30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policisté nesmějí kontrolovat auta ani lidi, nařídil to jejich prezident  (Přečteno 11374 krát)

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

tak měřit tedy asi ano, ale nebudou stavět, ale obesílat?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil

https://www.novinky.cz/auto/clanek/policie-i-v-nouzovem-stavu-meri-rychlost-a-kontroluje-ridice-40318330

jak bylo výše psáno, budou hlavně obesílat. Jak to pak bude s odpovědností provozovatele? Asi to dokážou schovat pod atomatické měření, pokud budou měřit všechny co jedou kolem.
Ale co takové testy na pralinky? Lze to dělat přes roušku? Zajímalo by mne zda mohu trvat na tom, aby fízl sundal respirátoe s výdechovým ventilem a nasadil si roušku která narozdíl od respirátoru chrání mne, pokud mne bude nutit abych odložil své ochranné prostředky a foukal do nějaké krabice?

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

Asi to dokážou schovat pod atomatické měření, pokud budou měřit všechny co jedou kolem.
To uz se resilo nekolikrat tu, nelze to povazovat jako automatizovane mereni, tedy by mela stacit odeprit vypoved.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil

Tady se to sice ví, ale 99,99 % řidičů to neví.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Otto> To užití RAMERu proti svodidlům je vyloženě ukázkové. A jestli tomu řidiči v obci naměřili 90 stejně jako naměřili 169 tomu u svodidel, pak mi není jasné, jak z toho chtějí udělat o 40 a více v obci (předpokládám, že tam byla padesátka).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

využívám vlákno k ilustraci myšlení fízla: Dle dnešního rozhodnutí vlády se nově upřesňují zákazy (vyjma olizování podpaží a pojídání netopýre.....)  - takže nově už roušku nemusí nosit děti do 2 let, řidiči vozidel, pokud pojedou v autě sami, případně lidé v lese.  Cituji: "ministr vnitra Jan Hamáček po jednání vlády řekl, že se určitě nestane, že by policisté byli v lese a hlídali cyklisty, jestli mají nasazenou roušku. „Uvažujte hlavou. Cílem roušky je, aby kapénková infekce nikoho nenakazila. Když jste sami v lese, nemáte koho nakazit. A nikdo vás nebude kontrolovat ani pokutovat,, sdělil Hamáček”
Takže sám velký náčelník fízlů popsal svůj pohled na "uvažování hlavou". Není to o tom, že je nepřípustná situace, aby fízl kontroloval plnění absurdní povinnosti, ale je to v duchu, že "fízl tak nějak přimhouří v lese oko". Obdobně pak i zmiňovaný řidič  - není podstatné, že řidič může v autě vézt člena svojí domácnosti standardního typu - manželka- dítě, se kterým tuto domácnost sdílí zcela bez roušky, ba dokonce může vézt i člena nestandardního  - třeba Aranku, která mu právě provedla fajnovou ústní práci, taktéž bez roušky, ovšem protože rozkaz vlády je jasný: řidič vezoucí někoho = rouška. Co na tom, že z hlediska WHO je to poněkud kravina: https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/03/noseni-rousek-muze-vest-k-falesnemu-pocitu-bezpeci-upozornuje-who/, nebo https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/vseobecne-noseni-rousek-nema-smysl-je-spise-rizikem-tvrdi-who-40318673?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=10&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null tady jsme prostě v Burešově a poslouchat je správne. Vlastně je nelegální se mimo bydliště najíst, napít a zakouřit si, protože rouška.
A to jsem myslel, že tohle téma vynechám....
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Ja jezdim bez rousky v aute celou dobu a jsem velice rad, ze jsem nepotkal zadneho aktivniho fizla... asi bych mel totiz u auta prostrelene okynko... zevnitr...
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil

vKdyž jste sami v lese, nemáte koho nakazit. A nikdo vás nebude kontrolovat ani pokutovat

No, prostě všichni lžou, vymýšlí naprosté ... a jsou naprosto odtržení od reality... co je na tom nového a překvapivého. I když se vydá sebevětší... tak prostě poslouchat se bude.
Co jsem tak zachytil, tak co nemají stavět řidiče, tak častá činnost je že se zašijou chránit na lesní cestu a buzerují jestli tam mají všichni mokrý hadr na hubě a je to na různých místech republiky.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil

Přesně dle Hamáčkova prohlášení: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/lazne-bohdanec-policie-kontrola-nudiste-rousky.A200329_084526_pardubice-zpravy_chtl
Je v pořádku ležet na sluníčku nahatej u písníku, je v pořádku ve dvojici si mazat záda a další věci - leč bez roušky to bude tvrdě postihováno. Musím složit poklonu těm fízlům, s jakou prozíravostí je napadla tato líheň neřesti na nudapláži 15km za městem, kterou opakovaně kontrolují.
Mimochodem jsou to fízlové ze stejného města, kde je nakažen personál nemocniční kardiologie, takže pro všech 150 zaměstnanců to představuje karanténu. A asi roušky měli.... Pro fajnšmerkry - pozitivně testovaný měl být i člen justiční stráže na soudu, která denně každému vstoupivšímu měří teplotu.
Takže naši čačtí hrdinové v uniformách budou svěřepě a tupě buzerovat na nudapláži, souběžně to všichni chytnou v nemocnici, penzionu či od samotných čackých hrdinů.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil

Celé dny, týdny,léta, zimy a možná i desetiletí pracuji venku. Práce je různě fyzicky náročná a mít celý den roušku prostě nejde. Od gumiček už po třech hodinách bolí uši a rouška je mokrá, takže většinou mám aspoň nos mimo, a šňůrky co nejvíc na volno.   :(
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

jak jde o prachy urednicke svine jsou inovativni -  Za cizinci bez roušek vyjel tým úřednic, v Boleslavi padly pokuty 20 tisíc
 https://www.idnes.cz/praha/zpravy/skupina-muzu-mlada-boleslav-bez-rousky-pokuta-dvacet-tisic.A200401_143936_praha-zpravy_rsr
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Agentura JPP říká, že mokrá rouška je (prý) horší, než žádná, protože:
- ostatní před případně nakaženým nositelem již nechrání, protože nic nezachytí,
- nositele přímo ohrožuje. Viry mají rády vlhko, takže mokrá rouška případné viry, které potká ve vzduchu, pěkně udržuje při životě.
Vyčteno a možná i překrouceno, sám tomu nerozumím ani za mák.
« Poslední změna: 01 Dubna 2020, 17:52:16 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

...
„Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že se jedná o tři Poláky a dva Slováky. Jednalo o přestupek, který strážníci nemohou vyřešit na místě. Proto byla na místo přizvána mobilní skupina pracovníků Správního oddělení magistrátu města Mladá Boleslav,“

Nebyt udavacu, tak se nam zije vazne lip.  :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.