30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepravda v odpovědi dle 106  (Přečteno 1782 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Nepravda v odpovědi dle 106
« kdy: 02 Března 2020, 17:29:08 »

Jeden úřad má založeno ve spise k případu emailovou komunikaci od soudního tlumočníka, který na žádost SO kontaktoval zahraničního účastníka a jeho vyjádření přeložil do CZ a následně odeslal emailem SO. Vše je tam založeno.
Dle 106 jsem žádal o vyčíslení nákladů na tlumočníka v tomto konkrétním případě.
Odpověď SO: žádný tlumočník nebyl SO přibrán.

To je už fakt Kocourkov nebo jen já jsem letadlo?
Jak na tohle reagovat?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nepravda v odpovědi dle 106
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2020, 17:36:45 »

Stížností podle 106. Když budete mít štěstí a dostane to Mgr. Zounek, tak z toho může být povedená taškařice.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Nepravda v odpovědi dle 106
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2020, 18:23:09 »

ta stížnost se adresuje přímo KU nebo tomu konkrétnímu úřadu, i když o ní stejně rozhoduje KU?

V manuálu pro obce se píše toto:
Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace
o Tuto stížnost může žadatel podat ústně i písemně. Pokud ji podá ústně a není na místě vyřízena, sepíše o ní obec písemný záznam.
o Stížnost může žadatel podat do 30 dnů od vyřízení žádosti, respektive uplynutí lhůty k jejímu vyřízení.
o Rozhoduje o ní nadřízený subjekt, tedy krajský úřad.

trošku mě tam mate, že může být vyřízena na místě ( obci)  ale pak zase píší, že o ní rozhoduje nadřízený subjekt..
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nepravda v odpovědi dle 106
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2020, 18:28:42 »

Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace se podává u povinného subjektu, tj. na město, a to do 30 dnů ode dne doručení odpovědi. Město musí do 7 dnů stížnost předat na KÚ. Detailně viz § 16a zák. č. 106/1999 Sb.
IP zaznamenána