30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - zaplať nebo auto zůstává tady  (Přečteno 2789 krát)

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Rakousko - zaplať nebo auto zůstává tady
« kdy: 27 Února 2020, 11:24:10 »

Není to tak dlouho, co mě v Rakousku zastavila civilní oktávka a chtěla 50€ za to, že jsem několikrát přejel plnou čáru (předemnou byl kamión, takže takové to vykouknutí). Původně jsem nerozuměl ani anglicky ani německy, ale soudruzi byli velmi vytrvalí. Po půl hodině mě to přestalo bavit a zaplatil sem, protože mi došly argumenty. Problém byl v tom, že když sem jim vysvětlil, že s tím nesouhlasím, ať to pošlou na úřad a ten rozhodne, tak že prý ne, protože mám českou značku a už by tu pokutu ze mě nedostali.  Byli ochotní to předat na úřad jen v případě, že to auto neopustí Rakousko, tzn. že zůstane u policajtů jako kauce. Na mojí námitku, že cena vozidla není úměrná pokutě mi bylo řečeno, že si nemůžou vzít jenom světlo. Buď zaplatím anebo auto zůstává v AT.

Zajímalo by mě jestli někdo víte, jak se proti těmto argumentům bránit? Tzn. mohou kvůli 50€ legálně zadržovat vozidlo a odmítat domnělý přestupek předat na úřad pod touto podmínkou?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - zaplať nebo auto zůstává tady
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2020, 14:30:38 »

V Rakousku sice policiste muzou zadrzet auto, ale jen zcela vyjimecne u ridicu ze statu, se kteryma je spoluprace velice obtizna (typicky nektere balkanske krajiny). Nikdy sem neslysel, ze by bylo auto zadrzeno nekomu z EU. Diskriminace obcanu z jinych krajin EU je dokonce zakonem zakazana...

V tehle situaci bych si vyzadal od policistu prukazy s tim ze si na ne budu stezovat. A kdyby se jim nechtelo, pak se zavru v aute a volam 112 (nebo primo policii, coz je 133) a reknu ze se domnivam, ze mne obtezuji falesni policiste (coz je v AT docela bezne)...
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - zaplať nebo auto zůstává tady
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2020, 19:28:00 »

Otázka je, jestli jste si rozuměli, zabavení auta řidičům ze zahraničí by mělo hrozit až poté, co řidič nezaplatí stanovenou kauci, nikoliv tedy pokutu. Tak to funguje asi po celé Evropě i u nás.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - zaplať nebo auto zůstává tady
« Odpověď #3 kdy: 29 Února 2020, 19:47:29 »

O kauci právě nepadlo ani slovo. Bylo to buď zaplatit pokutu anebo že to teda předají na úřad, ale auto zůstane v AT.

Pro příště asi budu postupovat, jak navrhuje kolega. 133 a že mě obtěžují nějací somráci...
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - zaplať nebo auto zůstává tady
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2020, 03:09:33 »

Akorát tedy že se pak řidič dostane do stavu, že místo dvou rakouských fízlú na něj budou čtyři, protože si nedovedu představit jinou reakci, než že tam pošlou prověřit falešné fízly dalšími fízly.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - zaplať nebo auto zůstává tady
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2020, 22:52:03 »

Staci pohrozit volanim statni policie a myslim, ze stav 4 fizlu vs TY ani nenastane :)
Jsou to taky jenom lidi a nemaj radi potizisty a zdrzovani. Kdyz ukazes, ze si nenechas srat na hlavu, tak to myslim vzdaji a reknou ti, at radsi jedes, pokud to nebude opravdu vazny prestupek.
Nebude se jim chtit absolvovat nejakou anabazi s dalsima fizlama, to by je zdrzelo od vybirani dalsich pokut a to nemuzou potrebovat.

Kdysi jsem resil neco velmi podobneho, ale tady u nas a s mestskou policiii. Taky na me neco zkouseli a ja nesouhlasil, chvili jsme se dohadovali, nikam to nevedlo. Rekl jsem jasne, vyreste to domluvou nebo volam 158.
Jeden z mestaku pak nahlas rekl druhemu priblizne asi toto: vyser se na blba, nebudem se s nim zdrzovat, nez to statnaci vyresi, muzeme zatim zkasnout nekoho jineho.
A proste odesli pryc, bez jakyhokoli reseni, proste odesli. Konec akce.

Tak nejak predpokladam, ze pri spravnem otravovani rakouskych fizlu (at pravych ci jinych) to dopadne uplne stejne. To zdrzovani jim za to nestoji, kdyz tu dobu muzou vyuzit k oberu dalsich vorlu.
IP zaznamenána