30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Černá skla zastaven PaChem  (Přečteno 13353 krát)

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Černá skla zastaven PaChem
« kdy: 24 Února 2020, 16:09:53 »

Zdravim,
celkem dlouho již sleduji a pročítám toto forum, zatím jsem si vždycky vystačil se starými případy a naučil jsem se používat služeb Helmuta, ale dnes se stala taková celkem zvláštní situace se kterou bych potřeboval poradit.

Umyl jsem vozidlo v myčce a chtěl jsem odstranit vodu z něj tak jsem trošku přišlápnul plynový pedál a hned za bukem stály hluchavky s laserem. Byl jsem zvláštním způsobem zastaven jakýmsi máváním rukama všemi možnými směry, sice jsem tomu moc nerozumněl, ale pochopil jsem tak nějak, že mám zastavit a to jsem udělal.(nahráno na palubní kameru) Poté přišel opicajt se slovy: "Dovrý den pane řidiči, silniční kontrola předložte doklady bla bla bla" (nahráno na palubní kameru). Doklady jsem předložil a opice se odebrala ke služebnímu vozu.
Poté opičák přišel a řekl vystupte si. Nechtěl jsem úplně bazírovat na nějaké korektnosti a tak jsem jeho výzvu uposlechnul, protože jsem už tak nějak tušil, že to nejhorší teprve přijde. Údajně jsem měl jet 76km/h v obci a jestli se jako domluvíme, nebo to bude postoupeno do správního řízení. Já jsem chtěl správní řízení a na to jsem dostal odpověď: "dobře jak chcete, takže co ty vokna zatmavený vepředu? To je závada B zkrátíme technickou na 30 dní". Na to jsem nic neřekl a opičák se vrátil k autu.
Dlouho telefonoval a já mezitím stáhnul obě přední okénka, protože jsem měl v autě smrádek haha a potřebovalo to vyvětrat. Opičák se vrátil s foťákem a řekl mi ať vytáhnu okýnka nahoru a na to jsem odpověděl, že to aktuálně není možné. On se ptal proč, já mu odpověděl že nemám u sebe klíčky. Skutečně jsem u sebe klíčky od vozidla já neměl, protože je měl kamarád spolujezdec, který je po mém vystoupení z vozidla vytáhnul ze startéru a nechal si je u sebe.
Hluchavka z toho byla velmi překvapená a hned se začala vyptávat kdo s tím vozidlem jako přijel když já nemám kličky, na to jsem řekl že nevím a nebudu vypovídat. Na to přišla celkem zajímavá reakce typu:
P: „Máte štěstí, že mám tak pevný nervy jinak bych s vámi hodil o zem“
J: „Vy mi vyhrožujete“
P: „Ne, to je jedno“
Odebral se zpět k vozidlu a začal telefonovat asi dozorčí opici, trvalo to přibližně 10 minut pak znovu přišel a začal si mě nahrávat že provedeme jakýsi zápis TSK a že k tomu musím provést součinnost, tak jsem se zeptal jak to mám udělat když nemám klíčky u sebe? On se znovu zeptal kdo s tim vozidlem přijel, tak jsem znovu řekl, že nevím a nebudu vypovídat natož přišla otázka „Mám Vám tedy zkrátit technickou na 30 dnů?“ Pokrčil jsem rameny a odpověděl, to je Váš úkon.

Pak šel k vozidlu dělat papíry a vrátil se klasicky s oznámením o přestupku (vyfoceno, nepodepsáno) a s dokladem o provedení technické silniční kontroly (mám nečitelnou kopii, vyfoceno, nepodepsáno), tady až v této chvíli jsem se dozvěděl co je vlastně zkratka TSK.
Vyžádal jsem si potvrzení o provedeném úkonu, to hluchavka v životě neslyšela a šla si zavolat a vypsala mi potvrzení.
Aby toho nebylo málo a trochu jsem zavařil jeho mozek, tak jsem oznámil možné podezření ze spáchání přestupku, protože policejní vůz stál jasně na zákazu zastavení. Hluchavka o tom nechtěla slyšet a řekla mi že si můžu podat oznámeni na služebně a já mu říkám, že to není nutné že to sděluji policistovi na místě, on odběhl zas k vozidlu. Jelikož mi byla velká zima a doklady už jsem měl v tuto chvíli u sebe tak jsem odjel.

Teď jsou ale zde dva možné přestupky. U rychlosti samozřejmě budu čekat až něco přijde, ale spíš mi jde o tu technickou, mám ji zkrácenou na 30 dní, jak se proti tomu účinně bránit, je k tomu nějaký opravný prostředek? Nemají nic zadokumentováno, jen mají nepodepsaný papír.
Celé to mám zadokumentované na videu o délce cca 37 minut. Vlastně to začíná tím jak mi říká „vystupte si“ + ještě začátek z palubní kamery.
Není problém na tu technickou případně zajet, ale nechce se mi tam, protože to je zbytečná cesta.
« Poslední změna: 24 Února 2020, 16:11:39 od Kůrovec »
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2020, 17:00:06 »

Jak jste přišel na to, že máte technickou zkrácenou na 30 dní? Po rychlém průzkumu zákona se mi zdá, že na místě by mohl maximálně sebrat malý techničák, ale nemyslím, že by policajt mohl "zkracovat" technickou. Blemcy o zavírání okýnek bych neřešil a počkal, co přijde ohledně rychlosti. Případně ať mě zkušenější opraví.
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2020, 17:16:36 »

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Podle PaCha mám zkráceno na 30 dní a OTP mi normálně vrátil do ruky.
« Poslední změna: 24 Února 2020, 17:24:34 od Kůrovec »
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2020, 17:25:50 »

Bohužel tuto pravomoc pachové mají, v rámci TSK mohou zkrátit platnost TK či technickou způsobilost vozidlu odejmout úplně ( =odtahovka). Zda proti tomu existuje nějaký opravný prostředek nevím*), nicméně nezávisle na červené nálepce či datu ve velkém TP je v registru vozidel toto zaznamenáno a každá další hluchavka při lustraci Vašeho vozidla informaci o zkrácené TK nalezne. Vzhledem k drakonickým trestům za řízení technicky nezpůsobilého vozidla doporučuji nepodceňovat.

Máte-li nátlak policistů*) po Vaší žádosti projednat věc ve SŘ nahraný, zvážil bych podání stížnosti či trestního oznámení na konkrétního příslušníka.

Jinak větší problém bych viděl v té rychlosti, pokud se nemýlím, jde o sledovaný a bodově hodnocený přestupek.

________________
*) 361/2000 Sb., § 6a
(5) Technické silniční kontroly jsou prováděny bez ohledu na státní občanství řidiče a stát, ve kterém je vozidlo registrováno. Technickou silniční kontrolu nesmí provádět osoba, která je s ohledem na svůj poměr k řidiči nebo provozovateli vozidla podjatá. Osoba provádějící technickou silniční kontrolu nesmí získat majetkový nebo jiný prospěch v závislosti na výsledku kontroly. Osoba obsluhující mobilní kontrolní jednotku musí být držitelem profesního osvědčení kontrolního technika2).
« Poslední změna: 24 Února 2020, 17:35:37 od plešoun »
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2020, 17:31:01 »

Ano vše mám nahrané, nepřerušovaný záznam který má 37 minut, na kterém lze vše slyšet tak jak popisuji výše.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2020, 18:00:39 »

Bohužel tuto pravomoc pachové mají, v rámci TSK mohou zkrátit platnost TK

Mohu poprosit zdroj? Já k tomu nic moc nenašel...
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2020, 18:18:11 »

Na internetu k tomu je hodně málo informací:
https://www.cspsd.cz/872-technicka-silnicni-kontrola
« Poslední změna: 24 Února 2020, 18:19:50 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2020, 18:19:16 »

Je otázka, co napsal génius na zadní stranu - viz bod e) dole. V každém případě je to takové podivné:
1) Křížek u "Zkontrolováno" znamená, že byly zjištěny menší nebo žádné nedostatky.
2) Závadu v poznámce popsal tak, že nelze zavřít okna u řidiče a spolujezdce.
3) Zřejmě si nebyl jistý, kdo vozidlo řídil - toho by šlo využít ke "smáznutí" obou přestupků naráz. On bude sice u výslechu tvrdit, že si jistý je, ale ze záznamu by mělo vyplynout, že na místě si jistý nebyl, když se na to opakovaně ptal. Navíc pohrůžka fyzickým násilím neukazuje na úplně nestranný postup.

Je součástí toho formuláře nějaké poučení o tom, že vozidlo musí být do 30 dnů přistaveno k STK?
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #8 kdy: 24 Února 2020, 18:35:45 »

Ano, na mě celá tahle akce působila dost zvláštně a trochu mi připadalo, že policista vůbec neví co dělá a evidentně tu kontrolu dělal poprvé.
Celkem tam byli 3 chlapíci. Jeden seděl v autě, jeden měřil, jeden semnou debatoval, takže ten si zaručeně nemohl být jistý kdo řídil.

Já vlastně za celou dobu neslyšel ani neviděl poučení o ničem, to co jsem dostal do ruky nebo si vyfotil to je všechno co k tomu bylo a víc toho nemám. Přikládám ještě tedy zadní stranu dokumentu a fotku kde jsou krásně vidět jak kážou vodu a pijou víno asi si mysleli že jsou hasiči.  ;D

Můžu nahrát klidně i to video, pokud by bylo třeba.
« Poslední změna: 24 Února 2020, 19:24:01 od Kůrovec »
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #9 kdy: 24 Února 2020, 21:28:54 »

Citace
Aby toho nebylo málo a trochu jsem zavařil jeho mozek, tak jsem oznámil možné podezření ze spáchání přestupku, protože policejní vůz stál jasně na zákazu zastavení. Hluchavka o tom nechtěla slyšet a řekla mi že si můžu podat oznámeni na služebně a já mu říkám, že to není nutné že to sděluji policistovi na místě, on odběhl zas k vozidlu. Jelikož mi byla velká zima a doklady už jsem měl v tuto chvíli u sebe tak jsem odjel.

Co se týče stížnosti, viděl bych to tak, že pčr uplatní gumový paragraf 27, odst. 6 zákona 361/2000 Sb. - ten dává policejnímu orgánu pravomoc stát v podstatě kdekoliv.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #10 kdy: 24 Února 2020, 21:31:39 »

Ten gumový paragraf se vztahuje pouze na zákaz zastavení nebo stání podle odst. 1, tedy dle obecných úprav. Na zákaz zastavení nebo stání, který je v důsledku místní úpravy (což je náš případ) se nevztahuje.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #11 kdy: 24 Února 2020, 21:45:04 »

takže jste s ŘP sk. AM, B1 a B řídil vozidlo kategorie N2 ?

jinak černá skla jsou jediná věc, kterou jim schvaluju
ideálně by neměli omezovat TK, ale na místě řešit kladívkem  8)
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #12 kdy: 24 Února 2020, 21:48:30 »

Super, já jsem si myslel, že ten zákaz zastavení není tak úplně košér.
Otázka je co ted?
1) Zjistim si jestli mám zkrácenou technickou, to nebude až takový problém to zjistit
2) Poslat stížnost na policii za A) Vyhrožování B) Zneužití pravomoci C) Stání v zákazu zastavení?
3) Pokud bych měl zkrácenou technickou tak co pak?
4) Mám nahrát sem to video, nebo radši počkat?
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #13 kdy: 24 Února 2020, 21:52:22 »

takže jste s ŘP sk. AM, B1 a B řídil vozidlo kategorie N2 ?

jinak černá skla jsou jediná věc, kterou jim schvaluju
ideálně by neměli omezovat TK, ale na místě řešit kladívkem  8)

Řídil jsem OA jedné velké něměcké firmy založené Vůdcem a typ vozidla je pojmenovám podle jednoho sportu s holemi.
Tý kategorie jsem si vůbec nevšimnul, to je good point
Ještě jsem si všimnul že není vyplněno VIN vozidla

Abych to uvedl na lepší světlo nemám skla totálně černá nýbrž lehce zatmavená. Totálně černá jsou vzadu
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Černá skla zastaven PaChem
« Odpověď #14 kdy: 24 Února 2020, 21:55:10 »


jinak černá skla jsou jediná věc, kterou jim schvaluju
ideálně by neměli omezovat TK, ale na místě řešit kladívkem  8)

Pročpak? Taky mám zatmavená přední skla, auto jsem tak koupil. A prošlo opakovaně technickou...:-)
IP zaznamenána