30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Chytrá karanténa  (Přečteno 7917 krát)

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Chytrá karanténa
« kdy: 24 Března 2020, 15:31:41 »

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/chytra-karantena-je-pripravena-technologii-mohou-vyuzit-hygienici-40317679

Vzhledem k tomu že co se u nás zavedlo udajně s bohulibým učelem na omezenou dobu už zůstalo na vždy, takže je vidět že to stebákum vniklá sutuace náramné hodí.

A trapná věta že potřebují souhlas uživatele? Jak dlouho bude platit? Prostě ji za pár dnu vyštrnou , a mame tu oficiání a zákoný nastroj navždy.
Takže sbohem zbytky svobody.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2020, 18:22:30 »

« Poslední změna: 24 Března 2020, 20:39:13 od Jenyk »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2020, 18:37:59 »

no začíná to být husté, před týdnem se uváděla důvod "zploštění křivky nárůstu" nyní se už hovoří otevřeně o roku až dvou. Nejhorší je že skutečně to většina lidí naprosto podporuje pod dojmem toho, co se používá v dopravě "i kdyby to zachránilo jen jeden život" na to jim rád říkám že ano pár lidí to ASI zachrání nicméně za ceny ohromných ztrát na životech jinde, když se zeptají jakých tak jim nastíním zhruba to že za rok jim třeba nastane poměrně banální onemocnění tak z důvodu naprostého vyčerpání systému (materiální finanční i HR) prostě natáhnou brka
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2020, 18:49:57 »

Byl jsi rychlejší, zrovna jse to téma chtěl zakládat. Teda jakákoliv interakce =uředníka a mých geolokačních údajů je mi velice podezřelá, takže za mne ne. (naštěstí je to zatim dobrovolné. zatim...)
Jako riziko zatím vidím minimálně možnost nepříjemného dopisu z banky, pokud by se díky péči hygienika provalilo že si doma půjčujeme jednu kreditku...  Asi při cestování budu přepínat telefon na letadlo...

Mapy.cz, po té co začaly opruzovat s instalací sledovací funkce (a po odmítnutí to tam pořád viselo) letěly z telefonu.
« Poslední změna: 24 Března 2020, 18:52:18 od yyz9a1 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2020, 20:50:54 »

A trapná věta že potřebují souhlas uživatele? Jak dlouho bude platit?

To jsou technologie které stát už dávno používá.. jen teď není problém je používat veřejně.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2020, 05:31:02 »

Zákon o náhradě újmy způsobené povinným očkováním https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2020-116
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #6 kdy: 25 Března 2020, 07:58:43 »

Jednání je nařízeno na tento pátek. Jednání je odloženo: https://www.ceska-justice.cz/2020/03/koronavir-mimoradna-opatreni-uz-nevydava-vlada-ministr-zdravotnictvi/

Je vůbec možné "opatřením Ministerstva" plošně narušit základní lidská práva? Prolétl jsem zákon č. 258/2000 Sb. a při nejlepší vůli to tam nevidím. Přijde mi to jako klasická svévole, předpokládám, že účelem je vyhnout se zodpovědnosti podle krizového zákona.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #7 kdy: 28 Března 2020, 20:10:46 »

IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #8 kdy: 16 Května 2020, 08:51:20 »

IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #9 kdy: 16 Května 2020, 11:03:32 »

První oběť chytré karantény?
https://echo24.cz/a/SHyWV/zena-v-karantene-jezdila-taxisluzbou-na-nakup-ted-je-ve-vazbe-a-hrozi-ji-osm-let
Buch ví jak jí pohrozily když nepůjde do chytré karantény.Bez chytré karantény by jí asi nevypátraly.Nikdo by mě nedonutil jít do chytré karantény !!!!!!!!!!!!
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #10 kdy: 16 Května 2020, 12:56:32 »

Ja jsem hlavne nepochopil to oznaceni. Co je na tom chytreho? Jde o pouhou agregaci dat. A co je na tom karantenniho? Chytrou karantenu si predstavuji tak, ze jsem v narizene karantene a mobil se stara o to, abych se mohl co nejsvobodneji pohybovat, ale nikoho nepotkal. Zpetne dohledani moznych osob, ktere jsem potkal, prece neni karantena.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #11 kdy: 22 Května 2020, 11:40:36 »

Covid 19 mě nasraly už do aktualizace mobilu  >:(
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #12 kdy: 03 Srpna 2020, 08:07:19 »

Městskej policajtíček dostal ochutnat vlastní medicínku a může se z toho posrat: https://www.mppraha.cz/item/3939-koronavir-fatalni-stret-s-realitou

Vítej mezi tím občanským ksindlem, pitomče. A režim už musí mlít z posledního, když se nepostará ani o svoje.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 865
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #13 kdy: 03 Srpna 2020, 11:43:57 »

A o co vlastně tomu chudáčkovi šlo? Že mu nikdo neudělal testy? No děs a hrůza, na absenci testů umírají miliony lidí....... A realita? Pár lidí z rodiny má chřipku. Běžná realita normálního života. Ale musím o tom napsat haló blog jak kdyby umřela půlka rodiny........ A ovečky spokojeně bečí, protože "statečně bojoval".....
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Chytrá karanténa
« Odpověď #14 kdy: 03 Srpna 2020, 13:20:45 »

Uplne stejny bordel zazivaji pri styku s hygienickou stanici kazdy den stovky lidi uz od pocatku epidemie. A co take cekat? Je to obycejny urad, ktery prevazne cas od casu navstivil vietnamskou restauraci, vydal par pokut a hotovo. Nyni na nej hodili reseni pandemie (at uz realne existuje nebo ne). To mi prijde jako naridit dopravni policii planovani jizdnich radu vsech vozidel MHD v republice, protoze prece maji v gesci dopravu.

Co se mi ale fakt nelibi, tak to, ze kdyz to napise straznik, vsichni e mohou zblaznit. Pritom podobne pribehy se stejnou nebo horsi zkusenosti jsou tu kazdy den. A pritom jeden urednik okusil medicinu jineho urednika.
IP zaznamenána