30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Propadlá STK ve stavu nouze  (Přečteno 26226 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Propadlá STK ve stavu nouze
« kdy: 25 Března 2020, 11:23:41 »

Už jste někdo řešil propadlou SKT v této době? Čistě podle zákona by za to mělo být do 2000 na místě a 1500 až 2500 ve správním. Nemám teď moc času to tady sledovat, už to někdo řešil?

Edit: A je to tuším bez bodů.
« Poslední změna: 25 Března 2020, 11:35:12 od uziv »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2020, 12:09:30 »

Osobně jsem to neřešil, ale ráno jsem k tomuto tématu četl článek na auto.cz:
https://www.auto.cz/ridici-a-karantena-jak-v-techto-dnech-resit-propadly-ridicak-nebo-stk-133820

K různým prošlým dokumentům se tam vyjadřuje nějaká dáma z tiskového odboru policejního prezidia Rubášová. Nakolik jsou její názory relevantní ke skutečnému postupu policie ale netuším.

Řidičáky prošlé v době nouzového stavu:
Citace
Jízda s řidičským průkazem po konci platnosti – pokud je předmětné zapříčiněno v souvislosti s opatřeními vyhlášenými v rámci nouzového stavu postrádá takové jednání zavinění a nedochází tak k naplnění všech znaků přestupku. Jedná se o případy, kdy platnost řidičského průkazu skončila během nouzového stavu.

IMHO na tomto vyjádření by se dalo stavět i v případě obrany u stejně prošlých STK.

STK prošlá v době nouzového stavu:
Citace
„Policisté samozřejmě vnímají situaci, která vyvstala a snaží se věc řešit v těch nejmírnějších sankcích, či formě domluvy,“ tvrdí Rubášová. Doporučuje však STK si zřídit v co nejbližším možném termínu a předejít tak možným problémům...
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2020, 12:31:15 »

Citace
Doporučuje však STK si zřídit v co nejbližším možném termínu a předejít tak možným problémům...

Takže až skončí nouzový stav. Do té doby jen do práce, nakoupit potraviny, k doktorovi a domů.

IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2020, 13:57:49 »

Vyjádření ministerstva k těm průkazům je na https://www.mvcr.cz/clanek/stanovisko-ministerstva-vnitra-k-posuzovani-prokazovani-totoznosti-obcanskym-prukazem-cestovnim-pasem-a-ridicskym-prukazem.aspx.

Pozor ale na to, že ty výjimky platí jenom po dobu trvání nouzového stavu. Den po jeho ukončení přestanou platit, takže lidi bez platných průkazů, co neměli šanci zažádat si o nový, mohou spadnout do nepříjemného vakua.
« Poslední změna: 25 Března 2020, 15:44:37 od solaris »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #4 kdy: 25 Března 2020, 15:27:58 »

STK jsou ale otevřené, např Motol se odvolává na výjimku pro STK i v současné situaci. Jiné si zase pro auto zajedou samy.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2020, 15:41:37 »

Zatím mám od zaměstnanců informace, že "u nás v Brně" jsou naše obvykle používané stanice STK uzavřené. Takže hledají jinde.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2020, 22:54:37 »

uziv: Co vím tak aspoň na jedno auto se teď povedlo STK udělat normálně bez problémů..

..ale jestli pořád platí že PČR kvůli epidemii nemá dělat kontrolní kontroly tak asi nebude problém.. do doby než změní názor.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2020, 23:12:13 »

Tak problém může být i bez kontrolní kontroly například při havárii.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2020, 19:03:45 »

IP zaznamenána

Trip

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2020, 13:40:49 »

Jak jse to s odcizenou spz(jedna)? Kdy úřady nefungují (nefugovaly) a úředník po telefonu řekně, že se jezdit může, že to je jako s řidíčákem.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #10 kdy: 28 Dubna 2020, 14:07:53 »

Já bych si to nelajzul, jezdit bez značky. Alespoň nechat prozatím tu SPZ někde vyrobit, nebo aspoň vytisknout na papír a zalaminátovat.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #11 kdy: 28 Dubna 2020, 16:39:50 »

a úředník po telefonu řekně, že se jezdit může, že to je jako s řidíčákem.
"Nic takového jsem nikdy neřekl.....".... "Vy máte audiozáznam toho hovoru? To nejsem já. A i kdybych byl, nemohu vykládat zákon, jsem jen hloupý úředník bez špetky odpovědnosti..."
Tak asi tak...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #12 kdy: 28 Dubna 2020, 23:33:06 »

on už neplatí ten Bártův špek ?
tedy že jakákoli jiná značka ( myšleno provedení . ne text ) je stejná jako žádná ?
sám kvůli tomu půl roku neřídil....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK ve stavu nouze
« Odpověď #13 kdy: 29 Dubna 2020, 00:23:59 »

Tak samozřejmě je to furt stejné, já jednou také přišel o přední SPZ a abych si mohl dojet pro novou, tak jsem si na netu našel aplikaci s  fontama a na tiskárně vytiskl a pak zalaminoval náhradní. Na první pohled to nebylo oproti normální SPZ prakticky poznat, takže tu jednu cestu na inspektorát jsem si risknul. Když Vás zastavěj vyjde to sice nastejno, ale když jedete úplně bez tak vás zastaví první hlídka , kterou potkáte.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána