripadny prijem pujde pravdepodobne jine obci
- prah Vam nesnizi hlucnost a bude to smrdet vic, nebo ten prah preleti
- priste muzete dostat pokutu za 54 Vy, treba to je dobry deal
- silnici Vam asi nerozsiri, kdyz chodniky jsou hotove - tak snadne a levne to neni

Hluk snizite treba chvojkovym plotem(neopada v zime)/naspem/plnym plotem, ale pobliz komunikace se tim snizi se tim prehlednost  a zvysi riziko, ze Vam nekdo neco prejede a to i pri zakonne rychlosti.
Zkuste pres cast obce vyjednat 70 a az pak 50, muze to naopak rychlost snizit
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tom01_

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #8 kdy: 29 Března 2020, 22:44:52 »

pan Jenyk: rychlost je "měřena" velice amatérsky - stopkama . Podle mapy změřena vzdálenost mezi třemi elektrickými sloupy na které vidím. Jejich vzdálenost je 100m. A doba většiny pilotů kteří tyto sloupy minou je 3-4s ( velice přiblížně 90-120km/h)
Sám jsem si otestoval, že pokud jedu dle GPS 50km/hod tak je to 7s. A pár jich tam bylo i trochu pod 3s.
Nejhorší býval ranní provoz mezi 6.30-8.00 ( naměřeno 95 aut v rozmezí 3-4s) Víc měřit mne nebavilo..
A pak je problém provoz mezi 16-18... Přes den jsem to neměl jak moc ověřit. Teď je situace jiná - moc lidí nejezdí do práce, ale ti co jedou tak troufnu odhadnout 2/3 zásadně překračují rychlost.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2020, 22:51:58 »

Vy se asi hodně nudíte, co? Vaše starosti na moji hlavu...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #10 kdy: 29 Března 2020, 22:56:39 »

k panu pk202: Byly ale i výzkumy, kdy rychlost vozidla je úměrná hluku , který vydává..

Já jsem vůbec nerozporoval to jestli Vás to ruší nebo ne. Já jsem jenom upozorňoval na to, že řidiči jezdí rychlostí spíše podle vlastního úsudku než podle značek, takže i kdyby jste si tam vydundal 30ku tak Vám to nepomůže. Jistě se shodneme v tom, že drtivá většina řidičů jezdí tak nějak bezpečně a bez nehod. Proto pokud drtivá většina řidičů u Vás tu 50ku překračuje, tak jistě s vědomím, že jedou bezpečně. Místo bude tedy přehledné a opravdu těžko chování řidičů ovlivníte.

Co se týče restrikcí : co myslíte,  vzbudí Vás nezměřené auto jedoucí 80 a stejné auto jedoucí 80 , které změří policie, zastaví a pokutuje Vás nevzbudí ? :)
IP zaznamenána

Tom01_

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #11 kdy: 29 Března 2020, 23:01:20 »

kdo se v této době nenudí , že ? :-)
snažím se jen nějak vyřešit problém způsobený tím, že někdo jiný nedoržuje nějaká daná pravidla.. A nebavím se zde o striktním dodržování. Ale je mi jasné že toto forum je spíše zaměřeno na opačné problémy.

k panu Fu: rozumné podněty... ten práh je jasný že je to blbost, o trvalém radaru mne ani nenapadlo uvažovat.
O zděném plotu uvažujeme, ale jednak je to finanční pecka ( cca 600 tis) a pak to neřeší problém v patře.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #12 kdy: 29 Března 2020, 23:05:49 »

O zděném plotu uvažujeme, ale jednak je to finanční pecka ( cca 600 tis) a pak to neřeší problém v patře.
Chvojky rostou vysoko, ale tak za 10 let, sam beton to pomerne slusne odrazi - ci pak zkuste samotu, neni ten pocit hluku dan jen tim, ze mate(ci ostatni) HO/karantenu?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #13 kdy: 29 Března 2020, 23:10:06 »

Nejvíce hluku se do domu dostane okny, zkuste se zaměřit na ta.
IP zaznamenána

Tom01_

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Bezohledná rychlost ve vesnici
« Odpověď #14 kdy: 29 Března 2020, 23:11:50 »

k panu pk202: nejde o tom jestli vzbudí nebo nevzbudí,ale spíš o to, aby si místní uvědomili, že se i tady může měřit ( v této obci snad policie nikdy ani nebyla)  A pak když pilotům za 130 v obci vezmou na chvíli řidičák tak asi jen dobře..A ostatní se psychologicky třeba uklidní a  nebudou to tu brát jako místo kde pokutu nikdy nemůžou dostat. Ale je to dvousečný řešení a nechci ho nijak iniciovat.
Kdyby totiž Police fungovala jinak, tak by třeba starosta požádal o měření s limitem nad 70km nebo 80km.. ALe to je v téro republice nereálné.
IP zaznamenána